Fırat Üniversitesi Haberleri
SON DAKİKA

Fırat Üniversitesi Haberleri

Doç. Dr. Tahsin Kazan’ın yeni eseri okuyucularıyla buluştu

Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin başarılı Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Tahsin Kazan’ın yeni eseri okuyucularla buluştu.

Dost Meclisi’nin konuğu Prof. Dr. Özdemir oldu

MÜSİAD Elazığ Şubesi tarafından düzenlenen Dost Meclisi Toplantısının konuğu Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Veysel Özdemir oldu.

İlim ve Hayra Hizmet Vakfı yükseköğretim öğrenci yurdu açıldı

Üniversitelerin açılmasına sayılı günler kala Fırat Üniversitesini kazanarak ilimize gelecek olan öğrencilerin barınma ihtiyaçları için kamu yurtları yanında özel yurtlar da hazırlıklarını tamamladı. 

Aşık Veysel, Elazığ’da türküleriyle anıldı

Anadolu halk ozanlarından Aşık Veysel’in türküleri, ünlü türkücü Yavuz Bingöl tarafından gerçekleştirilen konserde seslendirildi. Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan konserde Aşık Veysel’in sevilen türküleri seslendirilerek keyifli bir gece yaşandı.

Fırat Üniversitesi 19 personel alacak

Fırat Üniversitesi bünyesinde çeşitli birimlerde görevlendirilmek üzere 19 personel alınacak.

Vali Toraman’dan Rektör Prof. Dr. Göktaş’a tebrik ziyareti 

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’ı ziyaret ederek yaptıkları başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti. 

Fırat Üniversitesi’nde mezuniyet heyecanı 

Fırat Üniversitesi’nde meslek yüksekokulu öğrencileri için mezuniyet programı düzenlendi. 

Fırat Üniversitesi Hastanesinden önemli saat duyurusu 

Fırat Üniversitesi Hastanesi tarafından hasta ziyaretçi saatleriyle alakalı açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada gündüz 12.30-14.00 ve akşam ise 18.30-20.00 olarak belirlenen saatlere uyulması uyarısı yapıldı. 

Mezuniyet törenleri programı belli oldu 

Fırat Üniversitesi 2022-2023 eğitim – öğretim yılı mezuniyet töreni programları belli oldu. 

Başhekimlik görevine Doç. Dr. Aydın önerildi 

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Başhekimliği görevine Fırat Üniversitesi Hastanesi Göğüs Cerrahi Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Siyami Aydın’ın önerildiği ve bakanlık olur yazısı beklenildiği öğrenildi. 

Başarılı Akademisyenler ödüllendirildi 

Fırat Üniversitesi’ndeki başarılı akademisyenler ödüllendirildi. Fırat Üniversitesi Dış İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından COST Aksiyonlarında yer alarak proje hazırlayan ve başarı sağlayan akademik personele yönelik ödül töreni düzenlendi. Mühendislik Fakültesi Mavi Salonda düzenlenen ödül törenine; Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz ile ödül alan öğretim üyeleri katıldı. 

Depremzede çocuklara bilim şenliği düzenlendi 

Fırat Üniversitesi Baskil Meslek Yüksek Okulu’nda depremzede çocuklara bilim şenliği düzenlendi. 

Sönmez, Fırat Üniversitesi’ni ve Sebze Halini ziyaret etti

Elazığ İYİ Parti Milletvekili Adayı Av. Dr. İrfan Sönmez Fırat Üniversitesi’ni ziyaret etti. Üniversiteli gençlerle ve öğretim görevlileri ile bir araya gelen Sönmez, istişarelerde bulundu.

Başkan Ulaş kalp krizi geçirdi

Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Mithat Ulaş kalp krizi geçirerek Fırat Üniversitesi Hastanesi’ne anjiyo oldu. Başkan Ulaş’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Fırat Üniversitesi depremzedeler için tekrar harekete geçti 

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Ramazan ayı dolayısıyla anlamlı bir kampanya başlatıldı. Başlatılan kampanyada toplanan malzemeler depremzedelere ulaştırılacak. 

