Umut Kervanı yardımlarını sürdürüyor 

Umut Kervanı Vakfı Elazığ Şubesi, Elazığ'a yerleşen depremzede ailelere ve komşu şehir Malatya'da yardım faaliyetlerine, kadın ve erkek tüm gönüllüleri ile birlikte Ramazan Ayında da faaliyetlerine devam ediyor. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem felaketinin ilk gününde sahada yaptığı çalışmalar ile kendinden söz ettiren Umut Kervanı Vakfı, tüm deprem bölgesinde faaliyetlerine devam ediyor. Kardeş şehir Malatya’da Umut Kervanı Vakfı Elazığ Şubesi organizatör olarak yardım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ev eşyasından, giyim, gıda, nakdi yardım ve kurduğu 4 aşevi ile Malatya’da depremzedelere 9 bin kişilik sıcak yemek veriyor. Ayrıca Elazığ’a yerleşen depremzede ailelere de yardımlarını ilk günden sürdüren Umut Kervanı Vakfı Elazığ Şubesi, Ramazan ayında ise tüm dernek ve gönüllüleri ile yardımlarını hızlandırdı. 

BAKŞİ: BİZLERE YARDIMLARINI SÜRDÜRSÜNLER 

Umut Kervanı Vakfı Elazığ Şube Başkanı Nihat Bakşi, şu an vakıf olarak ilçelerle birlikte 1500 depremzede aile var, ayrıca Malatya’daki faaliyetlerinin son hızla devam ediyor. Böylesi geniş bir faaliyetin ancak hayırseverlerin yardımı ile sürdürebiliriz. Bu rahmet ayında hayırseverlerden yardım çağrısında bulunuyorum. Elazığ Merkezde şuana kadar 330 aileye gıda, 200 kişiye giyim, 130 aileye kırmızı et, 35 aileye ev eşyası, hayırseverler aracılığı ile 60 aileye nakdi yardımlarda bulunduk. Umut Kervanı olarak Hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz. İhtiyaç sahibi ailelerimiz çoktur. Bu ailelerimizin ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanıyoruz. Bu yüzden buradan hayırseverlerimize sesleniyoruz. Bizlere yardımlarını sürdürsünler” ifadelerini kullandı.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN