Elazığ İl Özel İdaresi, yol bakım ve onarımlarını sürdürüyor 

Elazığ İl Özel İdaresi, yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte şehrin dört bir noktasında başlattığı çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Elazığ İl Özel İdaresi çalışmalar kapsamında bir yandan yeni yol açma bir yandan da mevcut yollarda bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştiriyor. Elazığ İl Özel İdaresi aralıksız bir şekilde yürüttüğü çalışmalar kapsamında Sivrice ile Plajköy arasında bulunan sahil yolunda tehlike arz eden noktalarda ulaşımın daha güvenli bir şekilde gerçekleşmesi için bir dizi çalışma gerçekleştirdi. 

Elazığ İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında Hazar Gölünde zaman zaman oluşan dalgalara ve olası depreme karşı dayanıklılığı artırmak amacıyla Sivrice ile Plajköy arasında bulunan sahil yolunda 400 kg ve 2 tonluk kayalar kullanılarak taş tahkimat çalışması yaptı. Yol tahkimat çalışmasının sonrasında sahil yolunda yol genişletme ve asfalt serimi de gerçekleştirildi. Sivrice ile Plajköy sahil yoluna PlentMiks temel malzemesi serilerek yol genişletme ve stabilize çalışması ile sıcak asfalt (BSK) serimi gerçekleştirildi ve trafik işaretlemeleri yapılarak yol daha güvenli olarak ulaşıma açıldı.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN