Özbey, FÜ Rektörlüğü'ne aday olduğunu açıkladı

Fırat Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Orhan Özbey, Fırat Üniversitesi Rektörlüğüne aday oldu.

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Fırat Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Orhan Özbey, Fırat Üniversitesi Rektörlüğüne adaylığını açıkladı. Prof. Dr. Özbey Fırat Üniversitesi’nde köklü bir değişim gerektiğine inanarak 2024-2028 dönemi Rektörlüğüne aday olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Orhan Özbey açıklamasında: “Yaşadığı depremlere rağmen toparlanarak hızla gelişen ve büyüyen Elazığ'ımızın ve Türkiye Yüzyılı hedefleriyle uyumlu, bilim, sanayi ve teknolojik kalkınması için çabalayan, milletimize ve insanlığa yararlı bilgi ile katma değer üreten, uluslararası tanınırlığı olan, marka değeri yüksek saygın ve nitelikli bir üniversite oluşturma amacıyla doğduğum, büyüdüğüm ve eğitim hayatımda önemli yeri olan Elazığ'ımıza hizmet etmek şiarıyla Fırat Üniversitesi rektörlüğüne adaylık başvurumu yaptım. Yerel değerlerden güç alan uluslararası bir üniversite olabilmek, 21. yüzyılda bölgesel kalkınmayı önceleyen, akademik başarıları ile adından bahsettirebilecek saygın, güçlü ve tercih edilen yenilikçi ve girişimci kurumsal bir Fırat Üniversitemizin inşasını gerçekleştirebilmek ve hak ettiği yerde konumlandırabilmek adına; Sayın Cumhurbaşkanımızın teveccüh ve tercihlerinin muhatabı olduğum takdirde, birleştirici, kaynaştırıcı, yetkilerin adaletli dağıtıldığı, bireysel hak ve hukuka saygılı, akademik değerlere ve liyakate önem veren, şehrimizle bütünleşen, iletişim kanallarının sürekli açık olduğu, şeffaf bir yönetim anlayışıyla mensubu olmaktan onur duyduğum üniversitemizi Türkiye Yüzyılı° hedeflerine ulaşma yolunda Fırat Üniversitemizde de köklü bir değişimin gerekliliğine inanarak ve daha fazla sorumluluk almam gerektiğini düşünerek 2024-2028 dönemi Rektörlüğüne aday oldum.” Dedi.

Fırat Üniversitesi’nin Türkiye’de ilk 10’a girebileceğini vurgulayan Prof. Dr. Orhan Özbey: “Üniversitede iç huzuru ve kurumsal özgüven olmasını tesis etmek, paylaşımcı, adil ve şeffaf bir anlayışın yerleşmesini sağlamak başta akademisyenler olmak üzere tüm personelin ve öğrencilerin bilgiye dayalı anlayış, düşünme ve aksiyon kapasitesini geliştirmek çalışma olmasını, yaşam kalitesini ve sosyal çevrelerini iyileştirmek, aidiyet duygusunu güçlendirmek, ayırımcı ve dayatmacı düşüncelere müsaade edilmeden motivasyonu arttırmak, FETÖ ve benzeri yapılanmalardan uzak, “MiIIi ve Üniversal” düşüncenin hakim kılınacağı, objektif, adil, demokratik ve katılımcı yönetim tarzını tesis etmek misyonumuz olacaktır. Değişik çalışmalara göre Türkiye'de ilk 20 üniversite arasında yer alan Fırat Üniversitesi, Türkiye'de ilk 10, dünyada ise ilk 500 üniversite arasına girebilme potansiyeline sahiptir. Her faaliyet alanında katılımcılığı ve kaliteyi önceleyerek üniversitenin bu potansiyelini harekete geçirebileceğine, geliştirebileceğine ve bu hedeflere ulaşabileceğine inanmaktayım.” İfadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN