Lise Öğrencileri Fırat Üniversitesi'ni gezdi

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Fırat Üniversitesi'ni lise öğrencilerine tanıtmak amacıyla başlatılan 'Fırat'ta Bir Gün' etkinliği kapsamında 3 lise daha Fırat Üniversitesi'ni gezdi. Şuana kadar toplamda 11 lise Fırat Üniversitesi'ni ziyaret etti. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü tarafından organize edilen “Fırat’ta Bir Gün” etkinliğinde lise son sınıf öğrencilerine Fırat Üniversite anlatılmaya devam edildi. Geçtiğimiz hafta Mehmet Koloğlu Anadolu Lisesi, Ahmet Yesevi Sosyal Bilimler Lisesi ve Çubukbey Anadolu lisesi’ni ağırlayan Fırat Üniversitesi bu hafta Cumhuriyet Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Şehit Eyyüp Oğuz Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ağırladı. Öğrencilere üniversitenin başarıları, Türkiye ve dünya sıralamaları anlatıldıktan sonra fakülte gezileri gerçekleştirildi. 

Lise Öğrencileri Fırat Üniversitesi'ni gezdi

Fakülte binalarını gezen öğrenciler laboratuvarları da büyük bir heyecanla inceledi. Merak ettikleri soruları akademisyenlere ve üniversite öğrencilerine soran lise son sınıf öğrencileri ayrıca kampüs içerisinde gezinti de yaptı.  Gerçekleştirilen gezilerin tercih sürecinde işlerini kolaylaştıracağını belirten lise son sınıf öğrencileri Fırat Üniversitesi’nin başarılı bir üniversite olduğunu gördüklerini ve tercihlerinde bu başarıları ön planda tutacaklarını söylediler.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN