SON DAKİKA

Sağlık

Sağlık Haberleri

Keleş: Sağlıkta hedeflerimiz büyük 

Elazığ’daki sağlık yatırımları ile ilgili bilgiler aktaran AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, sağlıkta hedeflerinin büyük olduğunu ifade etti. 

Fethi Sekin Şehir Hastanesi'ne Çocuk Alerjisi Uzmanı atandı

Çocuk Alerji ve İmmünoloji Uzmanı Uzm. Dr. Halime Ermiştekin, Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nde hasta kabulüne başladı.

Ceyhan açıkladı: Yapılan Kovid-19 testlerinin yarısından fazlası pozitif

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, yapılan testlerin yarısından fazlasında koronavirüs tespit edildiğini söyledi. Ceyhan, "Eris varyantının özelliği bu. Çok hızlı ve kolay bulaşıyor" dedi.

Elazığ’da Halk Sağlığı Haftası etkinlikleri 

Elazığ İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat “3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası” kapsamında vatandaşları bağımlılıkla mücadele ve fiziksel aktivite çağrısı yaptı. 

Elazığ'a yeni doktorlar atandı

Elazığ'da çeşitli hastanelere Sağlık Bakanlığı tarafından onlarca doktor ataması yapıldı.

Kızamık vakalarının en çok görüldüğü iller açıklandı! 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kırşehir Valiliğini ziyaretinin ardından açıklamalarda bulundu. Kızamık vakalarıyla ilgilide açıklamalarda bulunan Bakan Koca komşu şehrimiz Diyarbakır’da da ağırlıklı olarak görüldüğünü söyledi. 

İl Sağlık Müdürlüğü’nden 3’üncü sigara bırakma polikliniği 

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 3’üncü sigara bırakma polikliniğini hizmete girdi. 

Milletvekili Keleş, Bakan Koca İle görüştü! 

AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, Elazığ’da sağlık alanındaki eksiklikleri Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya anlattı. Milletvekili Erol görüşme sonrası yaptığı açıklamada Eski Asker Hastanesinin tekrar hizmete gireceğini ve Yıkılan Sigorta Hastanesi'nin yerine toplum sağlığı merkezinin kurulacağını açıkladı. 

Polat, vatandaşları uyardı!

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, kurban kesiminde yaşanabilecek yaralanmalar ve kurban eti tüketimine bağlı meydana gelebilecek hastalıklara karşı vatandaşları uyardı. 

42 bin 500 sağlık personeli alınacak! 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 42 bin 500 sağlık personeli alınacağını duyururken, 'Alım süreçlerinin başlatılması için, başvuru kılavuzları İŞKUR’a ve tercih kılavuzu hazırlanmak üzere ÖSYM’ye gönderilmiştir.' dedi.

Elazığ’da 2022 yılında 7,5 milyon kişi muayene edildi

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit POLAT, 2022 yılı 12 aylık dönemde Elazığ genelinde hastanelere, Aile Hekimliklerine ve diğer sağlık tesislerine müracaat eden toplam 7.429.354 hastanın muayene edildiğini açıkladı.

SMA için 2 ilaç tedavi rehberine alındı 

SMA Bilim Kurulu, yoğun gündemle toplandı. SMA taramalarının sonuçları, tedavisi devam eden hastaların tedavi süreçleri ve tedavi yöntemlerindeki son gelişmelerin ele alındığı toplantıda, SMA tedavisinde kullanılan iki ilaç tedavi rehberine alındı

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü'ne 1 yeni Ambulans tahsis edildi

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü emrine tahsis edilen 1 adet 4x4 tam donanımlı ambulans kullanıma sunuldu.

Hastanelerin Acil Servisleri ana baba günü

Elazığ’da son günlerde kamu ve özel hastanelerin acil servislerinde yoğunluk yaşanıyor.

Elazığ'da Özel Hastaneler vatandaşın kanını emiyor

Elazığ'da hizmet veren özel hastanelerde tedavi gören vatandaşlar tahlillerde ve tedavilerde yüksek fiyat uygulamasından rahatsızlık duyduklarını ifade ettiler...

İki Türk’ten kanser aşısı müjdesi!

Geliştirdikleri koronavirüs aşısıyla geçtiğimiz yıllarda tüm dünyadaki en çok konuşulan isimler arasında yer alan Prof. Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin, şimdi de kanserle mücadele çalışmalarıyla gündem oldu. Almanya’nın dünyaca ünlü haftalık haber dergilerinden Focus’a kapak olan Türeci ve Şahin kanser aşısı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü 2022 yılında 153.387 acil çağrıya cevap verdi

Elazığ İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit POLAT, 2022 yılı 12 aylık dönemde İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 112 Acil Çağrı Merkezi ihbar hattına gelen toplam 153.387 acil çağrıya cevap verdiklerini söyledi.

Hizmet-İş’ten sağlıkta indirim protokolü 

Elazığ’da sağlık sektöründe hizmet veren özel bir hastane ile Hak İş Konfederasyonu’na bağlı Hizmet İş Sendikası arasında sağlıkta indirim protokolü imzalandı. 

Sağlık çalışanlarına büyük müjde!

Sağlık Bakanlığı, muayenehane hekimleriyle ilgili "özel hastanenin yüzde 15 seviyesinde dışarıdan hekim kabul edilebileceği" yönündeki kota düzenlemesini kaldırdı.

Toplam 408 haber.