Başkan Alan: Elazığ'ın Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi ilan edilmesi gerekmektedir 

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, Kahramanmaraş depreminin ardından Elazığ'ın da genel hayata etkili afet bölgesi ilan edilmesi ile ilgili TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'na bilgi verdiklerini açıkladı. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş’ta 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde iki farklı yıkıcı deprem meydana geldi. Meydana gelen depremin ardından aralarında Elazığ’ın yer almadığı 10 il afet bölgesi olarak ilan edildi. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüştüklerini ve Elazığ’ın da genel hayata etkili afet bölgesi ilan edilmesi ile ilgili taleplerini ilettiklerini söyledi. 

Başkan Alan: Elazığ'ın Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi ilan edilmesi gerekmektedir 

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan tarafından yapılan açıklamada, “6 Şubat tarihinde ülkemizde büyük yıkımlara ve acılara sebebiyet veren 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler neticesinde Elazığ’da yüzlerce binada ağır hasar tespit edilmiştir. Bulunduğu konum gereği 10 binlerce depremzedeye ev sahipliği yapan ilimizde birçok üyemizin ve esnafımızın iş yerleri yıkılmaya yüz tutmuş, birçok vatandaşımız ise evsiz kalmıştır. Elazığ'ın ticari faaliyetlerinin çok yoğun olduğu afet bölgesinde yer alan 10 ilimizde duran ticaret, ilimizde de faaliyetleri durma noktasına getirmiştir. Üyelerimizin afet bölgesinde gerçekleşen ticari faaliyetlerinden ötürü alacağı ödemeler, çekler vs. durması nedeniyle nakit akışından, siparişlerin kesilmesine kadar birçok konuda ciddi problemler oluşturmaktadır. Bu bağlamda Elazığ'ın ivedilikle Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi ilan edilmesi ve mücbir sebep kapsamına alınması gerekmektedir. Sürekli temas halinde olduğumuz Milletvekilimiz Sn. Metin Bulut'a ve TOBB Başkanımız Sn. Rifat Hisarciklioğlu'na konunun gerekliliğini ilettik. Kendileri de süreci yakından takip ettiğini ve gereken müdahalelerin yapıldığını yazılı ve sözlü olarak bildirdi. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilgili kurumlara talebimizi yazılı olarak bildirdiğimiz ve Depremin olduğu ilk andan beri defalarca vurguladığımız konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz” ifadeleri kullanıldı.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN