Elazığ Haberleri
SON DAKİKA

Elazığ Haberleri

Kasım Ayı ‘Sahabe Ayı’ programı düzenlendi

Elazığ Peygamber Sevdalıları Derneği tarafından "Kasım Ayı Sahabe Ayı" programı düzenlendi. 

Elazığ’da Paşa Demirbağ anısına konser 

Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu ve Kürsübaşı Topluluğu, Harput müziğinin unutulmayan sesi Paşa Demirbağ’ı anısına 1 Aralık Cuma Günü konser verecek. 

Erol’dan, kanyonların turizme kazandırılması için soru önergesi 

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ’ın doğa harikası kanyonların turizme kazandırılması amacıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne soru önergesi verdi. 

Söz verdi, yaptı!

4,5 Yıllık hizmet süresini geride bırakan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'nın söz verdiği projelerden biri olan Şehirler Arası Otobüs Terminalinin açılışı çok yakında gerçekleşiyor...

Milletvekili Keleş'ten müjde!

AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, Hazarbaba Kayak Merkezi ile Macera Parkının yenilenmesi için önemli bir adım atıldığını duyurdu...

Milletvekili Erol’dan, Bakan Tekin’e soru önergesi 

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talebiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi. 

Elazığ Valiliği’nde kış tedbirleri masaya yatırıldı 

Elazığ'da kış mevsiminde alınacak trafik tedbirleriyle ilgili toplantı yapıldı. 

Açıkkapı: Yeni kanun teklifi vatandaşların yüzünü güldürecek 

TBMM’de görüşülmeye başlanan 80 maddelik yeni kanun teklifine ilişkin açıklama yapan AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, yeni kanun teklifinin, vergi güvenliğinin sağlanması, yatırımcıların Türk lirasına yönelmesi, ülkeye döviz girdisinin sağlanması gibi birçok düzenlemeyi kapsadığını söyledi. 

Devlet 62 kişinin mal varlığına el koydu! Aralarında Elazığlılarda var

Resmi Gazete’de yayımlanan “Malvarlığının Dondurulması Kararı” ile Türkiye’de 62 kişinin malvarlıkları donduruldu. Mal varlığına el konulan kişiler arasında Elazığlılar da var. 

AK Parti’de adaylık müracaatları devam ediyor

AK Parti’den aday adayı olan yönetim kurulu üyeleriyle ilgili toplantı yapıldı. Toplantıda konuşan AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, AK Parti’nin değerler üzerine siyaset yaptığını söyledi. 

YRP Heyetinden ETSO’ya ziyaret 

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Muhasip ve Mali İşler Başkanı Mehmet Altınöz, beraberindeki heyet ile birlikte Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan’ı ziyaret etti. Ziyaretinde gündeminde şehrin ekonomisi vardı. 

ETSO Başkanı İdris Alan’dan üyelerine duyuru 

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, resmi gazetede yayımlanan sermaye tutarını üyelerine müjde notuyla paylaştı. 

Elazığ’da AK Parti'nin temayül yoklaması başladı

Elâzığ’da 31 Mart yerel seçimlerine yönelik hazırlıklarını sürdüren ak parti, aday belirlemede önemli kriterlerden biri olan temayül yoklaması başladı.

Necati Çetinkaya Elazığ’a geldi 

AK Parti Kurucu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Necati Çetinkaya ve Bürokrat - Eğitimci -Yazar Ahmet Balıbey bir dizi programlara katılmak üzere Elazığ’a geldi.   

Meteoroli’den Elazığ’a uyarı!

Meteoroloji 13 Bölge Müdürlüğü Elazığ’ın ve çevre illerin hava durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

Kandemir'den Şerifoğulları'na Övgü

Bir dizi gezi ve invelemelerde bulunmak üzere ilimize gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, Elazığ'ın belediyecilik anlamında başarılı işlerin yapıldığı şehirlerden biri olduğunu söyleyerek, yapılan hizmetlerden dolayı başta Şahin Şerifoğulları olmak üzere tüm belediye başkanlarına teşekkür etti.

Başkan Telçeken: Öğretmenler gelecek neslin mimarıdır

Elazığ İstihdam Gelişim ve Eğitim Derneği(ELİGED) Başkanı Tugay Telçeken 24 Kasım Öğretmenler Günü dolasıyla öğretmenleri ziyaret etti.

Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir Elazığ’a geliyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Elazığ’a geliyor.

Hasan Murat Öz’e, AK Parti’de önemli görev

Genç yaşta girdiği siyaset sahnesinde başarılı çalışmalara imza atan ve 28. Dönem Elazığ Milletvekili Adayı olan Hasan Murat Öz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkan Yardımcılığı görevine atandı.

Başkan Şerifoğulları’ndan 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, tüm eğitim-öğretim camiasının 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

AK Parti’de müracaatlar tamamlandı! Kimler başvuru yaptı?

AK Parti’den Elazığ’da şimdiye kadar kaç aday adayı başvuruda bulundu? İşte merkez dahil tüm ilçelerde başvuru yapan isimler.

Milletvekili Erol'dan Necmettin Öğretmenin ailesine vefa

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Şehit Necmettin Yılmaz'ın ailesini arayarak acılarına ortak oldu.

Işıkver, Şeker Fabrikası’nın kapasitesinin artırılmasını istedi 

MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, mecliste söz alarak, Şeker Fabrikası ile ilgili yaşanan sıkıntılara değinerek, fabrikanın kapasitesinin artırılmasını talep etti. 

Hak Sahipliği itiraz başvuru sonuçları açıklandı 

2023 yılı Kahramanmaraş merkezli deprem afetleri sonrası Elazığ hak sahipliği itiraz başvuru sonuçları açıklandı.

Erol’dan Bakan Şimşek’e soru önergesi 

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talebiyle TBMM Başkanlığına verdiği önergede, “Elazığ’daki ekonomik kriz nedeniyle KOBİ ve esnaflarımızın kira, stopaj, vergi, elektrik, su, doğalgaz ve iş gücü gibi temel girdi maliyetlerini arttırmıştır. Yüksek maliyet ve düşük kazanç ve ekonomik kriz sonucu esnafımız kepenk kapatmış, bankalara ve toptancılara olan borçlarını ödeyemez hale getirmiştir" ifadelerini kullandı. 

Tahannebi Üzümü Coğrafi İşaret Belgesi aldı 

Elazığ’ın yöresel lezzetlerinden Tahannebi (Ternebi)  Üzümü tescillenerek coğrafi işaret tescil belgesi aldı. 

Erol’dan, Bakan Göktaş’a soru önergesi 

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talebiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi. 

ETSO 125 işletmeye 8 milyon 400 bin TL hibe kazandırdı 

Şubat ayında meydana gelen yıkıcı depremlerde hasar gören ya da yıkılan küçük işletmeleri desteklemek üzere hayata geçirilen birleşmiş milletler kalkınma programı kapsamında Elazığ’da 125 işletmemize 8 milyon 400 bin TL hibe kazandırıldı. 

Demir’in ilk romanı FELSEVERSE okurlarıyla buluştu 

Elazığlı Yazar ELFED Yönetim Kurulu Üyesi ve Projelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hakan Demir’in ilk eseri “FELSEVERSE” adlı roman okurlarıyla buluştu. 

Erol, Kahve Fincanı Müzesi’ni ziyaret etti

Milletvekili Erol Atatürk'ün 86 yıl önce Elazığ'da içtiği kahvenin fincanın da sergilendiği müzeyi ziyaret etti.