Motorine kallavi zam geliyor! 

Akaryakıt zamlarının ardı arkası kesilmiyor. 1 Ocak günü litresi de 37 TL 79 kuruş olan motorin Salı günü 42 lirayı aşacak. Akaryakıt sektörü kaynakları motorinin çok yakında 45 lirayı aşacağı tahmininde bulundu. Benzine ise şimdilik zam görünmüyor. İşte 28 Ocak 2028 Pazar günü güncel benzin, motorin ve LPG fiyatları...

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Akaryakıt ürünlerine gelen zamlar hız kesmeden devam ediyor. Dolar kurundaki yükseliş, ek vergiler ve küresel piyasalarda petrol fiyatlarındaki yükseliş, benzin, motorin ve LPG'ye zam olarak yansıyor. Dün zamlanan motorine yarın gece yarısı bir kallavi zam daha geliyor. Benzin ve LPG'ye ise şimdilik zam yok. 

Motorine zam dalgası sürüyor

Akaryakıtta zam dalgası gelecek hafta da sürecek. Önce motorine 1 TL 15 kuruş, ardından benzine 1 TL 46 kuruş zam yapıldı. Motorine, salı gününden (Pazartesi gece yarısı) geçerli olmak üzere  1 TL 38 kuruş yeni bir zam daha geliyor. 

42 lirayı aşacak motorin yakında 35 TL

Pazartesi gece yarısı gelmesi beklenen zam sonrasında Ankara dahil bazı illerde motorinin litresi (dağıtım şirketine göre küçük değişiklik gösterebilir), 42 TL 38 kuruşu görecek. Sektöre göre içeride ve dışarıda yaşanan gelişmeler nedeniyle motorinde 45 TL kapıda... Motorinin litresi, çok yakında bu düzeyi çıkabilir.

Benzine şimdilik zam görünmüyor ama!

Benzine şimdilik bir zam yok. Ancak, benzinde de yukarı yönlü, zammı tetikleyecek hareket devam ediyor. Bu hareket devam ederse benzine de gelecek hafta sonuna doğru bir zam gündeme gelebilir.

1 Ocak'tan bu yana motorin uçuyor

1 Ocak 2024'te, Ankara'da benzinin litresi 35 TL 20 kuruş, motorinin litresi de 37 TL 79 kuruştu. Bir vatandaş, 50 litre kapasiteli aracının deposunu motorinle doldurmak için 1889 TL ödüyordu. Salı günü yapılması beklenen zamla bu tutar, 2 bin 119 TL’ye çıkacak. 230 TL daha fazla ödeyecek.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN