SON DAKİKA

Kültür

Kültür Haberleri

Hazar Şiir Akşamları başlıyor

Hazar Şiir Akşamlarının 26’ncısı 6-7-8 Ekim tarihleri arasında ünlü Şair Yazar “Sezai Karakoç” anısına “İnsan Sevgisi” teması ile gerçekleştirilecek. Gerçekleşecek olan programa katılacak isimler belli oldu.

5. Geleneksel Salçalı Köfte ve Gastronomi Festivali başladı 

Elazığ'da her yıl düzenlenen "5. Geleneksel Salçalı Köfte ve Gastronomi Festivali" yoğun katılım ile başladı. Lokantacılar ve Tatlıcılar Esnaf Odası Başkanlığında, Elazığ Valiliği ile Elazığ Belediyesi’nin destekleriyle Valilik Meydanı'nda düzenlenen festivalde vatandaşlar stantları gezerek köfte ekmek ile yöresel ürünlerden tattı. 

Nostaljik Eserler Solistler Geçidi konseri 

Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği ve Kürsübaşı Topluluğu 29 Eylül Cuma günü “Nostaljik Eserler Solistler Geçidi” konseriyle sevenlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 

Doç. Dr. Tahsin Kazan’ın yeni eseri okuyucularıyla buluştu

Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin başarılı Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Tahsin Kazan’ın yeni eseri okuyucularla buluştu.

Aşık Veysel, Elazığ’da türküleriyle anıldı

Anadolu halk ozanlarından Aşık Veysel’in türküleri, ünlü türkücü Yavuz Bingöl tarafından gerçekleştirilen konserde seslendirildi. Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan konserde Aşık Veysel’in sevilen türküleri seslendirilerek keyifli bir gece yaşandı.

Âşık Veysel'in Türküleri Yavuz Bingöl tarafından Elazığ’da seslendirilecek

Halk ozanı Âşık Veysel Şatıroğlu, vefatının 50. yıl dönümünde “Ziraat Bankası Âşık Veysel 50. Yıl Anma Konserleri” kapsamında ünlü türkücü Yavuz Bingöl’ün seslendireceği parçalarıyla yad edilecek.

Yaz kurslarına katılan çocuklara sertifikaları verildi

Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı Aile Danışma ve Eğitim Merkezi (ADEM), çalışmalarını sürdürüyor.

Tuğçe Kandemir Elazığlılarla buluştu 

Pop müziğinin sevilen isimlerinden ünlü sanatçı Tuğçe Kandemir, Elazığ Belediyesi Yaz Şenlikleri’nde Elazığlılara unutulmaz bir müzik deneyimi sundu. Sanatçı Kandemir en sevilen eserleri Elazığlılar için seslendirdi. 

Sinan Akçıl, Elazığlılarla buluşacak

Pop müziğinin sevilen isimlerinden ünlü sanatçı Sinan Akçıl, 9 Ağustos Çarşamba günü Elazığ Belediyesi Yaz Şenlikleri’nde Elazığlılara unutulmaz bir müzik deneyimi sunacak.

Yaz Şenlikleri'nde Tuğçe Kandemir rüzgarı esecek

Türk pop müziğinin sevilen ismi Tuğçe Kandemir, 8 Ağustos Salı günü (Yarın) Elazığ Belediyesi Yaz Şenlikleri’nde Elazığlılara keyifli bir gece yaşatacak.

Elazığ Belediyesi Yaz Şenlikleri başlıyor

Elazığ Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen "Yaz Şenlikleri" 19 Temmuz Çarşamba günü başlıyor. Ağustos ayı sonuna kadar gerçekleştirilecek olan birbirinden farklı etkinliklerle Elazığlılar eğlenceye doyacak. 

Yedi Dağın Harmanı’nın ikinci cildi çıktı 

Şair İhsan Nazik’in kaleme aldığı ‘Yedi Dağın Harmanı’ şiir kitabının ikinci cildi okurlarıyla buluştu. 

Satranç kursları devam ediyor 

Elazığ Belediyesi tarafından çocukların yaz tatilini verimli kullanmalarına yönelik başlatılan satranç kursları devam ediyor. 

Usta isim Nihat Kazezoğlu’na vefa etkinliği düzenlendi

Mahalli Müziğin Usta İsmi, Nihat Kazezoğlu’na Vefa Etkinliği düzenlendi.

Nihat Kazezoğlu’na Vefa Programı düzenlenecek 

Mahalli müziğimizin usta ismi, kaynak kişisi ve halk oyunları bilirkişisi Nihat Kazezoğlu’na Elazığ Belediyesi tarafından etkinlik düzenlenecek. 

YKS öncesi gençlere motivasyon desteği

Eğitimci-Yazar ve Kişisel Gelişim Uzmanı Alişan Kapaklıkaya, YKS’ye girecek gençler ve aileleriyle buluştu.

Gönüllü Halk Korosu Harput Müziği esintileri sundu 

Elazığ Belediyesi Musiki Toplulukları Gönüllü halk korosu, “bir Harput akşamı”ndan esintiler sundu. 

Elazığ Belediyesi Gönüllü Halk Korosu, yoğun ilgi dolayısıyla ikinci konserini düzenledi 

Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Elazığ Belediyesi Musiki Toplulukları Gönüllü Halk Korosu, birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği ikinci konserini Elazığlılar için gerçekleştirdi. 

Kursiyerlere katılım belgeleri verildi

Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde kurulan Ekonomi Geliştirme ve Eğitim Merkezi (EBEGEM) vatandaşlara eğitim, sanat ve kültürel gelişim alanlarında katkı sağlayacak eğitimlerine devam ediyor.

Toplam 335 haber.