Akbulut, Denizli Çivril Kaymakamlığına atandı 

Keban Kaymakamlığı görevini yürüten Hasan Akbulut, Denizli Çivril Kaymakamlığına atandı. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Muhammed Fatih Akarsu

Yozgat Vali Yardımcısı olarak görev yapan Hasan Akbulut, 2020 yılında Cumhurbaşkanlığı atama kararnamesiyle Keban Kaymakamlığına atanmıştı. 

Yaklaşık 2 yıldan beri Kaban Kaymakamlığı görevini yürüten Hasan Akbulut, İçişleri Bakanlığı görevlendirmesiyle Denizli Çivril kaymakamlığına atandı. 

HASAN AKBULUT KİMDİR? 

1988 yılında Erzincan ili Çayırlı ilçesinde doğdu. Orta öğrenimini Çayırlı-Çaykent, Lise Öğrenimim İstanbul Nişantaşı Nuri AKIN Lisesinde. Lisans Eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı. 2015 yılında Çanakkale Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Kaymakam refikliği stajını sırasıyla Balıkesir-Ayvalık ve Yalova-Aslanapa ilçelerinde tamamladı. Mülkiye Teftiş Stajını İstanbul'da tamamladıktan sonra Kütahya Aslanapa ilçesinde Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu. Yabancı dil eğitimi kapsamında İngıltere-Portsmouth'da bulundu. 2017 Şubat ayında düzenlenen İçişleri Bakanlığı Kaymakamlık Kursunu başarıyla tamamlayarak Burdur İli Ağlasun İlçesi Kaymakamlığı ve Çanakçı Kaymakamlığı görevlerinde bulunan Kaymakam Hasan Akbulut 14.07.2020 tarihli Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile atanmış olduğu Yozgat Vali Yardımcılığı görevini yürütmekte iken, İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 16.11.2020 tarihli Onayı ile  Keban Kaymakamı olarak geçici görevlendirilen Hasan Akbulut 30.11.2020 tarihinde Keban İlçesinde görevine başlamıştır. Kaymakam Akbulut evlidir.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN