Gündem

Gündem Haberleri

AK Parti başörtü teklifini Meclis'e sundu! 

AK Parti başörtüsü konusunda hazırladığı Anayasa değişikliği teklifini Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunuyor. Teklif, AK Parti, MHP ve BBP'li 336 milletvekilinin imzasıyla Meclis'e geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, AK Parti ve MHP'li kadın milletvekilleriyle birlikte teklifin içeriğini açıkladı...

Elazığ Valiliği: Valiliğin adını kullanarak yardım talep eden kişilere itibar edilmemelidir 

Elazığ Valiliği tarafından son günlerde Elazığ valisi, vali yardımcıları, kaymakamların adını kullanarak yardım toplanması durumuyla ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, “Sayın Valimizin ve Vali yardımcılarımızın şahsi veya hiçbir devlet kurumu ya da görevlisi tarafından vatandaşlardan bu gibi taleplerde bulunulması mümkün değildir. Yardım talep eden kişilere itibar edilmemelidir” denildi. 

Sözleşmeliler nasıl kadroya geçecek detaylar belli oldu

Binlerce sözleşmeli bu haberi bekliyor. Sözleşmeli personelin kadroya geçişiyle ilgili yeni açıklamalar geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Müftülükten İmam Hatip Lisesi’ne kütüphane 

İl Müftülüğü tarafından Elazığ İmam Hatip Lisesi’ne kazandırılan kütüphanenin açılışı yapıldı. 

Elazığ’da direksiyon eğitim alanı değişiyor 

Karayolları Trafik Güvenliği Derneği Başkanı Halil Saraç, direksiyon eğitimlerinin verildiği Malatya Caddesi’nde kazaların meydana geldiğini, bu nedenle de direksiyon eğitim alanının Ulukent Mahallesi Tahir Şaşmaz Caddesi olarak değiştirileceğini söyledi. 

Binfikir Medya güzel çalışmalara imza atıyor

Elazığ’da medya sektöründe hizmete başlayan ‘Binfikir Medya’ güzel çalışmalarla adından söz ettiriyor. 

Vali Toraman ve Başkan Şerifoğulları’ndan inceleme 

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman ve Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 2. Organize Sanayi Bölgesi ile Kuzey Çevre Yolu arasındaki bağlantı yolunda incelemelerde bulundu.

Hemşehrimiz Aslan, 3. kez Danıştay beşinci daire başkanlığına seçildi 

Elazığlı hemşehrimiz Fethi Aslan üçüncü kez Danıştay Beşinci Daire Başkanlığına seçildi. Hemşehrimiz Aslan’ın Danıştay Beşinci Daire Başkanlığı’na üçüncü kez seçilmesi Elazığlılara büyük gurur yaşattı. 

Milletvekili Demirbağ: Eli kanlı terör örgütleri olmasa, süper güç olurduk 

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde AK Parti grubu adına konuşma yaptı.  Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bütçe görüşmeleri sürüyor. Görüşmelerde AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, AK Parti grubu adına açıklamalarda bulundu. Milletvekili Demirbağ; “Şayet ABD beslemesi FETÖ, PKK, PYD ve DAEŞ gibi eli kanlı terör örgütleri olmamış olsa, süper güçlerle yarışacak duruma gelirdik.” ifadesinde bulundu.

Milletvekili Erol: Bu çocuk istismarıdır insanlık ayıbı, zihniyet sapkınlığıdır

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'dan İsmailağa Cemaati'nde yaşanan 6 yaşındaki kızını, imam nikahıyla evlendirdiği ve çocuğun cinsel istismar olayına tepki.

Akın: Köylülerin mera arazileri korunmalı 

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın, mera alanlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 

Geven Balı tescil belgesini aldı 

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından lezzeti tescillenen Elazığ Geven Balı düzenlenen törenle tescil belgesini aldı.  Arı Yetiştiricileri Birliğinin Türk Patent ve Marka Kurumuna yapılan başvurusu sonucunda Elazığ Geven Balı markası coğrafi işaretli ürünü olarak tescillendi. 

Milletvekili Demirbağ OSB’deki üretim tesislerini gezdi

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Hazır Beton üretim tesislerinde incelemelerde bulundu. 

Müftü Aydın’a veda programı düzenlendi 

Trabzon İl Müftülüğüne atanan Müftü Selami Aydın için İş İnsanı Ayhan Şimşek tarafından veda programı düzenlendi. 

Bakan Soylu açıkladı!

Aralarında Elazığ’ın da bulunduğu 50 ilde suç örgütlerine operasyon düzenlendi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "18 organize suç çetesini kapsayan toplam 502 hedefe yönelik 'Silindir' kod adlı operasyona başlanmıştır. Şu ana kadar 400 şüpheli gözaltına alınmıştır." dedi. 

Vali Toraman açıkladı! 

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman Hazarbaba Kayak Merkezi’nde bin 400 metre uzunluğundaki yeni pistin hizmete girdiğini açıkladı. 

Elazığ İlçelerinin Kurtuluş Planı isimli kitabın lansmanı yapıldı 

HAZARSAM Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban’ın kaleme aldığı Elazığ İlçelerinin Kurtuluş Planı isimli kitabın lansmanı yapıldı. 

Milletvekili Demirbağ, muhtarlarla istişare toplantısında bir araya geldi 

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ Elazığ Muhtarlar Derneği'nde muhtarlarla, Elazığ’ın mahallelerine yönelik taleplerin değerlendirildiği istişare toplantısı gerçekleştirdi. 

Toplam 3237 haber.