Sağlık

Sağlık Haberleri

Bu balıklar tehlike saçıyor!

Sağlıklı olduğu sanılıyordu ama insan sağlığı için çok zararlı çıktı. Balık en sağlıklı protein kaynağı olarak görülüyor. Sonbahar ve kış aylarında balıkçı ve pazar tezgahlarından alınan çeşit çeşit balıklar her hafta sofralarda yer buluyor. Uzmanlar zengin Omega 3 kaynağı olan balıkların tehlikeleri hakkında uyarıyor. İşte balık yiyenleri bekleyen tehlike...

Polat, vatandaşları karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı uyardı

Ülkede bilgisizlik, yanlış kullanım ve ihmal yüzünden her yıl kış aylarında yüzlerce vatandaşın karbonmonoksit gazı ile hayatını kaybettiğini belirten İl Sağlık Müdürü Cahit Polat, “Karbonmonoksit ile meydana gelen zehirlenmelerde kısa süre içerisinde tıbbı müdahale yapılmazsa, zehirlenmeler ölümle sonuçlanabilir.

Enfeksiyonlara karşı maske önerisi 

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Turan hastalanan çocukların bulaşın aktif olduğu ilk 48-72 saatlik dönemde okula gönderilmemesi gerektiğini belirterek, "Okullar, öğrencilerine solunum yolu enfeksiyonlarının yoğun görüldüğü süreçlerde maske takmalarını önerebilir'' dedi. 

3'lü tehlike hızla yayılıyor

Havaların soğumasıyla grip vakalarında artış yaşanırken, son dönemde üst solunum yollarında aynı anda birden fazla virüs görülmeye başlandı. Aciller dolup taşmaya başladı, Prof. Dr. Oğuz Reşat Sipahi'den çok önemli bir açıklama geldi.

Bakanı Koca, 31 Bin 317 personel alınacağını açıkladı 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Bakanlığı’na 31 bin 317 kişilik alım yapılacağını açıkladı. Bakan Koca, 31 bin 317 kişinin alımı için kılavuz yayınlamak üzere önümüzdeki hafta ÖSYM'ye gönderiyoruz dedi. 

Polat, yapımı devam eden sağlık tesisi inşaatlarını ziyaret etti 

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat Elazığ genelinde yapımı devam eden sağlık tesisi inşaatlarına yönelik ziyaretlerini sürdürüyor. 

Sağlık Çalışanlarına ek ödeme yönetmeliği Resmi Gazete'de 

Sağlık Bakanlığı'nın yeni ek ödeme yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı. Yeni ek ödeme yönetmeliği ile birinci basamakta kapsam dışı kalan sağlık çalışanları ile eczacılar teşvik kapsamına alındı. Söz konusu sağlık çalışanlarının taban ve teşvik ödeme oranları da belli oldu. 

Polat, sağlık tesisi binalarının inşaat alanlarını ziyaret etti 

Yapımı devam eden sağlık tesisi binalarının durumunu kontrol etmek amacıyla İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat incelemelerde bulundu. 

Elazığ’da 343 sözleşmeli sağlık personeli alınacak 

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Elazığ’a 343 sözleşmeli sağlık personelinin atanacağını duyurdu. 

Uzmanlar okulda enfeksiyon riskine karşı uyardı! 

Prof. Dr. Hakan Leblebicioğlu, okul öncesi alınması gereken enfeksiyon önlemleri hakkında uyarılarda bulundu. 

Covid-19 salgını için beklenen açıklama

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Kovid-19 salgını nedeniyle haftalık can kayıplarının Mart 2020'den bu yana en düşük seviyeye geldiğini duyurdu. DSÖ Genel Direktörü, "Sonu görüyoruz" dedi.

Bakan Koca: Sağlık çalışanlarımız için üç kritik hamle yaptık 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 81 İl Sağlık Müdürü ile Ankara’da geniş kapsamlı bir toplantı gerçekleştirdi. 

Hatırlatma dozu ne zaman yapılır? 

Vaka artışlarının yaşanmasıyla birlikte aşı randevuları yeniden açıldı. Bu kapsamda hatırlatma dozu olmak isteyen vatandaşlar, aşı randevularını almak için sıraya girdi. 

Fahrettin Koca'dan flaş maske ve kapanma açıklaması! 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, artan koronavirüs vaka sayıları hakkında açıklama yaptı. Yeniden kapanma ve maskeyle ilgili de açıklamalarda bulundu.

Elazığ İl Özel İdaresi çalışanlarına sağlık taraması yapıldı 

Elazığ İl Özel İdaresi’nde tehlikeli sınıfta görev yapan personellere periyodik sağlık taraması yapıldı. 

Dr. Deniz, Uzman olmayanlardan terapi alınması hayati sonuçlar doğurur

Elazığ'ın sevilen ve sayılan uzman psikiyatristlerinden PEDATEM Psikiyatri Tıp Merkezi kurucusu Dr. Ömer Deniz, son dönemlerde yaşanılan ekonomik kriz, pandemi sonrası ve gençlerin gelecek kaygısıyla ilgili konularda önemli tavsiyelerde bulundu. Dr. Deniz, 1925 yılında Elazığ'da Emrazı Akliye ve Asabiye Hastanesi'nin 50 yataklı olarak kurulduğunu belirterek, hastanenin yüz yıllık geçmişe sahip olduğunu sözlerine ekledi.

Uğur Şahin'den koronavirüs için korkutan uyarı! 

Koronavirüs pandemisinde Biontech aşısını bularak salgının gerilemesinde çığır açan buluşun sahibi Uğur Şahin, yeni varyantlar için korkutan uyarı yaptı.

10 bin TL'ye kadar olan borçlar silinecek

Genel Sağlık Sigortası (GSS) borcu olanlar için harekete geçildi. 10 bin liraya kadar olan borçlar silinecek. İşte detaylar.

Bakan Koca'dan 'maymun çiçeği' uyarısı! 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Maymun çiçeğini biliyoruz, temasla geçiyor. Yurt dışında nasıl gelişti? Temasla oldu artı salgıyla geçiyor, damlacık enfeksiyonuyla geçmiyor. Dolayısıyla salgın, pandemi ve benzeri olabilecek durumu söz konusu değil. Lüzumsuz gündem yapmayalım, vatandaşı tedirgin etmeyelim. Halen de bizde görülmedi ama maymun çiçeğine benzer belirtiler gösteren birçok virüs var. Her benzer görüntü için maymun çiçeği demeyelim" dedi.

Toplam 386 haber.