Yaşam

Yaşam Haberleri

ELHAK Platformu ve İHH’dan ortak açıklama

ELHAK Platformu ve Elazığ İHH ortak basın açıklaması düzenleyerek Çin’in Doğu Türkistan üzerinde uyguladığı politikalara tepki gösterdi. 

Güneykent Mahallesi, semt pazarına kavuştu

Depremin ardından yapılan konutlarla birlikte Elâzığ’ın 41. Mahallesi olan Güneykent uzun bir sürenin ardından semt pazarına kavuştu. İlk pazarın kurulduğu Yemişlik 8.etap’ta vatandaşlar alışverişlerini yapma imkanı buldu.

3 Köyün konutlarının anahtar teslim tarihleri belli oldu

Cevizdere Köyünden hak sahibi olan afetzedelerin konutları 08 Aralık 2022– 13 Ocak 2023’te Gölköy Köyünden hak sahibi olan afetzedelerin konutları 09 Aralık 2022–16 Ocak 2023’te ve Bağlarca Köyünden hak sahibi olan afetzedelerin konutları 12 Aralık 2022– 18 Ocak 2023 tarihleri arasında teslim edilecek.

Ankara’da Elazığ günleri başladı 

Başkentte, Elazığ lezzetleri ve kültürünün sergilendiği Elazığ Tanıtım Günleri, AKM Millet Bahçesi'nde başladı. 

İHH’dan soba ve yakacak yardımı

Elazığ İHH İnsani Yardım Derneği, yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere soba ve odun yardımı ulaştırdı.

Elazığ Ticaret Borsası’ndan Karakoçan’daki öğrencilere yardım

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) destekleri ve Elazığ Ticaret Borsası'nın koordinesi ile Karakoçan’daki dar gelirli ailelerin çocukları için ayakkabı ve mont yardımında bulunuldu.

İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi yapım işi ihalesi gerçekleştirildi 

Elazığ Belediyesi tarafından en kapsamlı çevre yatırımı olarak hayata geçirilecek İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi Yapım İhalesi gerçekleştirildi. İhalede en düşük teklifi 523 milyon 523 bin 523 TLile Ziver Holding verdi. 

Gelir İdaresi Başkanlığı 71 personel alacak 

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), 71 sözleşmeli personel istihdam edecek. Sınavlar için başvurular 13-19 Aralık döneminde yapılabilecek. 

Ankara’da Elazığ Tanıtım günleri düzenlenecek 

7 – 11 Aralık tarihlerinde Ankara’da Elazığ rüzgarı esecek. Tanıtım günleri için Elazığ’dan 8 tır Ankara’ya ürün taşıyacak. 

İHH’dan yetim ve ihtiyaç sahibi aileler için kermes

Elazığ İHH İnsani Yardım Derneği, il merkezindeki faaliyetlerinin yanı sıra ilçe temsilcilikleri aracılığıyla da çeşitli faaliyetler yürütmeye devam ediyor. Bu kapsamda Derneğin Kovancılar İlçe Temsilciliği, yetim ve ihtiyaç sahibi aileler için kermes düzenledi.

Fırat: İnsanca ve eşit koşullarda yaşamak istiyoruz!

Türkiye Sakatlar Derneği Elazığ Şube Başkanı Metin Fırat, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle basın açıklaması yayımladı.

CHP'den engellilere tekerlekli sandalye desteği 

CHP Elazığ İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran  ve CHP Elazığ Merkez İlçe Başkanı Ali Özçelik, Türkiye Sakatlar Derneği Elazığ şubesini ziyaret etti.

Elazığ Yöresel Ürünler Fuarına yoğun ilgi 

İzmir Karşıyaka Bostanlı’da düzenlenen Elazığ Yöresel Ürünler Fuarı’nın Elazığlı sanatçıların verdiği konserler ve yöresel ürünlerin yer aldığı stantların gezmesi ile devam etti. 

Engelsiz Yaşam Merkezi'nde eğitimler devam ediyor

Elazığ Belediyesi tarafından Hicret Mahallesi İyilik Evi'nde eğitim gören öğrencilere "Madde ve Medya Bağımlılığından Kurtulma" konulu bir bilgilendirme semineri düzenlendi.

Elazığ’da Ekim ayında kaç konut satışı yapıldı? 

Elazığ’da 2021 yılının Ekim ayında 880 konut satıldı. Bu rakam 2022 yılında 17 azalarak, 863 oldu. Türkiye genelinde Ekim ayında 102 bin 660 konut satıldı. 

Elazığ İHH, aşure standı kurdu 

Elazığ İHH İnsani Yardım Derneği’nce bir alışveriş merkezinde aşure standı kuruldu. Yapılacak satışlardan elde edilecek gelirler ihtiyacı olan ailelere verilecek. 

Özel bireylerden anlamlı etkinlik

Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Engelsiz Yaşam Merkezi’ndeki özel gereksinimli bireyler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 84’üncü yıl dönümünde kendilerinin hazırlayıp sundukları özel bir program ile andılar.

Jeoloji Mühendisleri: Malatya'da çok yıkıcı bir deprem bekleniyor 

Malatya Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Erkan Özgür, irili ufaklı meydana gelen depremlerin Çelikhan-Erkenek hattını sıkıştırdığını belirterek, “2020'den bu yana 3 bine yakın deprem olmuş. O fay hattı kırılacak, bugünü yarını yok. Önümüzde çok yıkıcı bir deprem geliyor. Malatya'da 6.5 ile 7.2 arasında deprem bekleniyor” dedi. 

Yeni imar yolunda çalışmalar tamamlandı

Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Doğukent Mahallesi, Salıbaba ve Sanayi Mahallelerini birbirine bağlayan güzergâhtaki yol çalışmalarını tamamladı.

Toplam 585 haber.