Gülşah Altaş Haberleri
SON DAKİKA

Gülşah Altaş Haberleri

Gülşah Altaş haberleri, haber editörü Gülşah Altaş tarafından kaleme alınan son dakika haberler bu sayfada.

Kadınların emekleri görücüye çıktı

Baskil’e bağlı Kayabeyli Köyü’nde açılan Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen serginin açılışında konuşan İlçe Kaymakamı Ömer Tuğrul Kundakçı, Kahramanmaraşlı olarak, merkezin açtığı kurslarda eğitim alan kadınların deprem sürecinde büyük desteklerini gördüklerini söyledi.

Meclis yeni Başkanı'nı seçiyor

TBMM Geçici Başkanı Devlet Bahçeli başkanlığında toplanan Genel Kurulda, 30. Meclis Başkanı Seçimi yapılacak. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan yeni bakanlar, TBMM Genel Kurulu'nda kürsüye çıkarak tek tek yemin etti. Bakanların yeminleri, diğer vekiller tarafından alkışlarla karşılanırken yeni meclis başkanı için yapılan oylamada 1. tur sona erdi. İşte adayların aldığı oy oranı ve detaylar...

Doğa Sporları Spor Kulübü’nden 3200 metre zirve tırmanışı

Elazığ Doğa Sporları Spor Kulübü, Ovacık İlçesi sınırları içerisinde bulunan Kırk Merdiven Şelaleleri’ne uzun mesafeli bir Doğa Yürüyüşü gerçekleştirdi.

Yeni Kabine ilk kez toplandı! 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni Kabine'si bugün ilk kez toplandı. Toplantıda gündem ağırlıklı olarak ekonomi olacak. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bundan sonrasıyla ilgili yeni yol haritasını Kabine üyelerine sunacak. Asgari ücrete yapılacak zam, emekli maaşlarına iyileştirme ve memura en düşük 22 bin TL maaş da masada olacak. Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapacak.

Köy konutlarının anahtar teslim tarihleri belli oldu 

Kovancılar İlçesi Fahribey, Şekerci, Topağaç, Avlağı, Gülçatı, Çelebi, Taşöran ve Bağgülü Köylerinden hak sahibi olan afetzedelerin konutları 06.06.2023– 21.07.2023 tarihleri arasında teslim edilecek. 

Motorine çok kallavi zam geliyor! 

Petrol fiyatları 77 doları aştı, dolar tarihinin en yüksek seviyesini görerek bugün itibariyle 21 lirayı aştı. Bu da akaryakıt ürünlerine zam olarak dönmeye başladı. Geçen hafta benzine gelen zamların ardından bu hafta motorine de çok büyük zam geliyor. Motorinin litre fiyatı 19 TL'den 21 TL'ye yaklaşacak. Benzine de zam kapıda.

Halk Korosu sanatseverlerle buluşacak 

Elazığ Belediyesi, belirli periyotlarda düzenlediği kültür ve sanat etkinliklerine devam ediyor. 

Elazığ için hak sahipliği süreci başlıyor 

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından Elazığ’da 6 Haziran 2023 tarihinde hak sahipliği süreci için başvurular alınmaya başlanacak. Başvurular e-devlet ve hak sahipliği başvuru merkezlerinden alınacak. 

Başkan Bahşi: Öncelikli gündemimiz Temmuz ayında yapılacak maaş düzenlemesidir 

Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi açıklanan enflasyon oranlarının ardından Temmuz ayında yapılacak olan maaş düzenlemesiyle alakalı açıklamalarda bulundu. 

AK Parti Elazığ İl Başkanlığından Elazığ Stadyumu açıklaması

AK Parti Elazığ İl Başkanlığı tarafından Elazığ’da yeni yapılan stadyumun ismiyle ilgili açıklama yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kabineyi açıklıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis'te yemin ederek resmen göreve başlamıştı.

Başhekimlik görevine Doç. Dr. Aydın önerildi 

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Başhekimliği görevine Fırat Üniversitesi Hastanesi Göğüs Cerrahi Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Siyami Aydın’ın önerildiği ve bakanlık olur yazısı beklenildiği öğrenildi. 

KGM Elazığ işçi alımı kura sonuçları açıklandı

KGM işçi alımı kura sonucu sorgulama ekranı, 30-31 Mayıs tarihlerinde tamamlanan kura çekilişinin ardından isim listesi ile yayımlandı.

Mehmet Şimşek kabinede olacak mı? 

Abdulkadir Selvi, Mehmet Şimşek'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Merkez Bankası yönetimi ve faiz politikası hakkında güvence aldığını ve ekonomi yönetimini üstlenmeyi kabul ettiğini yazdı. 

Elazığ Belediye Meclisi Haziran ayı oturumları başladı 

Elazığ Belediye Meclisi haziran ayı toplantıları gerçekleştirilen ilk birleşim ile başladı. Meclis Başkan Vekili Aydın Kara başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak gündem dışı maddeler okunarak, gündeme alındı. 

Gram altında tarihi rekor 

Dolar/TL kurunun yükselişinin etkisiyle altın fiyatları da yukarı yönlü hareket ediyor. Gram altın her geçen gün rekorunu yeniliyor. Gram altın şu sıralar 1.327 liradan alıcı buluyor.

Toplam 5806 haber.