Elazığ Valiliği Haberleri
SON DAKİKA

Elazığ Valiliği Haberleri

2022 yılı değerlendirme toplantısı yapıldı

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman başkanlığında 2022 yılı değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. 

Vali Toraman, Palu’da vatandaşlarla buluştu 

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman Palu İlçesi’ni ziyaret etti. İlçede incelemelerde bulunan Vali Toraman, kurumları da ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. 

Vali Ömer Toraman’dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. 

Vali Toraman: Kırsal kesimde katı atık toplama faaliyetini yaygınlaştırıyoruz 

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Elazığ’da kırsal kesimde yapılan katı atık toplama faaliyetleri ile ilgili çalışmaları paylaştı. 

Hayvan Mobil Sağlık Ünitesi ve Nakil Aracı hizmete giriyor

Elazığ Valiliği yaptığı açıklamada kırsal kesimlerdeki hayvanların naklini sağlayacak olan “Hayvan Mobil Sağlık Ünitesi ve Nakil Aracı” projesinin hizmet veremeye başlayacağını duyurdu. 

Elazığ Valiliği: Valiliğin adını kullanarak yardım talep eden kişilere itibar edilmemelidir 

Elazığ Valiliği tarafından son günlerde Elazığ valisi, vali yardımcıları, kaymakamların adını kullanarak yardım toplanması durumuyla ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, “Sayın Valimizin ve Vali yardımcılarımızın şahsi veya hiçbir devlet kurumu ya da görevlisi tarafından vatandaşlardan bu gibi taleplerde bulunulması mümkün değildir. Yardım talep eden kişilere itibar edilmemelidir” denildi. 

Elazığ Valiliği’nden afet açıklaması 

Düzce depreminden sonra Düzce’nin afet bölgesi ilan edilmesinin ardından Elazığ Kamuoyunda Elazığ neden afet bölgesi ilan edilmedi? Sorusu sorulmaya başlanmıştı. Olayla ilgili açıklama yapan Elazığ Valiliği, Elazığ’da uygulanan Genel Hayata Etkililik tabirinin Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi olarak değiştiğini açıkladı. 

Elazığ’da etkinlikler yasaklandı!

Elazığ Valiliği kent genelinde bugünden geçerli olmak üzere 15 gün süreyle toplantı, gösteri yürüyüşü ve basın açıklaması gibi eylemleri yasakladı. 

Valilik Açıkladı, Gezi Teknesi suya indirildi 

Elazığ Valiliği tarafından Karaleylek ve Saklıkapı kanyonları arasında hizmet veren teknenin bakımı tamamlanarak suya indirildiği açıklandı. 

Başkan Duran: Elazığ Valiliği’ne teşekkür ediyorum 

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran, Elazığ'da 2020 yılında meydana gelen 6,8'lik depremde evi yıkılan ve iki kızıyla 3 yıldır konteynerde kalan 84 yaşındaki Nebahat Şen’i ziyaret etti. 

Elazığ Valiliği, Cem Evlerine yapılan destekleri açıkladı 

Elazığ Valiliği, Cem evlerine yapılan bakım ve onarım çalışmalarını açıkladı. Elazığ Valiliği sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda cem evlerine yapılan çalışmaları açıkladı. 

Elazığ Valiliği, hırsızlık ve uyuşturucu operasyonu bilançosunu açıkladı 

Elazığ Valiliği, Elazığ’da ocak ayından bugüne kadar uyuşturucu operasyonlarında yakalanan ve tutuklanan şahısların sayısını açıkladı. 

Baskil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yapımı tamamlandı 

Elazığ depreminde ağır hasar alarak yıkımı yapılan Baskil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yapımı tamamlanarak hizmete açıldı. 

Elazığ Valiliği’nden depremle ilgili açıklama!

Elazığ’da saat 10.30 sıralarında meydana gelen depremin ardından Elazığ Valiliği açıklama yaptı. Valilik tarafından yapılan açıklamada, “Olumsuz herhangi bir ihbar bulunmamaktadır” denildi. 

Törenin detayları açıklandı 

Elazığ Valiliği 19 Eylül’de kutlanacak Gaziler Günü töreninin detaylarını açıkladı. 

İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne Rıfat Çetinkaya atandı 

Elazığ Valiliği İl Göç İdaresi Müdürü İrfan Yavuz, Göç İdaresi Başkanlığı uhdesine atanırken yerine Alanya İl Göç İdaresi Müdürü Rıfat Çetinkaya atandı.

Vali Toraman'dan internet medyasına veto!

Elazığ Valiliği bünyesinde Vali Ömer Toraman ve eşi Neşe Toraman'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu'nda ilin her kesiminden davetlilerin katıldığı ancak Elazığ'da yayın yapan İnternet Haber sitelerinin davet edilmemesi imtiyaz sahipleri tarafından tepkiyle karşılandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonu düzenlendi 

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yıldönümünde Elazığ Valiliği tarafından resepsiyon düzenlendi. 26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos 1922'de tarihe altın harflerle yazılmış eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muhaberesiyle Türkiye’nin en önemli bayramlarından olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Elazığ Valiliği resepsiyon düzenledi. 

Elazığ Valiliği tarafından vatandaşlara aşure ikram edildi 

İl protokolü, eski valilik binası önünde vatandaşlara birlik, beraberlik ve kardeşliği temsil eden aşure ikramında bulundu. 

İki Bakanlıktan Elazığ Valiliği’ne genelge gönderildi 

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında 81 İl valisi ve gençlik spor il Müdürleriyle yapılan toplantıda alınan kararlar valiliklere “Üniversitelerde Güvenlik ve Barınma Tedbirleri” konulu genelge ile gönderildi. 

Elazığ Belediyesi yelek ve yaka kartı olmayan hurda ve atık toplayıcılarına yaptırım uygulayacak

Elazığ Valiliği, geçtiğimiz günlerde kontrolsüz hurda ve kağıt toplama faaliyetlerini önlemek amacıyla mücavir alan sınırları içerisindeki hurda ve atık malzeme toplayıcılarına Elazığ Belediyesi’nden yelek ve yaka kartı alma şartı getirmişti.

İçişleri Bakanlığı Elazığ Valiliği’ne genelge gönderdi

İçişleri Bakanlığı, Hacı Bektaş Veli’yi anma etkinlikleri ile Muharrem ayının aynı döneme denk gelmesi üzerine 81 il valiliğine genelge gönderdi. 

Cip Mesire Alanı’nda mangal yasağı kaldırıldı 

Elazığ Valiliği’nin aldığı karar ile Cip mesire Alanı’nda mangal yasağı kaldırıldı. 

Ormanlara giriş yasaklandı 

İçişleri Bakanlığınca valiliklere, yangın riski bulunan bölgelerdeki orman alanlarına girişlerin 31 Ağustos'a kadar yasaklanmasına ilişkin genelge gönderildi. 

Elazığ Valiliği deprem sonrası çalışmaları açıkladı

Elazığ Valiliği, Elazığ’da deprem nedeniyle ağır hasar alan 60 binanın yıkım sürecinin devam ettiğini açıkladı. 

Hazar Gölü’ne önemli bir turizm tesisi kazandırılıyor 

Uzun bir süredir atıl durumda olan eski İLBANK tesisi hazar gölüne yeniden kazandırılacak. Gezin ilçesinde bulunan tesisin kira bedeli üzerinden açık arttırma usulü ile 4 Temmuz pazartesi günü saat: 14.00 ‘da ihalesi gerçekleştirilecek. 

Elazığ Valiliği KÖYDES ödeneği miktarını açıkladı 

Elazığ Valiliği tarafından, İl Özel İdaresi 2022 yılı KÖYDES ödenek ve programları açıklandı. Açıklanan programa göre verilen destek miktarı; 50.655.492,00 TL oldu. 

Elazığ Valiliği’nden YKS açıklaması 

Elazığ Valiliği tarafından yapılan açıklamada, YKS dolayısıyla 18-19 Haziran tarihlerinde nüfus müdürlüklerinin açık olacağı açıklandı. 

Hurda ve atık toplayıcılarına yelek ve yaka kartı şartı 

Elazığ Valiliği, kontrolsüz hurda toplama faaliyetlerini önlemek amacıyla mücavir alan sınırları içerisindeki hurda ve atık malzeme toplayıcılarına Elazığ Belediyesi’nden izin alma şartı getirdi. 

İçişleri Bakanlığı’ndan Elazığ Valiliği’ne genelge gönderildi 

İçişleri Bakanlığı düğün, nişan, asker uğurlaması vb. etkinliklerle ilgili olarak 81 il valiliğine yeni bir genelge gönderdi. Valiliklere gönderilen genelgede yaz aylarında artan etkinlikler nedeniyle silahla havaya ateş açılması gibi olaylara karşı dikkatli olunması istendi.