Milletvekili Bulut'tan hayvan yetiştiricilerine müjde

AK Parti MKYK Üyesi, Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Kovancılar'a kışın kullanılmak üzere 100 Bin küçükbaş hayvan barınma kapasitesine sahip hayvan barınma tesisi yapılacağını duyurdu.

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

AK Parti MKYK Üyesi, Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Kovancılar’da Beritanlı vatandaşlar ve Hayvancılıkla Geçinen Göçerlerin talepleri doğrultusunda kışın Kullanılmak Üzere 100 bin küçükbaş hayvan barınma kapasitesine sahip yeni bir tesis yapılacağını duyurdu.

Tesis içerisinde geçici barınma yerleri, her bir yetiştiriciye özel hayvan çadırları, gözetleme kuleleri, transfer merkezi, hayvan pazarı, veterinerlik hizmetlerinin verileceği tesisler ayrıca hayvan ürünleri satış noktası ve sosyal tesisler bulunacak.

“BÖLGEMİZE VE HAYVANCILIK SEKTÖRÜNE HAYIRLI OLSUN”

AK Parti MKYK Üyesi, Elazığ Milletvekili Metin Bulut, yaptığı açıklamada; “Kovancılar İlçemize, Beritanlı Hemşehrilerimizin ve Hayvancılıkla Geçinen Göçer Hemşehrilerimizin Talepleri Doğrultusunda Kışın Kullanılmak Üzere 100.000 Küçükbaş Hayvan Barınma Kapasitesine Sahip Yeni Bir Tesis Kazandırıyoruz. Yaz aylarında yaylalara götürülen küçükbaş hayvan sürüleri sonbaharın gelmesiyle dönüş yapıp, kış ayları ile birlikte bakım ve barınma sorunları yaşıyorlar. Bu sorunlar sektörün verimlilik ve gelişimini olumsuz etkiliyor. Küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin önemli merkezlerinden birisi olan Kovancılar bölgemizin, bu kangren haline gelmiş kışlak sorununu kalıcı olarak çözüyoruz. Beritan Aşiretine mensup hemşehrilerimiz başta olmak üzere küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan göçerlerin kışlak olarak kullanacağı ve yerleşik koşullarda sürülerinin ihtiyaçlarını giderebilecekleri toplamda 2500 dönüm arazi üzerinde 100.000 küçükbaş hayvan için barınma kapasitesine sahip yeni bir yapıyı Kovancılar ilçemize kazandırıyoruz. Tesis içerisinde geçici barınma yerleri, her bir yetiştiriciye özel hayvan çadırları, gözetleme kuleleri, transfer merkezi, hayvan pazarı, veterinerlik hizmetlerinin verileceği tesisler ayrıca hayvan ürünleri satış noktası ve sosyal tesisler bulunacaktır.  Tesisin alt ve üst yapısı tüm bu potansiyele uygun yapılacak. Uygulama projelerinin tamamlanmasının ardından Aralık ayı içerisinde yapım ihalesi gerçekleşecektir. Bölgemize ve hayvancılık sektörüne hayırlı olsun” dedi.
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN