Gürsel Erol Haberleri
SON DAKİKA

Gürsel Erol Haberleri

Milletvekili Erol, Bakan Tekin’e Sordu: Çalışmalarınız Ne Durumda?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol Elazığ İl Genel Meclisi'nin 2021 Yılının Şubat Ayı'nda yaptığı toplantıda Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne lojman yapımı için devredilen arsalarla ilgili soru önergesi verdi.

Erol’dan, kanyonların turizme kazandırılması için soru önergesi 

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ’ın doğa harikası kanyonların turizme kazandırılması amacıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne soru önergesi verdi. 

Milletvekili Erol’dan, Bakan Tekin’e soru önergesi 

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talebiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi. 

Milletvekili Erol'dan Necmettin Öğretmenin ailesine vefa

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Şehit Necmettin Yılmaz'ın ailesini arayarak acılarına ortak oldu.

Erol’dan Bakan Şimşek’e soru önergesi 

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talebiyle TBMM Başkanlığına verdiği önergede, “Elazığ’daki ekonomik kriz nedeniyle KOBİ ve esnaflarımızın kira, stopaj, vergi, elektrik, su, doğalgaz ve iş gücü gibi temel girdi maliyetlerini arttırmıştır. Yüksek maliyet ve düşük kazanç ve ekonomik kriz sonucu esnafımız kepenk kapatmış, bankalara ve toptancılara olan borçlarını ödeyemez hale getirmiştir" ifadelerini kullandı. 

Erol’dan, Bakan Göktaş’a soru önergesi 

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talebiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi. 

Erol, Kahve Fincanı Müzesi’ni ziyaret etti

Milletvekili Erol Atatürk'ün 86 yıl önce Elazığ'da içtiği kahvenin fincanın da sergilendiği müzeyi ziyaret etti. 

Elazığlılara yapılan hakaretlere il yöneticileri sessiz kalmadı 

Elazığsporlu taraftarların Kelkit Hürriyetspor deplasmanında maruz kaldığı saldırı, şehir genelinde büyük tepkilere neden oldu. Sosyal medya hesaplarından yayımlanan video, şehirdeki birçok ismin tepkisini çekti. 

Gürsel Erol Çimento Fabrikası’nı sordu 

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel EROL, Elazığ’ın merkezinde bulunan Çimento Fabrikasıyla ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne soru önergesi verdi. 

Milli Eğitim tarihin en büyük okulu hızla yükseliyor 

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un girişimleri sonucu İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) tarafından Elazığ’a yaptırılan ve Milli Eğitim tarihini en büyüğü olacak olan Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hızla yükseliyor. 

Milletvekili Erol: Saldırı Açık Bir Savaş Suçudur 

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, İsrail’in Gazze’de El Ehli Baptist Hastanesi'ne düzenlediği ve yüzlerce insanın hayatını kaybettiği saldırıyı kınadı. 

AK Parti Elazığ İl Başkanlığı’ndan Milletvekili Erol’a cevap 

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un, AK Parti Elazığ Kadın Kolları’nın etkinliğine il bürokratlarının katılması ile ilgili yaptığı açıklamanın ardından AK Parti Elazığ İl Başkanlığı, Milletvekili Erol’a iddialarının üzerine cevap verdi. 

Erol: Bürokratların bu tavrı kabul edilebilir bir durum değil 

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, AK Parti Elazığ Kadın Kolları’nın etkinliğine il bürokratların katılmasının doğru olmadığı gibi kabul edilebilir bir durumda olmadığını ifade etti. 

Milletvekili Erol’dan Bakan Işıkhan’a soru önergesi 

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, TBMM’de Elazığ'daki işsizlik sorununu ile ilişkin soru önergesi verdi. 

Milletvekili Erol: Süreç hızlanmalı 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ’da kira fiyatlarının İstanbul ve İzmir gibi mega kentlerle yarıştığını belirterek Elazığ’da devlet eliyle yapılacak konutların yapım süreçlerinin hızlanması çağrısında bulundu. 

Erol: Valilik ve ilin bürokratlarına büyük görev düşüyor 

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, ağır hasarlı binaların yıkımında Çevre, şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yayımlanan ‘Binaların yıkılması hakkında yönetmeliğe’ uyulmadığını dile getirdi. 

Milletvekili Erol’dan Başkan Yeşil’e geçmiş olsun ziyareti 

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol geçtiğimiz günlerde Elazığ’da park halindeki aracına silahlı saldırı düzenlenen Elazığ Belediye Meclisi Üyesi ve Elazığ Cem Kültür Vakfı Başkanı Cafer Yeşil’i, El-Cem Elazığ Cem Kültür Vakfı’nda ziyaret edip, geçmiş olsun dileklerini iletti. 

Milletvekili Erol: Adayımız Ali Özcan

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, gerçekleşen CHP Elazığ 38. Olağan İl Kongresi’nde yaptığı açıklamada Ali Özcan’a Belediye Başkanlığı adayı olması adına teklifte bulunacağını ifade etti.

Erol: Köprü artık yapılmalı!

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel EROL, Pertek Feribot İskelesi’nde oluşan araç yoğunluğuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu…

Vekil Erol’dan açıklanan buğday taban fiyatına tepki! 

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel EROL, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından buğdayda açıklanan ton başına 8 bin 250 liralık fiyatı sert sözlerle eleştirdi… 

Erol: Partimiz acilen kendi değerlerine dönmelidir 

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, yapılan TBMM başkanlık seçimlerinin ardından açıklama yaptı. Milletvekili Erol, “Partimiz bu devşirme siyasetini bırakarak acilen kendi değerlerine dönmelidir” dedi. 

Millet İttifakı ortaklarından açıklama 

Millet İttifakı’nın ortağı olan siyasi partilerin il temsilcileri ortak bir basın toplantısı düzenleyerek, 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde adayları Kemal Kılıçdaroğlu’na destek istediler. 

Milletvekili Gürsel Erol mazbatasını aldı   

28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) milletvekili seçilen Gürsel Erol, mazbatasını aldı.   

Milletvekili Erol: Terör örgütleriyle ilgili kanun düzenlemesi gelirse o meclisi birbirine katarız 

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol yaptığı açıklamada, “Apo ve terör örgütleriyle ilgili bir kanun düzenlemesi meclise gelirse o meclisi birbirine katar o teklifi getirenin aklını karışlarız” dedi. 

CHP Heyeti Elazığ'da 

CHP milletvekilleri Zeynel Emre, Nihat Yeşil ve Gürsel Erol, 2. tur seçimleri için Elazığ’a gelerek saha çalışmalarına başladı. 

Milletvekili Gürsel Erol, gündeme dair açıklamalarda bulundu 

İsmail Küçükkaya’nın sunduğu “Yeni Bir Sabah” programına katılan Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Ben CHP’nin milletvekiliyim. Apo’ya af değil terör örgütleriyle ilgili bir düzenlenme gelirse ben o Meclis’i birbirine katarım” dedi. 

Milletvekili Gürsel Erol ilçeleri gezdi 

Seçimden aldığı desteklerden dolayı teşekkür ziyaretlerine başlayan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Bundan sonra seçilen milletvekilleri ile omuz omuza vererek, çalışacağız. Eğer diğer milletvekillerimiz bizi yine görmezden gelirlerse havada gelip, havada giderler” dedi. 

Yeniden Refah Partisi Mkyk Üyesi Mehmet Gül: “Chp’nin Milliyetçliği Demirtaş’ı Serbest Bırakmak”

Yeniden Refah Partisi MKYK Üyesi Mehmet Gül, CHP milletvekili Gürsel Erol’un milliyetçilik değerlendirmesine örnek olarak verdiği Kıbrıs Barış harekâtının gerçek kahramanı olan merhum başbakan Prof. Necmettin Erbakan’ı anmamasına tepki gösterdi.

Milletvekili Erol: Bizim iktidarımızda özgür bir Türkiye’yi kuracağız

CHP’li Erol, Elazığ’da güçlü bir şekilde seçilirsek karşınıza milletvekili olarak değil Bakan olarak geleceğim

Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Çanakçı’dan Milletvekili Erol’a destek ziyareti

Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Çanakçı, Elazığ ziyaretinde, CHP Elazığ Milletvekili, Parti Meclis Üyesi ve 28. Dönem Milletvekili Gürsel Erol'u ziyaret ederek, seçim sürecinde gösterdiği başarılı çalışmaları takdir etti. İki siyasi isim, CHP Elazığ İl Başkanlığı'nda bir araya gelerek, samimi bir görüşme gerçekleştirdi.