Başkan Taşkın: Üniversite lojmanları yenilenmeli 

Türk Eğitim Sen Elazığ Şube Başkanı Fatih Murat Taşkın, Fırat Üniversitesi’nin lojmanlarının yenilenmesini talep etti. 

ETSO’da Şubat Ayı olağan meclis toplantısı 

ETSO Şubat ayı olağan meclis toplantısında ETSO Meclis Başkanı Sedat Karataş, ETSO Başkanı İdris Alan ve Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş önemli açıklamalarda bulundu. 

FÜ İlahiyat Fakültesi sosyal destek ekibi deprem bölgesinde 

Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Psikolojisi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Zeynep Sağır başkanlığında oluşturulan 15 kişilik manevi destek ekibi deprem bölgesinde çalışmalarda bulundu. 

Fırat Üniversitesi tüm ekibiyle sahada 

Fırat Üniversitesi, 6 Şubat günü Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremin ardından yaptığı çalışmaları açıkladı. 

Elysium Yönetim Kurulu’ndan açıklama 

Elysium Gayrimenkul Şirketi Yönetim Kurulu, Elysium projesinin, Elazığ Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü ve Elazığ Fırat Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Akademisyenleri tarafından yerinde ve detaylı olarak incelendiğini ve incelemeler neticesinde projenin taşıyıcı sistemi bakımından “hasarsız” olduğuna ilişkin rapor verildiğini duyurdu. 

Fırat Üniversitesi acil çadır kampanyası başlattı

Fırat Üniversitesi tarafından deprem bölgesindeki vatandaşlara acil bir şekilde ulaştırılması için “Çadır Kampanyası” başlatıldı. Çadırlar Üniversitenin Spor Salonunda toplanacak. 

Milletvekili Erol, Gazi Caddesi ve Üniversite Hastanesinde incelemelerde bulundu

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, İl Başkanı Coşkun Çağlar Duran ile birlikte Gazi Caddesi’nde incelemelerde bulundu ve ardından Fırat Üniversitesi Hastanesini ziyaret etti.

FÜ Depremzedeler için ekmek üretimine başladı

Fırat Üniversitesi, depremzedelere başta ekmek olmak üzere gıda ürünleri hazırlamaya başladı.

Elazığ’dan deprem bölgesine yardım eli

Kahmaranmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremin ardından Elazığ Belediyesi ve Fırat Üniversitesi Malatya’daki depremzedelere sıcak yiyecek yardımında bulundu.

Fırat Üniversitesi Hastanesinde tavan çöktü

Kahramanmaraş’ta saat 04.17 sıralarında 7.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Milletvekili Bulut: Fırat Üniversitesi Diş Hekimliği Hastanesini ve Fakültesini Tamamlayıp Hizmete Açacağız 

Mart ayı içerisinde Fırat Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Hastanesi’nin yapım ihalesinin yeniden yapılacağını söyleyen AK parti MKYK üyesi Elazığ Milletvekili Metin Bulut, fakülte ve hastaneyi tamamlayıp hizmete açacaklarını söyledi. 

Fırat Üniversitesi 198 sözleşmeli personel alacak 

Fırat Üniversitesi, 198 sözleşmeli personel alımı yapacak. 

Rektör Göktaş’tan, Kılıç’a teşekkür plaketi 

2022 yılı TÜBA – TESEP Halil İnalcık özel ödülüne layık görülen İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Kılıç’a, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş teşekkür plaketi verdi. 

Fırat Üniversitesi’ne 49 akademik personel alınacak 

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Fırat Üniversitesi’ne 49 Akademik Personel alınacak. 

Lise Öğrencileri Fırat Üniversitesi’ni gezdi

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Fırat Üniversitesi’ni lise öğrencilerine tanıtmak amacıyla başlatılan “Fırat’ta Bir Gün” etkinliği kapsamında 3 lise daha Fırat Üniversitesi’ni gezdi. Şuana kadar toplamda 11 lise Fırat Üniversitesi’ni ziyaret etti.