SON DAKİKA

Kültür

Kültür Haberleri

Kırgıl’dan, tasavvuf müziği konseri 

Elazığ’ın sevilen Tasavvuf Müziği Sanatçısı Turgut Kırgıl tarafından Tasavvuf Müziği Konseri düzenlendi.

Andaç Elimi Tutar Mısın filminin çekimlerinde sona gelindi

Senarist ve oyunculuğunu Tiyatro Ve Sinema Sanatçısı Abdullah Şekeroğlu’nun yaptığı “Andaç Elimi Tutar Mısın” sinema filminin çekimlerinde sona gelindi. Cannes Film Festivali, Altın Ayı ve Montreal Film Festivali’ne katılacak olan film daha sonrasında sinemalarda izleyicilerin beğenisine sunulacak

Hacı Ormanoğlu’nun 3 yeni kitabı yayımlandı

Eğitimci-Yazar Hacı Ormanoğlu’nun Sevgi Tohumları, Sosyal ve Mutlu Çocuklar, Bam Teline Dokunan Hikayeler isimli kitapları yayımlandı. Yazar kitapları için 8 mayıs Cumartesi Günü imza programı düzenleyecek.

Elazığ Halk Eğitim Merkezi Çini Kursu sergisi düzenledi

Elazığ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü El Sanatları Kurslarında kursiyerler tarafından üretilen Çini Eserler için sergi düzenledi.

Milletvekili Erol’dan Elazığlılara müzik ziyafeti

Ünlü sanatçılar Onur Akın ve İlkay Yıldız Elazığ'da konser verdi. Elazığ Merkez Perşembe Pazarı alanında düzenlenen konsere binlerce vatandaş katıldı.

Ünlü Türkücü Ceylan’dan Harput paylaşımı

Ünlü Türkücü Ceylan geçtiğimiz günlerde Elazığ’a konser vermek için gelmişti. Konser öncesi Harput’u karış karış gezen Ceylan o anları “Ey güzel memleketim Elaziz” açıklamasıyla sosyal medya hesabından paylaştı.

Necip Güngör Kısaparmak MTAL öğrencilerinden konser

Necip Güngör Kısaparmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde Öğrenci Korosu tarafından konser düzenlendi.

Elazığ Belediyesi Hanımeli El Sanatları Sergisi açıldı

Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme ve Eğitim Merkezi (EBEGEM) tarafından düzenlenen ücretsiz el sanatları kurslarına katılan kursiyerlerin el emeği göz nuru ürünlerinin yer aldığı Hanımeli El Sanatları Sergisi açıldı. Düzenlenen açılış törenine, Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Osman Gül ve kursiyerler katıldı.

Bahar şarkıları konseri düzenlenecek

Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, 26 Nisan Cuma Günü Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezinde “ Bahar Şarkıları” konseri ile Elazığlıların karşısında olacak

Bu oyun kaçmaz çocuklar!

Elazığ’da Denizaltı Macerası isimli Müzikal Çocuk Tiyatrosu sahnelenecek.

Elazığ Belediyesi Gönüllü Halk Korosu’ndan müzik ziyafeti 

Elazığ Belediyesi’nin her akşam düzenlediği Ramazan etkinlikleri programı bu defa Belediyenin Gönüllü Halk Korosu sahne aldı. 

Esat Kabaklı Elazığlılarla buluştu

Elazığ Belediyesinin her akşam düzenlediği geleneksel Ramazan etkinlikleri programı kapsamında, Esat Kabaklı Elazığlılarla buluştu.

Masal Matik Evi ekibi çocuklarla buluştu 

Elazığ Belediyesi Geleneksel Ramazan Etkinliklerinin 18. gününde düzenlenen Masal Matik Evi Ramazan Şöleni gösterisi çocuklardan ve ailelerinden tam not aldı. 

Ramazan Etkinliklerinde Yücel Arzen rüzgarı esti

Türkiye Yüzyılı Marşı'nın bestekarı, şair, ses sanatçısı ve piyanist AK Parti İstanbul Milletvekili Yücel Arzen, Elazığ Belediyesi Geleneksel Ramazan Etkinlikleri'nde düzenlenen konserde birbirinden güzel eserler seslendirdi.

Adile Kurt Karatepe unutulmaz bir ramazan akşamı yaşattı 

Elazığ Belediyesi tarafından her gün gerçekleştirilen Geleneksel Ramazan Etkinlikleri'nin konuğu TRT İstanbul Radyosu Sanatçısı Adile Kurt Karatepe oldu. Düzenlenen programa Elazığlı vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 

Sedat Uçan, hayran bıraktı

Elazığ Belediyesi, Ramazan etkinlikleri çerçevesinde ünlü sanatçı Sedat Uçan'ı sevenleriyle buluşturdu.

Eşref Ziya Terzi Elazığlılarla buluştu 

Elazığ Belediyesi Geleneksel Ramazan Ayı etkinliklerinde ilahi ve ezgi sanatçısı Eşref Ziya Terzi sahne aldı. 

Hayati İnanç Söyleşisine Elazığlılardan yoğun ilgi

Elazığ Belediyesi tarafından her gün gerçekleştirilen Geleneksel Ramazan Etkinliklerinin konuğu Eğitimci-Yazar Hayati İnanç oldu.

Tasavvuf Musikisi Topluluğu sahne aldı 

Elazığ Belediyesi Geleneksel Ramazan Ayı Etkinlikleri Konya Büyükşehir Belediyesi Tasavvuf Musikisi Topluluğu ve Semazen Ekibinin sahne alması ile devam etti. 

Toplam 393 haber.