Fırat Üniversitesi Haberleri
SON DAKİKA

Fırat Üniversitesi Haberleri

Elazığ Belediyesi’nin katkıları ile Tüba Elazığ’da sempozyum düzenledi

Elazığ Belediyesi'nin katkılarıyla Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) tarafından, sokak hayvanlarıyla ilgili sosyal ve sağlık sorunlarına dikkat çekmek ve çözüm önerileri geliştirmek adına Elazığ’da sempozyum düzenlendi.

Merhum Prof. Dr. Mustafa Temizer kabri başında anıldı

Fırat Üniversitesi Kurucu Rektörü ve Eski Dönem Elazığ Belediye Başkanı Merhum Prof. Dr. Mustafa Temizer vefatının 26. yıldönümünde aile yakınları ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımı ile mezarı başında anıldı.

Filistin yararına destek kermesi

Fırat Üniversitesi Filistin Destek ve Dayanışma Gençlik Platformu tarafından Filisin yararına kermes düzenlendi.

Deniz ve Ormanoğlu, FÜ öğrencileriyle buluştu

Fırat Üniversitesi tarafından düzenlenen iki ayrı konferansta Uzm. Dr. Psikiyatrist Ömer Deniz ve TEDx Konuşmacısı Eğitimci – Yazar Hacı Ormanoğlu öğrencilerle bir araya geldi.

Müdür Yiğit’ten Teknik Bilimler MYO ziyareti

Elazığ Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, Fırat Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nu ziyaret etti.

Fırat Üniversitesi, Gazze için nöbette

İsrail'in aylardır Gazze'ye yönelik sürdürdüğü saldırıları protesto etmek isteyen Fırat Üniversitesi öğrencileri Kampüs İntifadası ile çadır nöbeti başlattı. Gençler, Kampüs meydanına kurdukları çadırlarda nöbet tutarak, iki gün boyunca saldırıları protesto edecek.

Türkiye'nin konuştuğu kadın Elazığ'da

Türkiye'nin ilk kadın Otobüs Şoförü olan Buket Yaman acı, gözyaşı ve azimle dolu hikayesini Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri ile paylaştı.

Fırat Üniversitesi’nden anlamlı program

Fırat Üniversitesi tarafından Gazze’deki soykırıma karşı Amerikan Üniversitelerindeki barışçıl eylemlere destek açıklaması yapılacak.

İlahiyat Fakültesi öğrencilerinden anlamlı destek

Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğrencileri 3 Akülü Sandalye alarak Türkiye Sakatlar Derneği Elazığ Şubesi’ne teslim etti. Sakatlar Derneği Elazığ Şube Başkanı Metin Fırat Fakülteyi ziyaret ederek öğrencilere teşekkür etti.

MÜSİAD’da gündem, dış ticaret

MÜSİAD Dost Meclisi’nin konuğu Fırat Üniversitesi Dış Ticaret Bölüm Başkanı Doç. Dr. Zülfükar Aytaç Kişman oldu.

Fırat Üniversitesi öğrencileri köy okulunu onarıp boyadı

Elazığ’da bir araya gelen üniversite öğrencileri, köyde yaşayan çocukların daha iyi bir ortamda eğitim alabilmeleri için köy okulunu boyayarak tadilatını gerçekleştirdi.

Hemşehrimiz Yağbasan’a yeni görev

Uzun yıllar Fırat Üniversitesi'nde görev yapan ve İletişim Fakültesi'nin kurucu ekibinde yer alan Prof. Dr. Mustafa Yağbasan, Giresun Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne dekan olarak atandı.

AHDE Vefa Derneğinde ‘Atatürk ve Milli Egemenlik’ konuşuldu

AHDE Vefa Derneği tarafından düzenlenen programa konuşmacı olarak katılan Fırat Üniversitesi Tarih bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Çevik , “Atatürk ve Milli Egemenlik” hakkında katılımcılara önemli bilgiler aktardı.

Rektör Göktaş’tan hayırseverlere teşekkür

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Ramazan ayı boyunca binlerce üniversite öğrencisinin Üniversite Evi’nde ücretsiz iftar yaptığını belirterek iftar yemeklerine destek olan hayırseverlere teşekkür etti.

Öğrencilerle birlikte iftar yaptılar

Elazığ Mimarlar ve Mühendisler Platformu Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş'ın katıldığı iftar yemeğinde Fırat Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi. 

Işıkver, üniversite öğrencileriyle iftar yemeğinde buluştu 

MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver Fırat Üniversitesi öğrencilerine iftar yemeği verdi. 

Rektör Göktaş, öğrencilerle bir araya gelmeyi sürdürüyor

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş “Çedene Bizden, Sohbet Sizden” buluşmaları kapsamında yaklaşık 15 öğrenciyle bir araya geldi. 

Fırat Üniversitesi Hastanesi’ni TOKİ inşa edecek

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, yeni Fırat Üniversitesi Hastanesi’nin TOKİ marifeti ile yapılacağını açıkladı.

Fırat Üniversitesi’nden anma programı 

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümü nedeniyle Fırat Üniversitesi tarafından anma programı gerçekleştirilecek. 

Harput Kale Kazısı Eserleri İstanbul’da sergileniyor 

Harput Kale kazısında bulunan tarihi eserler, Fırat Üniversitesi Bilimsel Araştırma Proje Birimi ve Elazığ Dernekler Federasyonunun desteği ile sergi İstanbul’da sergileniyor. 

Fırat Üniversitesi'nde bir fakültenin adı değiştirildi 

Fırat Üniversitesi İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nin adı Resmi Gazete’de yayımlanan kararla değiştirildi. 

Rektör Göktaş: Üniversiteye 12 Milyar TL’lik yatırım kazandırdık

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensuplarını ağırladı. Yoğun katılımla gerçekleştirilen programda Rektör Prof. Dr. Göktaş, görev süreci içerisinde Üniversitede yapılan ve devam eden çalışmaları değerlendirdi.

FÜ ile İl Özel İdaresi arasında protokol

Fırat Üniversitesi ile Elazığ İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği arasında ilimiz Köy ve Mezra Yollarının kalitesini artırmayı amaçlayan projenin protokolü imzalandı. 

SOYKIRIMLA YÜZLEŞMEK: GAZETECİLER SALDIRI ALTINDA PANELİ DÜZENLENECEK

Fırat Üniversitesi Sinema Topluluğu (SİNEFİ) Anadolu Ajansı’nın katkılarıyla “Soykırımla Yüzleşmek: Gazeteciler Saldırı Altında” konulu panel gerçekleştirilecek.

FÜ’ye 2024 yılı için 5 milyar 419 milyon 991 bin TL bütçe

TBMM 2024 yılı Bütçe görüşmeleri kapsamında Fırat Üniversitesi’ne 5 Milyar 419 Milyon 991 Bin TL bütçe ödeneği verildi.

Elazığ’da Öğretmen Adayları ‘Beyaz Önlükleri’ giydi 

Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği son sınıf öğrencileri düzenlenen törende mesleklerinin güçlü temsiliyeti olan beyaz önlüklerini giydi. 

7. İl Eğitim Şurası düzenlendi 

Fırat Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve STK’ların iş birliği ile ÖĞ-DER Elazığ Şubesi tarafından 7. İl Eğitim Şurası düzenlendi. 

Hekimler Filistin için yürüdü 

Elazığ’da hekimler İsrail’i kınayarak Fırat Üniversitesi Hastanesi önünden Cumhuriyet Meydanı’na kadar ‘Sessiz Yürüyüş’ yaptılar. 

Belediye ve üniversiteden ortak seminer

Elazığ Belediyesi, Fırat Üniversitesi, Elazığ Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası ve Fırat ÜniVet Öğrenci Topluluğu tarafından “Kuduz Hakkında Bilgileniyorum” semineri düzenlenecek.