SON DAKİKA

Gündem

Gündem Haberleri

Prof. Dr. Yasemin Açık bir kez daha TÜRKÇİMENTO yönetimine seçildi

Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık, çimento sektörünün gelişimine katkı sağlamak amacıyla faaliyetlerini sürdüren Türkiye Çimento Sanayicileri Birliği’nin (TÜRKÇİMENTO) 66’ncı Olağan Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi. 2016 yılından bu yana TÜRKÇİMENTO’nun yönetiminde yer alan Açık, üretimdeki maliyet artışları ve küresel gelişmelerin etkisiyle ihracatta düşüş yaşanmasına rağmen sektör olarak dünya genelinde ilk sıralarda yer aldıklarını, 2024 yılını da geçen yılın yurt içi ve ihracat rakamlarına benzer bir tablo ile kapatmayı öngördüklerini söyledi. 

Bakanı Ali Yerlikaya’nın tekrar Elazığ’a gelmesi bekleniyor 

Cumartesi günü Elazığ’a gelerek, bir dizi temaslarda bulunan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, salı günü yeniden şehre gelerek, yoğun programı nedeniyle iptal edilen Palu ilçe ziyaretini gerçekleştirecek. 

Şerifoğulları: Dualarımız, Filistinli kardeşlerimizle 

İsrail’in Gazze’de Filistinlilere karşı işlediği insanlık suçuna tepki çekmek amacıyla düzenlenen yürüyüşe katılan Elazığ Belediye Başkanı ve AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları; “Dualarımız, Filistinli kardeşlerimizle.” dedi. 

İlahi Aşkın Sesi konseri verilecek 

Elazığ Klasik Türk Müziği Korosu ve Kürsübaşı Topluluğu, 16 Şubat Cuma Günü saat 20.00’de Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştireceği Konserde Merhum Hafız Abdullah Nazırlı’nın şiirlerinden bestelenmiş eserleri seslendirecek. 

Eğitim Bir Sen 32’inci yaşını kutladı 

Genişletilmiş il divan toplantısını gerçekleştiren Eğitim Bir Sen toplantıda ayrıca üyeleri ile birlikte 32’inci yaşını da kutladı. 

Gazze Direniş Platformu, 14. destek çalışmasına başladı 

Gazze Direniş Platformu, Maziden Atiye Milli Türk Talebe Birliği Gazze'nin Yanında isimli 14. destek çalışmasına başladı. 

İşçilerin yerleri belli oldu! 

Erzincan'ın İliç ilçesindeki Anagold Madencilik tarafından işletilen Çöpler Altın Madenindeki toprak kaması felaketiyle ilgili son bilgileri İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya verdi. 10 milyon metreküp toprak, saniyede 10 metre hızla yaklaşık 800 metre kaydı. 9 işçi toprağın altında kaldı. Altın madeninde işlenen toprağın siyanürlü olduğu iddia edildi. Yetkililer yalanladı. İşte altın madeni faciasında son durum...

Erdoğan ve Sisi, Gazze için ortak mesaj verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 12 yıl sonra gerçekleştirdiği ziyarette, Mısır Cumhurbaşkanı Sisi tarafından resmi törenle karşılandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında "Ticaret hacmimizi 15 milyar dolara çıkartacağız" dedi. Erdoğan, "Gazze halkının topraklarından sürgün ettirilmesi yönünde girişimler bizim için yok hükmündedir." ifadelerini kullandı.

Çerkez: Ek ödeme memur emeklilerine de verilmeli 

Memurların ve memur emeklisinin sorunlarının seçim döneminde geriye atılmaması gerektiğini ifade eden Türkiye Kamu – Sen İl Temsilcisi Atilla Çerkez, ilave ek ödemlerin memur emeklilerine de verilmesi çağrısında bulundu. 

Elazığ'da Muhtar Adaylarının Rekabeti Daha Heyecanlı

31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanlarının yanı sıra mahalle ve köy muhtarları da belirlenecek.

Mimarlar ve Mühendisler Platformu’ndan önemli çağrı!

Elazığ Mimarlar ve Mühendisler Platformu, Belediye Meclis Üyelerinin mühendis ve mimarlardan oluşması için liyakat çağrısında bulundu. 

HARSİAD’ın yeni yönetimi belli oldu 

Harput Sanayici ve iş Adamları Derneği’nin Hasan Bilge başkanlığındaki yeni yönetimi belli oldu. 

Vali Akkoyun’un babaannesi son yolculuğuna uğurlandı 

Mardin Valisi Hemşehrimiz Tuncay Akkoyun’un Babaannesi Fatma Koyun vefat etti. Merhume kılınan Cenaze Namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. 

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan: Deprem korkusu yaşamak istemeyenler bu 9 şehre taşınabilir

Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ercan, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada, deprem korkusu yaşayanlara seslendi. Ercan, 9 güvenli ili sıraladı.

Meteoroloji’den Elazığ’a uyarı!

Meteoroloji’den Elazığ için kuvvetli yağış uyarısı geldi.

Elazığ Emniyet Müdürlüğüne saldırı düzenleyen terörist öldürüldü 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, iki bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiğini bildirdi. Teröristlerden birinin Elazığ Emniyet Binasına bombalı saldırı gerçekleştiren ‘Demhat Eylül’ kod adlı Hasip Şimşek, olduğu belirtildi.   

Ünlü sunucu Zafer Kiraz, Elazığ'da seminer verecek

Diksiyon, beden dili eğitim uzmanı ve ünlü haber sunucusu Zafer Kiraz, Elazığ Medya, İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneği (ELMİYAD) tarafından tertip edilen 'Zafer Kiraz'la Tecrübe Paylaşımı ve Etkili İletişim Semineri' programına katılmak üzere Elazığ'a gelecek. 

Hankendi-Selli otobüs seferleri başladı

Elazığ’ın 43’üncü mahallesi olan Hankendi’ye otobüs seferleri başladı. Geçtiğimiz ay yapılan referandum ile Hankendi Elazığ’ın 43. mahallesi oldu. Mahalleye otobüs seferleri de Hankendi-Selli 64 tabela kodu ile bugün itibariyle başladı.

Elazığ siyasetinde sular durulmuyor!

Yeniden Refah Partisi Karakoçan ilçe teşkilatı istifa etti. 

Toplam 5306 haber.