Kültür

Kültür Haberleri

Elazığ Belediyesi’nden Gardaş Türküler konseri

Elazığ Belediyesi, sosyal belediyecilik faaliyetleri kapsamında düzenlediği etkinliklerine devam ediyor.

Elazığ Belediyesi Gençlik Korosu, yeni yeteneklerini bekliyor

Elazığ Belediyesi; halk müziğini yaygınlaştırmak, yeni nesillere sevdirmek ve yaşatmak adına Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Gençlik Korosu’na gönüllü olarak katılacak genç yetenekler arıyor.

Elazığ Belediyesi’nden klarnet ustası Yusuf Kamaç’a vefa 

Elazığ musikisine önemli katkılar sunan Klarnetçi Yusuf Kamaç, vefatının 25’inci yıl dönümünde anıldı. 

Teoman, Elazığ’da sevenleriyle buluştu 

Sanatçı Teoman, Elazığ’da Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezinde müzikseverlerle bir araya geldi. 

Oğur ve Demircioğlu konserine yoğun ilgi

Türk Halk Müziği sanatçısı, bağlama üstadı Erkan Oğur ve müzisyen İsmail Hakkı Demircioğlu, muhteşem bir konserle Elazığlılarla buluştu. Konserde Elazığ yöresine ait olan Hüseynik Türküsünü seslendiren ikili kulakların pasını sildi. 

Elazığ Belediyesi, klarnet üstadı Yusuf Kamaç’a anma programı düzenleyecek

Elazığ Belediyesi, "Musiki Çınarlarına Vefa" programları kapsamında mahalli müziğin mihenk taşlarından olan ve Elazığ musikisine önemli katkılar sunan Klarnetçi Yusuf Kamaç’ı, vefatının 25’inci yıl dönümünde gerçekleştireceği anma programı ile yâd edecek.

Fırat Üniversitesi'nde Harput Müziği konseri düzenlendi

Fırat Üniversitesi Devlet Konservatuarı tarafından Atatürk Kültür Merkezi’nde 24 Kasım Öğretmenler günü anısına Harput Müziği konseri düzenlendi.

14. Uluslararası Çayda Çıra Film ve Sanat Festivali Galası düzenlendi 

14. Uluslararası Çayda Çıra Film ve Sanat Festivali"nin kapanış galası programı düzenlendi. 

Uluslararası Çaydaçıra Film Festivali başladı 

Uluslararası Çaydaçıra Film Festivali'nin 14’üncüsü başladı. Festivalde sanatçı Serap Gedik ve Halil İbrahim Ergün’e onur ödülü verildi. 

Dijital Kütüphane ilk yılında 175 bin ziyaretçi ağırladı

Elazığ Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Dijital Kütüphanesi, hizmete sunulduğu ilk yıl 175 bin ziyaretçiyi ağırlayarak önemli bir eğitim hizmeti gerçekleştirmeye devam ediyor.

Elazığ Belediyesi Halk Korosu Konserine davet

Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Elazığ Belediyesi Halk Korosu, ilk konserini vermeye hazırlanıyor.

Osman Bulut’a vefa programı düzenlendi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın Geçmişe Vefa İnsanımıza Değer projesi kapsamında Harput musikisinin usta ismi Osman Bulut’a vefa programı düzenlendi.

Elazığ Musikisinin üstatlarından Osman Bulut’a vefa

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın “Geçmişe Vefa İnsanımıza Değer” projesi kapsamında musiki çınarlarına düzenlediği vefa programları devam ediyor.

Özel bireylerde yeme bozuklukları ve obezite riski adlı seminer düzenlenecek

Engelli vatandaşlarımız için sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetlerin yapıldığı Elazığ Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi'nde eğitim seminerleri devam ediyor.

Kitap Fuarı on binleri ağırladı

Elazığ Belediyesi tarafından Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi'nde 8-16 Ekim tarihlerinde düzenlenen Kitap Fuarı, 150 bine yakın ziyaretçi ağırladı.

Prof. Kaplan, şiir kitabını imzaladı

Fırat Üniversitesi öğretim üyelerinden Nöroşirurji uzmanı Prof. Dr. Metin Kaplan, Elazığ Belediyesi tarafından düzenlenen Kitap Fuarı’nda şiir kitabını imzaladı.

Milletvekilleri Bulut, Balık ve Başkan Şerifoğulları’ndan Kitap Fuarına ziyaret 

AK Parti MKYK Üyesi Metin Bulut, Milletvekili Sermin Balık ve Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ Belediyesi tarafından bu yıl Dördüncüsü düzenlenen kitap fuarını gezdi. 

Başkan Şerifoğulları, kitap dostlarıyla buluştu

Elazığ Belediyesi tarafından Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi'nde 8 Ekim tarihinde açılan Ulusal Kitap Fuarı, vatandaşların yoğun ilgisiyle devam ediyor.

Peygamberimiz, Cami ve İrşat konferansı düzenlendi 

Elazığ İl Müftülüğünde Mevlid-i Nebi ve Camiler ve Din görevlileri haftası münasebetiyle Dr. Erkan Aydın tarafından “Peygamberimiz, Cami ve İrşat” konulu konferans verildi. 

Toplam 292 haber.