Başkan Akın: Maden ihalesi iptal edilsin

Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Akın, Maden'de bulunan rezervleri ihalesinin iptal edilmesini isteyerek, milletimizin zenginlikleri milletimizin cebine girmeli dedi. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Akın, Elazığ gündeminde bir sönüp bir alevlenen Maden İlçesi’ndeki rezervlerin ihalesi ile ilgili açıklama yaptı. 

AKIN: BU KARARI ALANLARI KINIYORUM AYIPLIYORUM 

Akın, “Üzülerek ifade etmeliyim ki milletimizin zenginlikleri milletimizin cebine girmiyor. Milletimiz yoksullukla mücadele ederken, ekonomik bir bunalımla mücadele ederken, AK Parti’nin milletimize reva gördüğü budur. Göreve gelir gelmez AK Parti milletimizin dişinden tırnağından arttırarak yaptığı tüm fabrikaları satmıştır, madenleri özelleştirmiştir. 35 Milyar dolarlık rezervin 119 milyon dolara verilmesi kabul edilemez. Bu kararı alanları kınıyorum ayıplıyorum” dedi. Rezervi alan firmanın 6 ayda yatırdığı parayı çıkaracağını ifade eden Akın, “Bu akıl alır gibi değil. Bu kararı alanlar, uygulayanlar, uygulanmasını destekleyenler Anayasanın 5. Maddesine aykırı davrandıklarını bilmelidirler.  Milletimize söz veriyoruz, eğer bize yetki verirlerse peşkeş çekilen tüm madenleri geri almak için her türlü seçeneği işleteceğiz, bundan kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerine yer verdi.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN