Elazığ Valiliği Haberleri
SON DAKİKA

Elazığ Valiliği Haberleri

Vali Toraman: Yeni dönemin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, 28 Mayıs Pazar günü yapılan seçimin ardından Elazığ’da herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını açıkladı. 

Elazığ ve ilçelerde 1039 kişilik TYP düzenlenecek 

Elazığ ve ilçelerinde 6 ay süreyle 1039 Kişilik TYP düzenlenecek. 

Glikoz ölçüm cihazının teslimi başladı 

Glikoz Ölçüm Cihazı, 1 Nisan Cumartesi günü Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü toplantı salonunda hak sahibi olan vatandaşlara dağıtılacak. 

Elazığ Valiliği’nden hasar tespit ile ilgili açıklama

Elazığ Valiliği tarafından Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büküklüğündeki depremin ardından Elazığ’da yapılan hasar tespit ve yıkım işlemleri hakkında açıklama yapıldı. Valilik; depremin ardından 30 yapıdan 29’unun acil yıkım kararı ile yıkıldığını açıkladı. 

Elazığ Valiliği: Mecburi olmadıkça trafiğe çıkılmaması önem arz etmektedir 

Elazığ’da yaşanan kuvvetli sağanak yağışın ardından Elazığ Valiliği açıklama yaparak vatandaşları ve sürücüleri oluşabilecek olumsuzluklara karşı uyardı. 

Elazığ Valiliği ağır hasarlı binalara karşı uyardı 

Elazığ Valiliği, meydana gelecek olan kuvvetli yağışlarla birlikte ağır hasarlı binalardan uzak durulması konusunda uyarı yaptı. 

İçişleri Bakanlığı Elazığ Valiliği’ne Seçim Genelgesi gönderdi 

İçişleri Bakanlığı, “İçişleri Bakanlığı, Merkez/Taşra Teşkilatı Planlaması”, “Oy Verme Günü Alınacak Tedbirler”, “Oy Verme Günü ve Sonrasında Alınması Gereken Tedbirler” ve “Diğer Hususlar” konu başlıklarını içeren genelge yayımladı. 

ELİGED’ten deprem bölgesine yardım

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından depremden etkilenen bölgelere yardımlar devam ediyor. Elazığ İstihdam Gelişim ve Eğitim Derneği temin ettikleri kuru gıdaları, depremzede vatandaşlara ulaştırılmak üzere Elazığ Valiliği’ne teslim etti.

Elazığ Valiliğinden toz taşınımı uyarısı 

Elazığ Valiliği, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Tunceli ve Bingöl için toz taşınımı uyarısı yaptı. Elazığ Valiliği Elazığ ve çevre iller için toz taşınımı uyarısında bulundu. Toz taşınımına karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği açıklandı. 

Elazığ Valiliği hasar tespit çalışmaları ile ilgili merak edilenleri duyurdu 

Elazığ Valiliği, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından hasar tespit çalışmaları ile ilgili AFAD Başkanlığı’nca hazırlanan ve merak ettiği konuların cevaplarını duyurdu. 

Elazığ’da ağır hasarlı bina sayısı artıyor

Elazığ Valiliği, Elazığ’da yapılan hasar tespit çalışmaları ile ilgili yaptığı açıklamada 14 bin 698 binanın incelendiğini ve 34 binanın acil yıkılacak, 3 bin 309 binanın ağır hasarlı olduğunu açıkladı. 

Elazığ Valiliği Konutu Hasarlı Vatandaşların Başvuru Yapacakları Müdürlükler Hakkında Açıklama Yaptı

Elazığ Valiliği, Elazığ’da konutu hasarlı olan vatandaşların başvuracakları kurum ve müdürlükler hakkında açıklama yaptı.

Vali Toraman ve Başkan Şerifoğulları Palu İlçesi’nde incelemelerde bulundu 

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman ve Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları Palu ilçesine giderek, incelemelerde bulundular. 

Elazığ’da bin 921 depremzedenin barınma ihtiyacı karşılandı 

Elazığ Valiliği, konteyner kentlere yerleştirilen depremzede sayısını açıkladı. Elazığ Valiliği, Elazığ’da evinde ağır hasar olan 70 Aile toplamda 227 kişinin Kırklar Geçici Konaklama Merkezine, diğer illerden Elazığ’a gelen 1694 depremzedenin Gençlik Spor Bakanlığına bağlı yurtlarda yerleştirildiğini açıkladı. 

Bulut: Elazığ Depreminde Hangi Haklardan İstifade Edildi İse Yine Aynı Haktan Yararlanılacak

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığ Valiliği tarafından Elazığ’ın Genel Hayata Etkili Afet Yasası kapsamına alınmamasının ardında açıklamalarda bulunarak 24 Ocak 2020 depreminde vatandaşlar hangi haklardan istifade etti ise yine 6 Şubat depreminde aynı haktan yararlanacak” dedi.

Elazığ Valiliği hasar tespit çalışmalarında son durumu açıkladı 

Elazığ Valiliği, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından Elazığ’da ki hasar tespit çalışmalarında son durumu açıkladı. Elazığ’da bin 428 binanın hasar incelemesi gerçekleştirildi. 

Elazığ Valiliği elektrik kesintileri ile ilgili açıklamalarda bulundu 

Elazığ Valiliği, Elazığ’da yaşanan elektrik kesintileri ilgili açıklamada bulunarak, “saat 20:00 itibariyle tüm bölgenin elektrik sürekliliği sağlanmıştır” dedi. 

Depremin ardından Elazığ’da yapılan çalışmalar açıklandı 

Elazığ Valiliği, depremin ardından bölgede yapılan yardım çalışmalarını açıkladı. 

Elazığ Valiliği sağlık hizmetindeki son durumu açıkladı 

Elazığ Valiliği, Elazığ’da hayatını kaybeden depremzede sayısını ve bölgedeki sağlık ekip sayıların açıkladı. 

Elazığ Valiliği depremzedelere yapılan yardımları açıkladı

Elazığ Valiliği Kahramanmaraş merkezli olan deprem sonrası Elazığ’da topladıkları yardımların miktarını açıkladı.

Elazığ Valiliği provokatör paylaşımlara karşı vatandaşları uyardı

Elazığ Valiliği vatandaşları sosyal medyada depremle alakalı gerçeğe aykırı yapılan paylaşımlara karşı uyardı.

Elazığ Valiliği 93 binanın ağır hasarlı olduğunu açıkladı

Elazığ Valiliği hasar tespit çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Valilik depremin ardından Elazığ’da 93 binanın ağır hasar aldığını açıkladı.

Vali Toraman enkaz bölgesinde incelemede bulundu

Kahramanmaraş’ta son olarak meydana gelen son 7.6 büyüklüğündeki depremin ardından boşaltılmış olan Elazığ’daki bir bina çöktü.

Elazığ Valiliği toplanma alanlarını açıkladı

Kahramanmaraş’ta 7.4 büyüklüğündeki deprem meydana geldi. deprem elazığ’da da şidddetli bir şekilde hissedildi. Bir çok kurum uyarıda bulunarak vatandaşları toplanma alanlarına yönlendiriyor. İşte Elazığ’daki toplanma alanları…

Elazığ’da eğitime 2 gün kar engeli

Elazığ’da etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 6 Şubat Pazartesi günü itibariyle okullar 2 gün süreyle tatil edildi. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile personelin idari izinli sayılacak. 

Elazığ’da okullar tatil olacak mı? 

Elazığ’da hafta sonundan itibaren etkili olan kar yağışı devam ediyor. Kar yağışının başlamasıyla birlikte okullar tatil olacak mı sorusu tekrar gündeme geldi. 

Vali Toraman, Arıcak ve Palu’da temaslarda bulundu 

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman beraberinde il protokolü ile birlikte Arıcak ve Palu ilçesinde bir takım temaslarda bulundu. 

Vali Toraman kan bağışında bulundu 

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, kan bağışında bulunarak vatandaşları düzenli olarak kan bağışı yapmaya davet etti. 

2022 yılı değerlendirme toplantısı yapıldı

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman başkanlığında 2022 yılı değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. 

Vali Toraman, Palu’da vatandaşlarla buluştu 

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman Palu İlçesi’ni ziyaret etti. İlçede incelemelerde bulunan Vali Toraman, kurumları da ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.