Recep Tayyip Erdoğan Haberleri
SON DAKİKA

Recep Tayyip Erdoğan Haberleri

Elazığ’daki hak sahipleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti

24 Ocak Elazığ depreminin ardından inşa edilen köy konutları ve TOKİ konutlarındaki vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ; “Bu Milletin, mazlum insanların, Müslümanların umudu olan liderimiz Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı Allah başımızdan eksik etmesin inşallah.” dedi. Konutlarından memnun olduklarını ifade eden hak sahibi vatandaşlar ise; “Allah, Cumhurbaşkanımızın ömrünü uzatsın.” İfadesinde bulundu. 

Yeni yapılandırma paketinin ayrıntıları belli oldu 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni borç yapılandırma paketinin ayrıntılarını açıkladı. 

Çiçek Teyze: Cumhurbaşkanımızı çok seviyorum

Güneykent Mahallesi (Yemişlik) TOKİ konutlarında ikamet eden Çiçek Özen’i ziyaret eden AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ 24 Ocak Elazığ Depreminde hayatını kaybeden vatandaşları rahmetle andı. 78 yaşındaki Çiçek Teyze ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgisini dile getirerek; “Cumhurbaşkanımızı çok seviyorum. Cumhurbaşkanımız böbreğimi, ciğerlerimi istesin veririm ona. Cumhurbaşkanımız herkesin babasıdır. Allah kendisini, evladını bağışlasın, yar ve yardımcısı olsun.” dedi.

Kabine toplantısı başladı! 

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplandı. Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırma paketinin ele alınacağı Kabine Toplantısı'nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan detayları açıklayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklamalar! 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı çıkışı flaş açıklamalar yaptı. Seçim tarihi için 14 Mayıs'ı tekrar işaret eden Erdoğan, kuraklıkla mücadele için de "Anlık adımlarla olmaz, belediyeler önlem almalı" dedi.

Erdoğan Meclis'i fesih kararını 10 Mart'ta imzalayacak! 

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin 14 Mayıs'a alınması artık neredeyse kesinleşti. Peki bu durumda seçim takvimi nasıl işleyecek? AK Parti kulisinde, muhalefet erkene alınmış seçime destek vermediği için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Meclis'i yenileme kararnamesini 10 Mart Cuma günü imzalayacağı, seçimin de 14 Mayıs'ta yapılacağı konuşuluyor.

Elazığ’ın 2023 yılı yatırımı programı belli oldu 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını taşıyan 2023 Yılı Yatırım Programı Resmi Gazete’de yayımlandı. 2023 Yılı Yatırımı Programında açıklanan Elazığ'daki projelere ayrılan ödenek miktarları da belli oldu. 

300 bin geçici işçiye kadro!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, EYT düzenlemesine ilişkin açıklama yaptı. Teknik çalışmanın tamamlandığını belirten Bilgin, "Meclis gündemine gelmesi artık siyasetin vereceği bir karar" dedi.

Aydın Ayaz: İşten çıkarılan belediye işçileri görevlerine dönecek

Önceki dönem Yazıkonak Belediye Başkanı Aydın Ayaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen müjdeli haberle işten çıkarılan belediye işçilerinin görevlerine döneceğini kaydetti. 

Yılın ilk Kabine toplantısı bugün yapılacak! 

2023'ün ilk Kabine toplantısı bugün yapılacak. EYT ve sözleşmelilere kadro düzenlemesi gündemde olacak.

Erdoğan'dan AK Parti'ye seçim talimatı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kurmaylarına, "Seçim sürecine girdik. Bizim yoğunlaşacağımız konu artık adaylar olacak. Güçlü isimlerle seçime gideceğiz, hazırlıklara başlayın" talimatı verdi.

Memur ve emekliye yüzde 30 zam! 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulunuyor.

Kamu görevlilerinin maaşları netleşti 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamu görevlilerine ve tüm emeklilere verilecek zammın yüzde 25 olarak uygulanacağını açıkladı. Erdoğan'ın açıklamasının ardından kamu görevlilerinin net maaşı da netleşti. 

Bedelli askerlik ücreti ne kadar oldu? 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'her yıl memur maaş zammına endekslenmiş biçimde iki kez artan bedelli askerlik ücreti 2023 Temmuz ayına kadar geçerli olacak. Buna göre bedelli askerlik fiyatı 100.080,9 lira oldu' dedi. 

Erdoğan, memur ve emekliye yapılacak zam oranını açıkladı 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan memur ve emekliye yüzde 25 zam yapılacağını açıkladı. 

