Muhtarların sorun ve çalışmaları masaya yatırdı 

Elazığ Muhtarlar Derneği'nin toplantısının bu defaki durağı Kızılay Mahallesi oldu. Toplantının gündeminde mahallelerin sorunları ve çalışmaları vardı.

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Elazığ Muhtarlar Derneği’nin toplantısı Kızılay Mahallesinde yapıldı. Kızılay Mahallesi’nin unutulmaması gerektiğini belirten Kızılay Mahalle Muhtarı Emrah Işık, “Mahallemizde sosyal tesis ve muhtarlık ofisi eksiği var” dedi. 

Kızılay Mahalle Muhtarı Emrah Işık, “ Belediyemizin bize vermek istediği hizmetlerden aslında istediğimiz hizmetlerden en büyüğü mahallemizin bir sosyal tesis alanı yok, muhtarlığımız çok kötü bir durumda iki binli yıllarda yapılmış bir muhtarlık. Başkanımızdan bir ricamız mahallemize hem bir muhtarlık, sosyal tesis, kütüphane, millet kıraathanesi gibi şeylerin olmasını istiyoruz. Aynı zamanda tüm mahallelerde bulunan sulama, dere taşkın yataklarının kapatıldığı gibi mahallemizdeki kanalımızın da kapatılması ve güzel bir çevre yürüyüş yoluna rahat edebilecekleri bir huzurlu ortama ihtiyaçlarının olduğunu bunların yapılmasına, eğer ki yapıldığı andan itibaren mahallemizin daha güzel bir çevreye katılacağına inanıyoruz ve mahallemiz Elazığ’ın en eski en ilk mahallesi, son kalan mahallesi olmasını istemiyoruz” dedi. Muhtarlar olarak değer görmek istediklerini ifade eden Elazığ Muhtarlar Derneği Başkanı Ayhan Atlan, sorunların çözülmesi için birlik halinde çalışılması gerektiğini söyledi. 

Elazığ Muhtarlar Derneği Başkanı Ayhan Atlan, “ beraber çalışalım beraber istişare edelim, yapılacak işlere beraber karar verelim, vatandaşlarımızı aydınlatalım, köylümüzü aydınlatalım, mahallelimizi aydınlatalım. Bunu lütfen bize birer paydaş bulup, birer iş ortağı olup beraber çalışalım. Çalıştığımız işin mahallemize, köyümüze, ilçemize, şehrimize faydası olacak” ifadelerini kullandı.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN