Yetimler Vakfı yardım çalışmalarını sürdürüyor 

Yetimler Vakfı Elazığ Şubesi Ramazan ayının son 10 gününde yetim ailelere ve Malatya'da depremzedelere yardım ulaştırmada çalışmalarını hızlandırdı. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Ramazan ayı boyunca yardımlarını sürdüren Yetimler Vakfı Elazığ Şubesi daha önceleri yetim ailelere gıda kolisi ve kırmızı et dağıtımında bulunmuştu. Ramazan ayının son 10 gününde, Bayramın yaklaşması ve Kadir Gecesi'nin içerisinde bulunması dolayısıyla yardım çalışmalarına hız verdiklerini belirten Yetimler Vakfı Elazığ Şube Başkanı Mikail Bahçeci, 85 yetim ailenin çocuklarını kişi başı 750 TL olacak şekilde mağazada giydirdiklerini belirti. 

Yetimler Vakfı yardım çalışmalarını sürdürüyor 

Diğer faaliyetlerden de bahseden Bahçeci, “Elazığ Merkezde bir yetim ailemizin kombi borcunu ödedik. Başka bir yetim ailemizin bir mağazaya olan borcunu ödedik.  Deprem bölgesi Malatya’ya hayırsever bir vatandaşımızın bize bağışladığı 400 ekmeği götürüp depremzede ailelere dağıttık. Ayrıca Malatya’da ki iftar çadırına da ekmek Bağışında bulunduk. Yurtdışında hayırsever kardeşimizin bize bağışladığı 500 TL’lik 30 adet zarfı Malatya’da ki depremzede ailelerimize dağıttık. Allah hayır sahiplerinden ve vakıf gönüllülerimizden razı olsun. Hayırseverlerin yardımı ve ecrini sadece Allah’tan umarak çalışan dirayetli gönüllülerimizin çalışmaları ile elimizin yetişebildiği kadar çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Buradan çağrımız daha geniş sahalara ulaşabilmek için hayırseverleri bu kervana yardım etmeye çağırıyoruz” dedi.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN