Ak Parti Haberleri
SON DAKİKA

Ak Parti Haberleri

Emekliye bayram ikramiyesi 2 bin lira oldu 

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş bayram ikramiyelerinin Ramazan ve Kurban bayramlarında 2 bin lira olarak ödeneceğini açıkladı. 

Milletvekili Demirbağ vatandaşlarla bir araya geliyor

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, seçimlere kadar kalan sürecin çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini ifade ederek; “Ülkemizi, Kandil himayesindeki ihanet örgütlerinin inisiyatifine bırakmamak gerek. Bunların ülkemiz üzerinde büyük planları var. Bu planları boşa çıkarmamız için olanca gücümüzle çalışmamız gerek” dedi. 

AK Parti’de Temayül Yoklaması yapılacak 

AK Parti’de milletvekilliği aday adaylığı başvuru süreci sona erdi. AK Parti Elazığ Milletvekilliği Aday Adaylı için toplamda 70 isim aday adaylığı müracaatında bulundu. 

AK Parti’den kimler adaylık müracaatında bulundu?

AK Parti Elazığ Milletvekilliği Aday Adaylığı için toplamda 76 isim aday adaylığı müracaatında bulundu.

Milletvekili Demirbağ: Allah'a şükür Recep Tayyip Erdoğan gibi liderimiz var 

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Elazığ İzzetpaşa Kız Öğrenci Yurdu'ndaki depremzedelerle bir araya gelerek taleplerini dinledi. Talepler noktasında gerekli girişimleri gerçekleştireceklerini ifade eden Milletvekili Demirbağ; "Deprem, sadece bir ilde meydana gelseydi bu kadar ağır bir yükle karşılaşılmazdı. Deprem tam 11 ili etkiledi. Ancak Allah'a şükür, Recep Tayyip Erdoğan gibi bir Cumhurbaşkanımız ve liderimiz var. Bütün dünya, "Türkiye bu felaketin altından kalkamaz" derken Devletimiz bütün çalışmaları tek tek gerçekleştiriyor" dedi. 

Demirbağ: Palu’daki ağır hasarlı konutlar yerinde yapılacak 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un Elazığ ziyaretinin ardından AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Palu’ya 2 konuda müjde açıkladı. Milletvekili Demirbağ, Palu İlçesindeki ağır hasarlı konutların yenilerinin yerinde yapılacağını ve Çarşı merkezde kentsel dönüşüm uygulamasının hayata geçeceğini ifade etti. Milletvekili Zülfü Demirbağ ayrıca, yeni Palu Belediyesi Hizmet Binasının yapımı için daha önce çıkartılan 4 Milyon TL ödeneğe ilave olarak 2 Milyon TL daha ödeneğin sağlanacağını da açıkladı. 

Milletvekili A. Adayı Av. Aziz Dinç, Uluova Bölgesi Muhtarları ile bir araya geldi

AK Parti Elazığ Milletvekili Aday Adayı Av. Aziz Dinç, seçim çalışmalarını sürdürüyor. 

Taner Er, AK Parti İl Başkanlığı’nda resmi müracaatını yaptı

AK Parti Elazığ Milletvekili Aday Adayı Taner Er, AK Parti İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyerek aday adaylığını açıkladı.

Demirbağ, Güneykent Aile Sağlığı Merkezi’nde incelemede bulundu 

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Güneykent Mahallesi Aile Sağlığı Merkezi’ni ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. 

Demirbağ’dan, AK Parti Kadın Kolları’na ziyaret 

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, AK Parti Kadın Kolları Elazığ İl Başkanı Burcu Tüver ve yönetimi ile bir araya geldi. Seçim sürecindeki son 2 ayın önemine değinen Milletvekili Demirbağ; “Tabiri caizse harp ganimeti paylaşan felaket tellallarına bu ülkeyi bırakmayalım” derken Başkan Tüver; “Kıymetli Vekilimiz, ilimizin abisi. Bizlere güç verdi” İfadesinde bulundu. 

Taner Er, AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı

Elazığ Merkez Aşağı Demirtaş Mahalle Muhtarı Taner Er, 14 Mayıs'ta yapılacak genel seçimlerde AK Parti'den Elazığ Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. 

AK Parti’de adaylık başvuru süreleri uzatıldı 

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için sürecin başlamasının ardından siyasi partiler de çalışmaları hızlandırdı. Bu kapsamda AK Parti’de aday adaylığı başvuruları 13 Mart’ta başladı. Son başvuru 16 Mart’tan 22 Mart Çarşamba 17.00’a uzatıldı. Temayül yoklamaları da 25 Mart 10.00 ve 16.00 saatlerinde yapılacak. 

Solmaz, AK Parti’den aday adaylığını açıkladı

İlimizde sevilen isimlerden olan Selahattin Solmaz, Ak Parti’den Milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Akademisyen Cemil Turgut, AK Parti’den aday adaylığını açıkladı

Bingöl üniversitesi akademisyenlerinden Cemil Turgut Ak Parti’den aday adayı olduğunu açıkladı.

Milletvekili Demirbağ STK temsilcileriyle bir araya geldi 

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra Elazığ’ın bölgeye yardım için adeta seferberlik ilan ettiğini söyledi. Demirbağ; “Kahramanmaraş depremlerinin ardından Elazığ esnafımız yardım için adeta seferberlik ilan etti. Deprem sürecinde ben de yaklaşık 10 gün kadar Malatya’da görevliydim. Bu süreç zarfında Malatya’daki bütün yetkililer Elazığ’a teşekkür ederek; Elazığ büyük bir kardeşlik örneği sergiledi” dediler. Bu bakımdan ben de Elazığ’daki bütün odalarımızı, STK’larımızı, iş dünyamızı, esnafımızı tebrik ediyorum” dedi. 

Şahin Duman Aday Adaylığını açıkladı!

Elazığ’ın sevilen simalarından Makine Mühendisi araştırmacı – yazar Şahin Duman AK Parti’den aday adaylığını açıkladı. Geçmişte 23. Dönem Milletvekili merhum Hamza Yanılmaz’ın danışmanlığını yürüten ve birçok STK’da görevlerde bulunan Şahin Duman, vizyonuyla dikkatleri üzerine çekiyor. 

Milletvekili Demirbağ, Baskil Demirlibahçe köyünü ziyaret etti 

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Baskil’e bağlı Demirlibahçe Köyü’nde vatandaşlarla bir araya geldi. “Milletvekilimiz Demirbağ, kalbimizde…” diyen Demirlibahçe Köy Muhtarı Şevki Ceylan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milletvekili Demirbağ’a teşekkür etti. Milletvekili Zülfü Demirbağ ise; “Baskil için üzerimize düşeni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz” ifadesinde bulundu. 

AK Parti Milletvekili Aday Adaylığı kararını açıkladı 

AK Partili Ali İhsan Yavuz, partisinin milletvekili şartları ile ilgili, açıklamalarda bulunurken, "Aday müracaatların 16 Mart'a kadar devam edeceğini ve başvuru aidatın bu dönem alınmamasına; bunun yerine AFAD’a bağış şeklinde yapılmasına karar verildi. Başvurular, yetişkinler için 20 bin TL, kadınlarımız ve gençlerimiz için 10 bin TL şeklinde, engellilerimiz için 5 bin TL şeklinde olacak" dedi. 

AK Parti'de Bakanlar illerde liste başı olacak! 

Türkiye 14 Mayıs'ta seçime gitmeye hazırlanırken, AK Parti'de milletvekili aday listeleri üzerine hazırlıklar hızlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün Meclis'i feshederek seçim kararı alması durumunda Milletvekili listeleri 11 Nisan'da YSK'ya sunulacak. AK Parti'de "Kabine'deki bakanlar milletvekili olsun" eğilimi ağır basarken, bakanların illerde aday listesinin ilk sırasına konulacağı belirtiliyor.

Milletvekili aday listeleri 8 Nisan’da YSK’ya teslim edilecek 

AK Parti’nin yayımlanan seçimdeki yol haritasına göre 8 Nisan’da milletvekili aday listeleri YSK’ya teslim edilecek. 

İş insanı Akın, Milletvekili adaylığını açıkladı

Savunma Sanayii, Yazılım ve Güvenlik Sistemleri üzerine başarılı çalışmalar yürüten Akın Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Akın, AK Parti’den Elazığ Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Bulut, deprem sürecinde merak edilenleri cevapladı 

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut deprem sürecinde kamuoyunda merak edilen soruları cevaplandırdı. 

AK Parti Kadın Kollarından deprem bölgelerine mutfak seti kampanyası 

AK Parti Elazığ İl Kadın Kolları, depremzedeler için başlatılan “Sıcak Sofralar Tekrar Kurulsun Mutfak Seti" kampanyası ile deprem bölgelerindeki ailelere yardımları ulaştırıyor. 

Milletvekili Bulut, deprem sürecinde sık sorulan sorularla ilgili bilgi verdi 

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut deprem sürecinde sık sorulan sorularla ilgili açıklama yaptı. 

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Av. Gülaç, ziyaretlerini sürdürüyor

AK Parti Elazığ Milletvekili Aday Adayı Av. Cengiz Gülaç, ziyaretlerine devam ediyor.

Bulut: Borçların 24 ay süre ile faiz alınmaksızın taksitlendirilmesine imkan tanındı 

AK Parti MKYK Üyesi Ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığ’ın mücbir sebep hali ilan edilmesinin ardından sağlanan destek uygulamaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

Milletvekili Bulut, SGK’nın Elazığ’da yapacağı destek ve düzenlemeleri açıkladı 

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut Mücbir Sebep Uygulaması kapsamına alınmasıyla birlikte SGK'nın  yapacağı destek, erteleme ve düzenleme çalışmalarını açıkladı. 

Erdoğan'dan seçim açıklaması! 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Kahramanmaraş’ta 9 saat arayla meydana gelen 7.7 ve 7.6'lık depremler sonrası '14 Mayıs' olarak açıklanan seçim tarihinin değişip değişmeyeceği merak konusu olmuştu. Erdoğan bugün yaptığı açıklamada 14 Mayıs'ı işaret ederek seçim tarihi tartışmalarına son noktayı koydu ve "Bu millet gereğini yapacaktır" dedi. İşte detaylar...

Bulut: Tarım ve hayvancılık destekleri devam ediyor 

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, tarım ve hayvancılığa yapılan desteklerle ilgili açıklamalarda bulundu. Milletvekili Bulut, “Tarım ve hayvancılık destekleri devam ediyor” dedi. 

Erdoğan: Elazığ’da 4 Bin 500 konut ve 588 köy evi yapacağız 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “”Millet 14 Mayıs’ta gereğini yapacak” dedi.