Fırat Üniversitesi Haberleri
SON DAKİKA

Fırat Üniversitesi Haberleri

Başhekimlik görevine Doç. Dr. Aydın önerildi 

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Başhekimliği görevine Fırat Üniversitesi Hastanesi Göğüs Cerrahi Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Siyami Aydın’ın önerildiği ve bakanlık olur yazısı beklenildiği öğrenildi. 

Başarılı Akademisyenler ödüllendirildi 

Fırat Üniversitesi’ndeki başarılı akademisyenler ödüllendirildi. Fırat Üniversitesi Dış İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından COST Aksiyonlarında yer alarak proje hazırlayan ve başarı sağlayan akademik personele yönelik ödül töreni düzenlendi. Mühendislik Fakültesi Mavi Salonda düzenlenen ödül törenine; Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz ile ödül alan öğretim üyeleri katıldı. 

Depremzede çocuklara bilim şenliği düzenlendi 

Fırat Üniversitesi Baskil Meslek Yüksek Okulu’nda depremzede çocuklara bilim şenliği düzenlendi. 

Sönmez, Fırat Üniversitesi’ni ve Sebze Halini ziyaret etti

Elazığ İYİ Parti Milletvekili Adayı Av. Dr. İrfan Sönmez Fırat Üniversitesi’ni ziyaret etti. Üniversiteli gençlerle ve öğretim görevlileri ile bir araya gelen Sönmez, istişarelerde bulundu.

Başkan Ulaş kalp krizi geçirdi

Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Mithat Ulaş kalp krizi geçirerek Fırat Üniversitesi Hastanesi’ne anjiyo oldu. Başkan Ulaş’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Fırat Üniversitesi depremzedeler için tekrar harekete geçti 

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Ramazan ayı dolayısıyla anlamlı bir kampanya başlatıldı. Başlatılan kampanyada toplanan malzemeler depremzedelere ulaştırılacak. 

Başkan Taşkın: Üniversite lojmanları yenilenmeli 

Türk Eğitim Sen Elazığ Şube Başkanı Fatih Murat Taşkın, Fırat Üniversitesi’nin lojmanlarının yenilenmesini talep etti. 

ETSO’da Şubat Ayı olağan meclis toplantısı 

ETSO Şubat ayı olağan meclis toplantısında ETSO Meclis Başkanı Sedat Karataş, ETSO Başkanı İdris Alan ve Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş önemli açıklamalarda bulundu. 

FÜ İlahiyat Fakültesi sosyal destek ekibi deprem bölgesinde 

Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Psikolojisi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Zeynep Sağır başkanlığında oluşturulan 15 kişilik manevi destek ekibi deprem bölgesinde çalışmalarda bulundu. 

Fırat Üniversitesi tüm ekibiyle sahada 

Fırat Üniversitesi, 6 Şubat günü Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremin ardından yaptığı çalışmaları açıkladı. 

Elysium Yönetim Kurulu’ndan açıklama 

Elysium Gayrimenkul Şirketi Yönetim Kurulu, Elysium projesinin, Elazığ Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü ve Elazığ Fırat Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Akademisyenleri tarafından yerinde ve detaylı olarak incelendiğini ve incelemeler neticesinde projenin taşıyıcı sistemi bakımından “hasarsız” olduğuna ilişkin rapor verildiğini duyurdu. 

Fırat Üniversitesi acil çadır kampanyası başlattı

Fırat Üniversitesi tarafından deprem bölgesindeki vatandaşlara acil bir şekilde ulaştırılması için “Çadır Kampanyası” başlatıldı. Çadırlar Üniversitenin Spor Salonunda toplanacak. 

Milletvekili Erol, Gazi Caddesi ve Üniversite Hastanesinde incelemelerde bulundu

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, İl Başkanı Coşkun Çağlar Duran ile birlikte Gazi Caddesi’nde incelemelerde bulundu ve ardından Fırat Üniversitesi Hastanesini ziyaret etti.

FÜ Depremzedeler için ekmek üretimine başladı

Fırat Üniversitesi, depremzedelere başta ekmek olmak üzere gıda ürünleri hazırlamaya başladı.

