Başkan Ateş: Beklentiler Karşılık Bulmadı 

Emeklilere yapılan artışı değerlendiren Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Ömer Ateş, 'Bu enflasyon, bu hayat pahalılığı ve bu rakamlarla geçinebilmek asla mümkün değildir' dedi. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

2024 yılının ilk kabine toplantısının ardından emeklilerin maaşları ile ilgili beklenen kararı açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, en düşün emekli maaşının 7 bin liradan 10 bine çıkarıldığını duyurmuştu. Emeklilerin maaşları ile ilgili alınan kararı değerlendiren Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Ömer Ateş, beklentilerin karşılık bulmadığını söyledi. 

Başkan Ateş, “SGK ve Bağ-Kur emeklilerine yüzde 5 oranında ek zam yapılmasının 15 bin lira seviyesini aşan açlık sınırının da çok altında maaşlarla yaşamaya çalışan milyonlarca emeklimizi büyük hayal kırıklığına uğrattı. Bu enflasyon, bu hayat pahalılığı ve bu rakamlarla geçinebilmek asla mümkün değildir. Ak Parti, uyguladığı ekonomik ve sosyal politikalarla insanlarımızı çaresizliğe ve tükenmişliğe itmektedir. Ekonomik şartlardan kaynaklı birçok toplumsal problemle yaşayan halkımızın artık dayanacak gücü ve takati kalmamıştır.  Kamu kaynaklarını vatandaş yerine holdinglere aktaran ve büyük şirketlerin vergi borcunu silen hükümet, sıra çalışan ve emekliklere gelince açlık sınırının da altında bir maaşı reva görmektedir.  Halkımız artık bu adaletsizlik ve haksızlıktan bıkmış usanmıştır. Halkımız Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın 54. Hükümet döneminde emeklimize verdiği yüzde 300’lere varan maaş zamlarını hatırlayarak Milli Görüşün temsilcisi Yeniden Refah Partisi’ne yönelmektedir. Bu konuda 31 Mart yerel seçimleri önemli bir fırsattır. Vatandaşımız bu memnuniyetsizliğini ve mağduriyetini sandığa yansıtacak ve “Refahlı Şehirler, Güvenli Yarınlar” diyerek Yeniden Refah Partisinin adaylarını iş başına getirerek büyük bir dönüşümün fitilini ateşleyecektir” dedi.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN