ELMÜTDER deprem bölgelerine desteğini sürüyor

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 depremleri sonrası beraberinde 10 ilde yıkımlar oldu. Enkazda on binlerce kişi hayatını kaybederken on binlerce kişi de yaralandı Depremin hemen ardından yurt içi ve yurt dışında yardım seferberliği başlatıldı. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Elazığ’dan da vatandaşlar komşu il Malatya olmak üzere depremin yaşandığı her ile yardım malzemesi göndermeye devam ediyor. Bu kapsamda Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği tarafından da yardım tırları oluşturuldu. Bölgede yaklaşık 40 araçla çalışan ekipler, AFAD koordinasyonunda Elbistan’da çorba dağıtımı yapılan bir mutfak kurdu. Burada bir ay boyunca afetzedelere hizmet verilecek. ELMÜTDER, bünyesinde hazırlanan termal giysiler, battaniye, kıyafet, atkı, bere, çorap, başörtüsü, bebek maması, bebek bezi, hijyenik ürünler, vitaminler ve kişisel bakım malzemeleri ile zorunlu ihtiyaçları bölgeye gönderdi. 

AYAZ: EL BİRLİĞİYLE BUNUN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ

 Çalışma hakkında bilgi veren ELMÜTDER Başkanı Miraç Ayaz, “Tüm Türkiye’de olduğu gibi bizde ELMÜTDER olarak üyelerimizin ve gönüllülerimizin destekleriyle deprem bölgelerinde sahada ihtiyaçlara bir nebzede olsa katkıda bulunmak istiyoruz. Maddi, manevi desteklerini esirgemeyen tüm üyelerimizden dostlarımızdan Rabbim razı olsun. Depremde kaybettiğimiz tüm canlarımıza Rabbim rahmet eylesin, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Arama kurtarma çalışması yapan tüm kardeşlerimizde ne kadar teşekkür etsek azdır. Rabbim güç kuvvet versin. Birlikte güçlüyüz, birlikte başaracağız. Son yüzyılın en önemli depremi 10 ili içeriyor, Türkiye genelini etkiledi, komşu iller olarak biz de etkilendik. Burada hasar çok, yara çok, tablo ağır ama devlet bütün kurum ve kuruluşlarıyla alandadır. Hayırsever Türk milleti, bunun içerisinde Elazığ'ın özel bir yeri de var, hakikaten canla başla bütün imkânlarını seferber eden konumdadır. Sözün bittiği yerde olunduğunu belirterek, “Sadece birlik olma zamanı. Herkesin taşın altına elini koyup yapabileceklerimizi hep beraber yapmamız gerekir. El birliğiyle bunun üstesinden geleceğiz. Yeniden Elazığ için Çalışmalara Başlıyoruz” ifadelerini kullandı.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN