Fırat Üniversitesi Haberleri
SON DAKİKA

Fırat Üniversitesi Haberleri

Rektör Göktaş’tan, Kılıç’a teşekkür plaketi 

2022 yılı TÜBA – TESEP Halil İnalcık özel ödülüne layık görülen İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Kılıç’a, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş teşekkür plaketi verdi. 

Fırat Üniversitesi’ne 49 akademik personel alınacak 

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Fırat Üniversitesi’ne 49 Akademik Personel alınacak. 

Lise Öğrencileri Fırat Üniversitesi’ni gezdi

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Fırat Üniversitesi’ni lise öğrencilerine tanıtmak amacıyla başlatılan “Fırat’ta Bir Gün” etkinliği kapsamında 3 lise daha Fırat Üniversitesi’ni gezdi. Şuana kadar toplamda 11 lise Fırat Üniversitesi’ni ziyaret etti. 

Piyano konserine yoğun ilgi 

Fırat Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nino Kvachantiradze tarafından hazırlanan Piyano Eşliğinde Eserler’in sunulduğu konser büyük bir beğeni topladı.      

Minikler için etkinlik

Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler üçüncü sınıf öğrencileri, İyiliğe Uçanlar Anaokulu’nda etkinlik düzenledi. 

Başkan Şerifoğulları’ndan üniversite öğrencilerine ziyaret 

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Fırat Üniversitesi’nde öğrencilerle bir araya geldi. Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Fırat Üniversitesi’ni ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi. Başkan Şerifoğulları’na AK Parti Elazığ Gençlik Kolları Başkanı Emre Burak Kürüm ve ÜNİAK (Üniversiteli Akil Öğrenciler) üyeleri de eşlik etti.

Fırat Üniversitesi'nde Harput Müziği konseri düzenlendi

Fırat Üniversitesi Devlet Konservatuarı tarafından Atatürk Kültür Merkezi’nde 24 Kasım Öğretmenler günü anısına Harput Müziği konseri düzenlendi.

Fırat Üniversitesi ile Elazığ Müftülüğü arasında protokol

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü ile Diyanet İşleri Başkanlığı Elazığ Müftülüğü arasında hastanede manevi destek sunmaya yönelik işbirliği protokolü imzalandı.

FÜ ile Meteoroloji Bölge Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı 

Fırat Üniversitesi kampüs alanında kurulması planlanan otomatik meteoroloji gözlem istasyonu ile ilgili Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü Elazığ 13. Bölge Müdürlüğü arasında protokol imzalandı. 

Fırat Üniversitesi’ne 13 öğretim üyesi alınacak 

Fırat Üniversitesi’nin Eczacılık, Tıp, Diş ve Veterinerlik fakültesine toplamda 13 öğretim üyesi alınacak. Başvurular 15 gün boyunca devam edecek. 

Fırat Üniversitesi’ne 13 öğretim elemanı alınacak 

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Fırat Üniversitesi’ne 13 öğretim elemanı alınacak. 

Prof. Kaplan, şiir kitabını imzaladı

Fırat Üniversitesi öğretim üyelerinden Nöroşirurji uzmanı Prof. Dr. Metin Kaplan, Elazığ Belediyesi tarafından düzenlenen Kitap Fuarı’nda şiir kitabını imzaladı.

Alyamaç, AFAD Afet Araştırmaları Merkezi Müdürlüğü’ne atandı 

Fırat Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü görevini yürüten Prof. Dr. Kürşat Esat Alyamaç, AFAD Afet Araştırmaları Merkezi Müdürlüğü’ne atandı. 

Milletvekili Gürsel Erol, üniversite öğrencilerine başarılar diledi

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 2022 – 2023 Akademik Yılı açılışı nedeniyle bir mesaj yayımladı. 

YÖK’ten Fırat Üniversitesi’ne turuncu bayrak 

2022 Yılı YÖK Engelsiz Üniversite bayrak ödülleri kapsamında Fırat Üniversitesi Kütüphane Binasına turuncu bayrak ödülü verildi. 

Belediyenin Teknofest’te desteklediği 13 takım finalde!

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın "Genç Beyinler Bilimle Buluşuyor" projesi kapsamında destek verdiği Fırat Üniversitesi ve İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi Teknoloji Takımları, dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’te farklı kategorilerde finale kaldı. 39 farklı kategorinin yer aldığı teknoloji yarışmalarında 600 bine yakın yarışmacının arasından finalist olan Fırat Üniversitesi öğrencileri, bütün Elazığlıları gururlandırdı.

FÜ’den bir büyük başarı daha 

Türkiye’nin en iyi 20 üniversitesinin yer aldığı araştırma üniversiteleri arasında yer alan Fırat Üniversitesi, yeni bir başarıya daha imza attı ve dünyanın ilk bin üniversitesi arasında yerini aldı.

Fırat Üniversitesinin 4 adet TÜBİTAK 1001 projesi kabul edildi 

Fırat Üniversitesi akademisyenleri tarafından hazırlanan 4 adet TÜBİTAK 1001 projesi bilimsel değerlendirme sonucu başarılı bulundu. Fırat Üniversitesi’nin başvurusu desteklenecek. 

FÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi mezuniyet töreni yapıldı 

Fırat Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi 2021-2022 eğitim öğretim yıl mezuniyet töreni gerçekleştirildi. 

Fırat Üniversitesi Fen Fakültesi, mezunlarını uğurladı 

Fırat Üniversitesi Fen Fakültesi, 44’üncü dönem mezunları düzenlenen törenle uğurladı. 

İlahiyat Fakültesi mezuniyet töreni yapıldı

Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü binasının yeni yeri belli oldu

Elazığ Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Binası’nın bulunduğu 13.700 m2 alan ile Malatya Yolu Üzerinde Kesikköprü Mevkiinde bulunan ve “Harput Yerleşkesi” sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 750.000 m2 alanın takası gerçekleşti. Böylece iki kurum için de önem arz eden araziler ile ilgili önemli bir gelişme sağlanmış oldu.

Öğrencilere tren yolculuğu ile Palu gezisi 

Fırat Üniversitesi Rektörlük Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü tarafından “Tren Yolculuğu ve Palu Gezisi” programı düzenlendi. 

Eğitime Destek Platformu’ndan renkli festivale tepki

Elazığ Eğitime Destek Platformu Fırat Üniversitesinde düzenlenen renkli festival etkinliğine tepki gösterdi.

FÜ Hastanesi’nde Hemşirelik Eğitiminde Dönüşüm sempozyumu

Fırat Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından Prof. Dr. Mustafa Temizer Konferans Salonu’nda Hemşirelik Eğitiminde Dönüşüm Sempozyumu düzenlendi. 

İhsan Fazlıoğlu, İslam Medeniyeti konulu konferansa katıldı 

Fırat Üniversitesinde medeniyet konuşmaları çerçevesinde “Mekan İle Zaman Çatalında: ‘İslam Temeddünü’ kavramının nazari çözümlemesine bir giriş” konulu konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak İstanbul Medeniyet Üniversitesi Prof. Dr. Öğretim Üyesi İhsan Fazlıoğlu katıldı. 

Fırat Fest’te öğrenciler doyasıya eğleniyor

Fırat Üniversitesi Fırat Fest etkinlikleri devam ediyor. Bu kapsamda VET-AKORT müzik ve halk oyunları topluluğu gösterisi düzenlendi. 

Fırat Üniversitesi’nde Temiz Kampüs etkinliği 

Fırat Üniversitesi’ndeki etkinlikler kapsamında, Temiz Kampüs etkinliği gerçekleştirildi. 

Federasyon Başkanı Üstündağ’dan Rektör Göktaş’a ziyaret 

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile Yönetim Kurulu Üyeleri Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’ı ziyaret ettiler. 

Ford Otomotiv A.Ş tarafından Fırat Üniversitesi’ne araç hibe edildi 

Ford Otomotiv A.Ş. tarafından Elazığ Çetinkayalar Ford Bayisi aracılığıyla mesleki eğitimi desteklemek amacıyla Fırat Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’na araç hibe edildi.