Eğitim

Eğitim Haberleri

YKS oturumları ne zaman yapılacak? 

ÖSYM'nin internet sitesinden açıklanan sınav takvimine göre, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) oturumları 17-18 Haziran 2023'te yapılacak. 

TÜGVA’dan ortaokul öğrencilerine yönelik etkinlik 

Kısa bir süre önce atanan TÜGVA İl Temsilcisi Muhammed Sacid ATAŞ ve Yönetim Kurulu çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Türköver’den NLP ve Kişisel Gelişim seminerleri

İstanbul NLP Akademi Berna Türköver ile Ekibi tarafından, T.C. Vakıflar Genel Müdürlüğü Yöneticilerine NLP ve Kişisel Gelişim Seminerleri verildi.

Demirbağ’ın girişimleriyle, Erimli Ortaokulu’nun yalıtım sorunu çözülüyor 

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Erimli beldesinde Bulunan Erimli Ortaokulu’nun yalıtımıyla ilgili talep için girişimlerde bulundu. Okul idarecileri ve veliler, yalıtım sorununun çözümü için girişimlerde bulunan Milletvekili Demirbağ’a teşekkür etti. 

Bakan Özer duyurdu! Artık ara tatillerde de olacak

Bakan Özer'den milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren önemli açıklamalar geldi. Bakan, ara tatillerde de kurslarla öğrencilere destek olmaya devam edeceklerini bildirdi.

KYK borçları nasıl silinecek? 

Yeni düzenlemeyle Kredi Yurtlar Kurumu borçları faizsiz, cezasız kapatılabilecek. Öğrenim kredisi alanlar, aldıkları miktar kadar ödeme yapacak. 27 milyarlık borç silinecek.

Zafer Kiraz’la diksiyon eğitimi Elazığ’da

Yıllardır TRT ekranlarından severek takip edilen Türkiye’nin en iyi haber spikerlerinden Zafer Kiraz, Diksiyon, Beden Dili ve Etkili İletişim eğitimleri için Elazığ’a geliyor.

Baskil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yapımı tamamlandı 

Elazığ depreminde ağır hasar alarak yıkımı yapılan Baskil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yapımı tamamlanarak hizmete açıldı. 

KPSS takvimi yarın başlıyor 

İptal edilen 2022-KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavları, yarın 81 il merkezi ve KKTC'nin başkenti Lefkoşa dahil 104 sınav merkezinde gerçekleştirilecek. 

İptal edilen KPSS oturumlarının giriş belgeleri erişime açıldı 

ÖSYM internet sitesinden sınav giriş yerlerini erişime açıldığını duyurdu. 

Elazığ Belediyesi’nden ücretsiz KPSS tekrar dersleri

Elazığ Belediyesi eğitime verdiği önemle gençlere yönelik hizmetlerini sürdürüyor.

FÜ’den bir büyük başarı daha 

Türkiye’nin en iyi 20 üniversitesinin yer aldığı araştırma üniversiteleri arasında yer alan Fırat Üniversitesi, yeni bir başarıya daha imza attı ve dünyanın ilk bin üniversitesi arasında yerini aldı.

YKS sonuçları açıklandı 

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS 2022) yerleştirme sonuçları açıklandı. Sonuçlara sonuc.osym.gov.tr adresinden ulaşılabilecek. 

Aksu: KURSDER çatısında toplanan kurumlar Elazığ başarısına yön veriyor 

KURSDER Başkanı Veli Aksu, Yükseköğretim Kurumları sınavında dereceye giren öğrencilerin KURSDER çatısının altında olan eğitim kurumlarından olduğunu belirterek; başarıda Elazığ’ın Türkiye ile yarıştığını söyledi. 

İbrahim Bahşi: Ben yaptım oldu tarzı plan ve programlar kabul edilemez 

Eğitim Bir-Sen Elazığ Şube Başkanı İbrahim Bahşi, hayata geçirilen öğretmenlik kanunu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bahşi, “Ben yaptım oldu tarzı plan ve programlar kabul edilemez” dedi. 

EBEGEM eğitimleri yeni yerinde devam ediyor

Vatandaşların gelişimlerine ve istihdam edebilmelerine katkı sağlamak amacıyla çeşitli yaş gruplarında yaz kursları düzenleyen Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme Merkezi (EBEGEM), eğitimlerini yeni yerinde sürdürmeye devam ediyor.

OSB Yönetimi ile özel okul arasında protokol imzalandı 

Elazığ Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ile özel bir eğitim kurumu arasında protokol imzalandı. İmzalanan protokol ile firma sahipleri ve çalışanlarına indirim sağlanacak. 

YKS tercihleri başladı 

ÖSYM internet sitesinden YKS tercihlerinin başladığını duyurdu, ayrıca güncel tercih kılavuzunu yayımladı. 

Fırat Üniversitesinin 4 adet TÜBİTAK 1001 projesi kabul edildi 

Fırat Üniversitesi akademisyenleri tarafından hazırlanan 4 adet TÜBİTAK 1001 projesi bilimsel değerlendirme sonucu başarılı bulundu. Fırat Üniversitesi’nin başvurusu desteklenecek. 

Toplam 260 haber.