Milletvekili Demirbağ, gençlerle buluştu 

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, ortaokul ve lise eğitimini sürdüren gençlerle bir araya geldi. Ataşehir Mahallesi’ndeki gençlerin taleplerini dinleyen Milletvekili Demirbağ, “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan riyasetinde Türkiye Yüzyılı’nda ARGE’ye, yazılıma, savunma sanayisine verilen önem ve son gelişmelerle birlikte istikbalde Ülkemiz; gençlerimizden büyük şeyler bekliyor. Gençlerimizin de gayretleriyle Ülkemiz süper güçlerle yarışacak hale gelecektir. Bu yüzden gençliğimizin önemi büyük” dedi. 

Milletvekili Ağar’dan yeni yıl mesajı

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, Yeni Yıl dolayısıyla mesaj yayımladı.

EYT kimleri kapsayacak, kaç kişi faydalanacak, şartları neler? 

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesi seçime az bir zaman kala yürürlüğe giriyor. ET ile ilgili milyonlarca kişinin beklediği müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı. EYT düzenlemesi kimleri kapsıyor? EYT'de hangi şartlar geçerli olacak? Prim gün sayısı yetmeyenler borçlanarak emekli olabilecek mi? İşte EYT düzenlemesine dair merak edilen soru ve cevapları...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: EYT'de herhangi bir yaş sınırı uygulanmayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de Emeklilikte Yaşa Takılanlara ilişkin toplantı sonrası açıklamalarda bulunuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan: EYT düzenlemesinde herhangi bir yaş sınırı uygulanmayacaktır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika EYT açıklaması

Yılın son Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. EYT düzenlemesi başta olmak üzere birçok kritik başlığın ele alındığı toplantı 3 saat 45 dakika sürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı sonrası açıklamalarda bulunuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamalardan satırbaşları şöyle;

Erdoğan'dan TOGG açıklaması! 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde düzenlenen "İlk Oyum AK Parti'ye İlk Oyum Erdoğan'a Programı"nda gençlerle bir araya geldi. Türkiye'nin merakla beklenen yerli otomobili TOGG ile ilgili müjdeyi duyuran Erdoğan, "Türk sanayisinin gurur vesilesi olan Togg'un üretimi, şu anda devam ediyor. İnşallah, birkaç ay sonra Togg'un oltu siyahını yollarımızda görmeye başlayacağız" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplanıyor! Milyonların beklediği EYT görüşülecek

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 2022 yılının son toplantısını yapacak. Kabine toplantısında masada yoğun bir gündem olacak.

Erdoğan'dan Karadeniz gazı müjdesi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum'da toplu açılış töreninde konuştu, Erdoğan, "Karadeniz gazı ile ilgili pazartesi günü yeni müjdeleri paylaşacağız" dedi.

Çocuklu aileye 3 bin 300 lira devlet yardımı!

Çocuklu ailelere müjde gibi açıklama geldi. İlkokul ve orta öğretim çağında çocukları olan ailelere 3300 TL, üniversite öğrencileri için 5500 TL destek ödemesi için başvurular başladı. İşte, 7-17 yaş arası çocuğu olan ebeveynlerin başvuru için yapması gerekenler.

Asgari ücretin rakamı belli oldu!

Milyonlarca çalışan vatandaşın beklediği ve 2023 yılında geçerli olacak asgari ücret zammı belli oldu. Yeni asgari ücret net 8 bin 500 TL oldu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yarın asgari ücreti açıklayacağız

AK Parti'nin TBMM Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, milyonlarca çalışanın heyecanla beklediği asgari ücretle ilgili konuştu. "Bugün bakanımla görüşüp sonuca bağlayacağız" diyen Erdoğan, asgari ücretin yarın açıklanacağını belirtti.

Motorlu Taşıtlar Vergisi'ne indirim!

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) 2023 yılında yüzde 61.5 olarak uygulanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan indirim yetkisini kullandı. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Seçim Nisan'da mı yapılacak! 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Mardin'de gençlerle sohbet ederken, seçim tarihini MHP lideri Devlet Bahçeli ile konuşacağını söylemesi erken seçim iddialarını güçlendirdi. "Erken seçime varız" diyen CHP Nisan ayını işaret etti.

Başkan Şerifoğulları: Şehrimize hayırlı olmasını diliyorum 

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 6. bölge teşviklerinin uzatılmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Şerifoğulları, “Şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

Erdoğan'dan EYT ve Asgari Ücret açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonların beklediği EYT ve asgari ücrete ilişkin açıklama yaptı. Erdoğan, "2023’e bu iki önemli konuyu masamızın üzerinden kaldırarak girelim diyoruz. Çalışma bu istikamette devam ediyor. İnşallah güzel bir neticeye varır ve böylece de adımı atarız" dedi.