Elazığ’dan deprem bölgesine yardım eli

Kahmaranmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremin ardından Elazığ Belediyesi ve Fırat Üniversitesi Malatya’daki depremzedelere sıcak yiyecek yardımında bulundu.

Fırat Üniversitesi Hastanesinde tavan çöktü

Kahramanmaraş’ta saat 04.17 sıralarında 7.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Milletvekili Bulut: Fırat Üniversitesi Diş Hekimliği Hastanesini ve Fakültesini Tamamlayıp Hizmete Açacağız 

Mart ayı içerisinde Fırat Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Hastanesi’nin yapım ihalesinin yeniden yapılacağını söyleyen AK parti MKYK üyesi Elazığ Milletvekili Metin Bulut, fakülte ve hastaneyi tamamlayıp hizmete açacaklarını söyledi. 

Fırat Üniversitesi 198 sözleşmeli personel alacak 

Fırat Üniversitesi, 198 sözleşmeli personel alımı yapacak. 

Rektör Göktaş’tan, Kılıç’a teşekkür plaketi 

2022 yılı TÜBA – TESEP Halil İnalcık özel ödülüne layık görülen İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Kılıç’a, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş teşekkür plaketi verdi. 

Fırat Üniversitesi’ne 49 akademik personel alınacak 

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Fırat Üniversitesi’ne 49 Akademik Personel alınacak. 

Lise Öğrencileri Fırat Üniversitesi’ni gezdi

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Fırat Üniversitesi’ni lise öğrencilerine tanıtmak amacıyla başlatılan “Fırat’ta Bir Gün” etkinliği kapsamında 3 lise daha Fırat Üniversitesi’ni gezdi. Şuana kadar toplamda 11 lise Fırat Üniversitesi’ni ziyaret etti. 

Piyano konserine yoğun ilgi 

Fırat Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nino Kvachantiradze tarafından hazırlanan Piyano Eşliğinde Eserler’in sunulduğu konser büyük bir beğeni topladı.      

Minikler için etkinlik

Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler üçüncü sınıf öğrencileri, İyiliğe Uçanlar Anaokulu’nda etkinlik düzenledi. 

Başkan Şerifoğulları’ndan üniversite öğrencilerine ziyaret 

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Fırat Üniversitesi’nde öğrencilerle bir araya geldi. Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Fırat Üniversitesi’ni ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi. Başkan Şerifoğulları’na AK Parti Elazığ Gençlik Kolları Başkanı Emre Burak Kürüm ve ÜNİAK (Üniversiteli Akil Öğrenciler) üyeleri de eşlik etti.

Fırat Üniversitesi'nde Harput Müziği konseri düzenlendi

Fırat Üniversitesi Devlet Konservatuarı tarafından Atatürk Kültür Merkezi’nde 24 Kasım Öğretmenler günü anısına Harput Müziği konseri düzenlendi.

Fırat Üniversitesi ile Elazığ Müftülüğü arasında protokol

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü ile Diyanet İşleri Başkanlığı Elazığ Müftülüğü arasında hastanede manevi destek sunmaya yönelik işbirliği protokolü imzalandı.

FÜ ile Meteoroloji Bölge Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı 

Fırat Üniversitesi kampüs alanında kurulması planlanan otomatik meteoroloji gözlem istasyonu ile ilgili Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü Elazığ 13. Bölge Müdürlüğü arasında protokol imzalandı. 

Fırat Üniversitesi’ne 13 öğretim üyesi alınacak 

Fırat Üniversitesi’nin Eczacılık, Tıp, Diş ve Veterinerlik fakültesine toplamda 13 öğretim üyesi alınacak. Başvurular 15 gün boyunca devam edecek. 

Fırat Üniversitesi’ne 13 öğretim elemanı alınacak 

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre Fırat Üniversitesi’ne 13 öğretim elemanı alınacak. 

Prof. Kaplan, şiir kitabını imzaladı

Fırat Üniversitesi öğretim üyelerinden Nöroşirurji uzmanı Prof. Dr. Metin Kaplan, Elazığ Belediyesi tarafından düzenlenen Kitap Fuarı’nda şiir kitabını imzaladı.