SON DAKİKA

Kültür

Kültür Haberleri

Elazığ Belediyesi Gönüllü Halk Korosu, yoğun ilgi dolayısıyla ikinci konserini düzenledi 

Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Elazığ Belediyesi Musiki Toplulukları Gönüllü Halk Korosu, birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği ikinci konserini Elazığlılar için gerçekleştirdi. 

Kursiyerlere katılım belgeleri verildi

Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde kurulan Ekonomi Geliştirme ve Eğitim Merkezi (EBEGEM) vatandaşlara eğitim, sanat ve kültürel gelişim alanlarında katkı sağlayacak eğitimlerine devam ediyor.

Elazığ Belediyesi çocuklara özel yarıyıl etkinliği düzenledi

Eğitim öğretim döneminin ilk yarısını geride bırakarak karne almanın heyecanını yaşayan çocuklar, yarıyıl tatilini Elazığ Belediyesi’nde düzenlenen kurslar ile geçirdi.

Bir Bestekar İki Solist konseri düzenlendi 

Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu ve Kürsübaşı Topluluğu tarafından “Bir Bestekar İki Solist” konseri düzenlendi. 

Yazar Tarakçı, kitabını okurları için imzaladı 

Yazar İhsan Tarakçı, kaleme aldığı “Akasya Çiçeği” adlı kitabını okurları için imzaladı. 

Klarnet ustası Mehmet Şerif Çaça için anma programı düzenlendi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın “Geçmişe Vefa İnsanımıza Değer” projesi kapsamında Klarnet Ustası Mehmet Şerif Çaça (Çeçen)’e vefa programı düzenlendi.

Kürsübaşı programının konuğu Prof. Dr. Çoban oldu 

Harput Der tarafından düzenlenen Kürsübaşı programları devam ediyor. Programın bu haftaki konuğu HAZARSAM Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban oldu. 

Klarnet üstadı Mehmet Şerif Çeçen’e anma programı düzenlenecek

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın “Geçmişe Vefa İnsanımıza Değer” projesi kapsamında mahalli müziğin mihenk taşlarından olan ve Elazığ musikisine önemli katkılar sunan Klarnetçi Mehmet Şerif Çaça (Çeçen), vefatının 7’nci yıl dönümünde anılacak.

Hedik tiyatro oyunu seyircisiyle buluşacak 

Hedik oyunu 21 – 22 ocak tarihlerinde Nurettin Ardıçoğlu Kültür ve Kongre merkezinde seyircisiyle buluşacak. 

Akasya Çiçeği okuyucu ile buluştu

Yazar İhsan Tarakçı’nın kaleme aldığı Akasya Çiçeği isimli kitabı okuyucuları ile buluştu.

Kürsübaşı Sohbetleri’nin konuğu yazar Çağlıyan oldu 

Harput-Der tarafından geleneksel olarak düzenlenen Kürsübaşı Sohbetlerinde bu hafta Araştırmacı Yazar Sedat Çağlıyan, kaleme aldığı “Tarihin Işığında Hüseynik” adlı kitabı ile ilgili bilgi verdi. 

Başkan Şerifoğulları üniversite öğrencileriyle bir araya geldi 

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ Belediyesi Gençlik Meclisi’nin organize ettiği Kürsübaşı etkinliği kapsamında üniversite öğrencileri ile bir araya geldi. 

Elazığ Belediyesi, enstrüman kursu açıyor

Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme Merkezi (EBEGEM); eğitimden sanata, kültürden spora birçok branşta ücretsiz kurslar açarak vatandaşların gelişimlerine katkı sunmaya devam ediyor.

Piyano konserine yoğun ilgi 

Fırat Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nino Kvachantiradze tarafından hazırlanan Piyano Eşliğinde Eserler’in sunulduğu konser büyük bir beğeni topladı.      

Elazığ Musiki Konservatuvarı Akçakiraz’da konser verdi 

Elazığ Musiki Konservatuvarı Türk Sanat Müziği Korosunun “50. Sanat Yılı” etkinlikleri kapsamında Akçakiraz’da konser verildi. 

Başkan Şerifoğulları ünlü sanatçı Sefo’yu ağırladı 

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ünlü rap sanatçı Sefo’yu makamında ağırlayarak Elazığspor forması hediye etti. 

Sefo, Elazığ’da sevenleriyle buluştu 

Şarkılarıyla son döneme damga vuran ünlü rap sanatçısı Sefo, Elazığ’da müzikseverler ile buluştu. 

ES Elazığspor Kulübü’nden Prof Açık’a teşekkür

Elazığspor Kulübü Karşıyaka maçının konaklama giderlerini karşılayan ELİKAD Başkanı, İş İnsanı Prof. Dr. Yasemin Açık’a teşekkür etti. 

Kültür ve Sanat Yarışmaları başlıyor 

Elazığ'da Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her sene düzenlenen Kültür ve Sanat yarışmaları bu yıl da düzenlenmeye devam ediyor. 

Toplam 318 haber.