Gülşah Altaş Haberleri

Gülşah Altaş Haberleri

Gülşah Altaş haberleri, haber editörü Gülşah Altaş tarafından kaleme alınan son dakika haberler bu sayfada.

ELHAK Platformu ve İHH’dan ortak açıklama

ELHAK Platformu ve Elazığ İHH ortak basın açıklaması düzenleyerek Çin’in Doğu Türkistan üzerinde uyguladığı politikalara tepki gösterdi. 

Bu balıklar tehlike saçıyor!

Sağlıklı olduğu sanılıyordu ama insan sağlığı için çok zararlı çıktı. Balık en sağlıklı protein kaynağı olarak görülüyor. Sonbahar ve kış aylarında balıkçı ve pazar tezgahlarından alınan çeşit çeşit balıklar her hafta sofralarda yer buluyor. Uzmanlar zengin Omega 3 kaynağı olan balıkların tehlikeleri hakkında uyarıyor. İşte balık yiyenleri bekleyen tehlike...

Elazığ Valiliği: Valiliğin adını kullanarak yardım talep eden kişilere itibar edilmemelidir 

Elazığ Valiliği tarafından son günlerde Elazığ valisi, vali yardımcıları, kaymakamların adını kullanarak yardım toplanması durumuyla ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, “Sayın Valimizin ve Vali yardımcılarımızın şahsi veya hiçbir devlet kurumu ya da görevlisi tarafından vatandaşlardan bu gibi taleplerde bulunulması mümkün değildir. Yardım talep eden kişilere itibar edilmemelidir” denildi. 

Sözleşmeliler nasıl kadroya geçecek detaylar belli oldu

Binlerce sözleşmeli bu haberi bekliyor. Sözleşmeli personelin kadroya geçişiyle ilgili yeni açıklamalar geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Elazığ’da direksiyon eğitim alanı değişiyor 

Karayolları Trafik Güvenliği Derneği Başkanı Halil Saraç, direksiyon eğitimlerinin verildiği Malatya Caddesi’nde kazaların meydana geldiğini, bu nedenle de direksiyon eğitim alanının Ulukent Mahallesi Tahir Şaşmaz Caddesi olarak değiştirileceğini söyledi. 

Binfikir Medya güzel çalışmalara imza atıyor

Elazığ’da medya sektöründe hizmete başlayan ‘Binfikir Medya’ güzel çalışmalarla adından söz ettiriyor. 

Bakan Nebati: Güçlü Türkiye'nin inşası için çalışıyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sağlam ve ihtiyatlı kamu maliyesi politikalarıyla, güçlü Türkiye'nin inşası için orta ve uzun vadeli bir perspektif anlayışıyla çalışmaları sürdüreceklerini bildirdi.

Ankara’da Elazığ günleri başladı 

Başkentte, Elazığ lezzetleri ve kültürünün sergilendiği Elazığ Tanıtım Günleri, AKM Millet Bahçesi'nde başladı. 

Vali Toraman ve Başkan Şerifoğulları’ndan inceleme 

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman ve Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 2. Organize Sanayi Bölgesi ile Kuzey Çevre Yolu arasındaki bağlantı yolunda incelemelerde bulundu.

Hemşehrimiz Aslan, 3. kez Danıştay beşinci daire başkanlığına seçildi 

Elazığlı hemşehrimiz Fethi Aslan üçüncü kez Danıştay Beşinci Daire Başkanlığına seçildi. Hemşehrimiz Aslan’ın Danıştay Beşinci Daire Başkanlığı’na üçüncü kez seçilmesi Elazığlılara büyük gurur yaşattı. 

Milletvekili Erol: Bu çocuk istismarıdır insanlık ayıbı, zihniyet sapkınlığıdır

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'dan İsmailağa Cemaati'nde yaşanan 6 yaşındaki kızını, imam nikahıyla evlendirdiği ve çocuğun cinsel istismar olayına tepki.

Benzin ve motorine çok büyük indirim geliyor! 

Araç sahiplerine güzel haber geldi... Benzin ve motorine bu gece yarısından itibaren çok büyük indirim geliyor. Benzin 2 lira 13 kuruş, motorin 1 lira 88 kuruş ucuzlayacak.

İHH’dan soba ve yakacak yardımı

Elazığ İHH İnsani Yardım Derneği, yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere soba ve odun yardımı ulaştırdı.

Geven Balı tescil belgesini aldı 

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından lezzeti tescillenen Elazığ Geven Balı düzenlenen törenle tescil belgesini aldı.  Arı Yetiştiricileri Birliğinin Türk Patent ve Marka Kurumuna yapılan başvurusu sonucunda Elazığ Geven Balı markası coğrafi işaretli ürünü olarak tescillendi. 

TOGG, hayran bıraktırdı!

İstanbul Havalimanı’nda sergilenmeye başlayan TOGG’un SUV modeli, yerli ve yabancı yolcuların büyük beğenisini topladı.

İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi yapım işi ihalesi gerçekleştirildi 

Elazığ Belediyesi tarafından en kapsamlı çevre yatırımı olarak hayata geçirilecek İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi Yapım İhalesi gerçekleştirildi. İhalede en düşük teklifi 523 milyon 523 bin 523 TLile Ziver Holding verdi. 

Toplam 4751 haber.