Fırat Üniversitesi Haberleri
SON DAKİKA

Fırat Üniversitesi Haberleri

Fırat Üniversitesi’nden anma programı 

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümü nedeniyle Fırat Üniversitesi tarafından anma programı gerçekleştirilecek. 

Harput Kale Kazısı Eserleri İstanbul’da sergileniyor 

Harput Kale kazısında bulunan tarihi eserler, Fırat Üniversitesi Bilimsel Araştırma Proje Birimi ve Elazığ Dernekler Federasyonunun desteği ile sergi İstanbul’da sergileniyor. 

Fırat Üniversitesi'nde bir fakültenin adı değiştirildi 

Fırat Üniversitesi İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nin adı Resmi Gazete’de yayımlanan kararla değiştirildi. 

Rektör Göktaş: Üniversiteye 12 Milyar TL’lik yatırım kazandırdık

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensuplarını ağırladı. Yoğun katılımla gerçekleştirilen programda Rektör Prof. Dr. Göktaş, görev süreci içerisinde Üniversitede yapılan ve devam eden çalışmaları değerlendirdi.

FÜ ile İl Özel İdaresi arasında protokol

Fırat Üniversitesi ile Elazığ İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği arasında ilimiz Köy ve Mezra Yollarının kalitesini artırmayı amaçlayan projenin protokolü imzalandı. 

SOYKIRIMLA YÜZLEŞMEK: GAZETECİLER SALDIRI ALTINDA PANELİ DÜZENLENECEK

Fırat Üniversitesi Sinema Topluluğu (SİNEFİ) Anadolu Ajansı’nın katkılarıyla “Soykırımla Yüzleşmek: Gazeteciler Saldırı Altında” konulu panel gerçekleştirilecek.

FÜ’ye 2024 yılı için 5 milyar 419 milyon 991 bin TL bütçe

TBMM 2024 yılı Bütçe görüşmeleri kapsamında Fırat Üniversitesi’ne 5 Milyar 419 Milyon 991 Bin TL bütçe ödeneği verildi.

Elazığ’da Öğretmen Adayları ‘Beyaz Önlükleri’ giydi 

Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği son sınıf öğrencileri düzenlenen törende mesleklerinin güçlü temsiliyeti olan beyaz önlüklerini giydi. 

7. İl Eğitim Şurası düzenlendi 

Fırat Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve STK’ların iş birliği ile ÖĞ-DER Elazığ Şubesi tarafından 7. İl Eğitim Şurası düzenlendi. 

Hekimler Filistin için yürüdü 

Elazığ’da hekimler İsrail’i kınayarak Fırat Üniversitesi Hastanesi önünden Cumhuriyet Meydanı’na kadar ‘Sessiz Yürüyüş’ yaptılar. 

Belediye ve üniversiteden ortak seminer

Elazığ Belediyesi, Fırat Üniversitesi, Elazığ Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası ve Fırat ÜniVet Öğrenci Topluluğu tarafından “Kuduz Hakkında Bilgileniyorum” semineri düzenlenecek.

Fırat Üniversitesi’ne öğretim elemanı alınacak 

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Fırat Üniversitesi’ne 27 Öğretim Üyesi 19 Öğretim Elemanı alınacak. 

Kazan’ın “Kuran ve Sünnet Perspektifinden Güncel Soru Ve Sorunlarımıza Çözüm Önerileri” adlı kitabı ile okuyucuları ile buluştu 

Hadis, Arap dili ve Edebiyatı alanında çalışmalar yapmakta olan İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tahsin Kazan “Hanefi Alimlere Göre Hadis Usulü” adlı eserinden sonra “Kuran ve Sünnet Perspektifinden Güncel Soru ve Sorunlarımıza Çözüm Önerileri” adlı eseri Asalet Yayınları tarafından okuyucularının beğenisine sunuldu. 

Fırat Üniversitesi Hayır Kermesi açıldı 

Fırat Üniversitesi’nde maddi durumu iyi olmayan öğrenciler için kermes açıldı. 

Fırat Üniversitesi 4 arsasını satışa çıkardı 

Fırat Üniversitesi eğitim amaçlı kullanılamayacak küçüklükteki 4 arsasını satışa çıkardı. 

Fırat Üniversitesinin etkinliği iptal edildi 

Fırat Üniversitesinin 19 Ekim Perşembe günü gerçekleştireceği “Kampüste Açık Hava Sineması” etkinliği Filistin’de yaşanan olaylar nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi. 

Doç. Dr. Tahsin Kazan’ın yeni eseri okuyucularıyla buluştu

Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin başarılı Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Tahsin Kazan’ın yeni eseri okuyucularla buluştu.

Dost Meclisi’nin konuğu Prof. Dr. Özdemir oldu

MÜSİAD Elazığ Şubesi tarafından düzenlenen Dost Meclisi Toplantısının konuğu Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Veysel Özdemir oldu.

İlim ve Hayra Hizmet Vakfı yükseköğretim öğrenci yurdu açıldı

Üniversitelerin açılmasına sayılı günler kala Fırat Üniversitesini kazanarak ilimize gelecek olan öğrencilerin barınma ihtiyaçları için kamu yurtları yanında özel yurtlar da hazırlıklarını tamamladı. 

Aşık Veysel, Elazığ’da türküleriyle anıldı

Anadolu halk ozanlarından Aşık Veysel’in türküleri, ünlü türkücü Yavuz Bingöl tarafından gerçekleştirilen konserde seslendirildi. Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan konserde Aşık Veysel’in sevilen türküleri seslendirilerek keyifli bir gece yaşandı.

Fırat Üniversitesi 19 personel alacak

Fırat Üniversitesi bünyesinde çeşitli birimlerde görevlendirilmek üzere 19 personel alınacak.

Vali Toraman’dan Rektör Prof. Dr. Göktaş’a tebrik ziyareti 

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’ı ziyaret ederek yaptıkları başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti. 

Fırat Üniversitesi’nde mezuniyet heyecanı 

Fırat Üniversitesi’nde meslek yüksekokulu öğrencileri için mezuniyet programı düzenlendi. 

Fırat Üniversitesi Hastanesinden önemli saat duyurusu 

Fırat Üniversitesi Hastanesi tarafından hasta ziyaretçi saatleriyle alakalı açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada gündüz 12.30-14.00 ve akşam ise 18.30-20.00 olarak belirlenen saatlere uyulması uyarısı yapıldı. 

Mezuniyet törenleri programı belli oldu 

Fırat Üniversitesi 2022-2023 eğitim – öğretim yılı mezuniyet töreni programları belli oldu. 

Başhekimlik görevine Doç. Dr. Aydın önerildi 

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Başhekimliği görevine Fırat Üniversitesi Hastanesi Göğüs Cerrahi Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Siyami Aydın’ın önerildiği ve bakanlık olur yazısı beklenildiği öğrenildi. 

Başarılı Akademisyenler ödüllendirildi 

Fırat Üniversitesi’ndeki başarılı akademisyenler ödüllendirildi. Fırat Üniversitesi Dış İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından COST Aksiyonlarında yer alarak proje hazırlayan ve başarı sağlayan akademik personele yönelik ödül töreni düzenlendi. Mühendislik Fakültesi Mavi Salonda düzenlenen ödül törenine; Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz ile ödül alan öğretim üyeleri katıldı. 

Depremzede çocuklara bilim şenliği düzenlendi 

Fırat Üniversitesi Baskil Meslek Yüksek Okulu’nda depremzede çocuklara bilim şenliği düzenlendi. 

Sönmez, Fırat Üniversitesi’ni ve Sebze Halini ziyaret etti

Elazığ İYİ Parti Milletvekili Adayı Av. Dr. İrfan Sönmez Fırat Üniversitesi’ni ziyaret etti. Üniversiteli gençlerle ve öğretim görevlileri ile bir araya gelen Sönmez, istişarelerde bulundu.