Milletvekili Adayı Prof. Dr Yasemin Açık, ELMİYAD'ı ziyaret etti

Elazığ Bağımsız Milletvekili Adayı Prof. Dr. Yasemin Açık, Elazığ Medya İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneğini (ELMİYAD) ziyaret etti.

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

14 Mayıs’ta yapılacak Genel Seçimlerde Elazığ’dan bağımsız milletvekili adayı olan Prof. Dr. Yasemin Açık, seçim çalışmalarını yoğun tempoda sürdürüyor. 

Seçim startını basın kuruluşlarını ziyaret ederek başlatan Prof. Dr. Yasemin Açık, bugün de temaslarını sürdürdü. 

Prof. Dr. Yasemin Açık, ziyaretleri kapsamında 20 internet haber sitesini bünyesinde bulunduran Elazığ Medya İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler derneğini ziyaret etti. 

ELMİYAD Başkanı Erhan bahçeci ve dernek yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Prof. Dr. Yasemin Açık, ziyarette seçim çalışmaları hakkında bilgiler verdi. 

“TEK GAYEM ELAZIĞ’A VE ELAZIĞ HALKINA HİZMET ETMEK”

Seçim çalışmalarını yoğun bir tempoda sürdürdüklerini belirten Prof. Dr. Yasemin Açık, gittikleri her yerde kendilerine büyük bir teveccühün olduğunu söyledi. Memleketi Elazığ’a büyük bir sevdasının  olduğunu vurgulayan Açık, Elazığ’ın her alanda gelişmeye ve kalkınmaya ihtiyacı olduğunu, bunu sağlamak için siyasi platformda hizmetlerini sürdürmek istediğini açıkladı. 

Tek amacının Elazığ’a ve Elazığ halkına hizmet etmek olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Yasemin Açık, “Gerek sivil toplum çalışanı, gerek akademisyenlikte, gerek iş dünyasında iş insanı olarak yapmış olduğum çalışmaları başka platformlara da taşıyarak şehrime daha çok hizmet, insanımıza daha çok katkı sağlamak, faydalı olmak için bu yola çıktık. Allah bizi mahçup etmesin. Milletvekilliği aslında halka hizmetkarlıktır, halkın derdiyle dertlenmektir. Eğer bize nasip olursa inşallah çok güzel projelerimizle şehrimize yeni bir bakış açısıyla, yeni bir vizyonla katkı sağlamaya çalışacağız. Gerek ekonomik gerek sosyal gerek kültürel alanlarda. Milletimizin, vatandaşımızın refah düzeyini yükseltmek, Elazığ’ın sürdürülebilir kalkınmasını ve gelişmesini sağlamak için sizlerle tüm Elazığ’daki sivil toplum örgütleri, kamu kurumları, medya, yereldeki aktörler, iş dünyasında iş birliği içerisinde inşallah şehrimizi kalkındırmak için emek harcayacağız” ifadelerini kullandı.

“VATANDAŞLARIN SORUNLARI İÇİN İLETİŞİM OFİSİ KURACAĞIZ”

Prof. Dr. Açık, “Aslında benim hep hayalim olan bir projemde var. Eğer nasip olursa o projeyi de hayata geçireceğiz. Bir iletişim ofisi kuracağız, inşallah Elazığ’da. Sorunu olan insanlar bu iletişim ofisine gelip orada sorunlarını dile getirecekler. Her bir sorun için tekrar tekrar Ankara’ya gitmek yerine oradaki ekip sorunları dinleyecek, o sorunlara ilişkin yerlerle iletişime geçecek. Gerektiğinde ben iletişime geçeceğim ve sorunları çözmek için emek vereceğiz. Sonucu da kendilerine bildireceğiz. Bu ofisin bir görevi bu olacak. İkinci görevi ise; sivil toplum örgütleriyle ortak akıl oluşturacak şehrin yararına yapılacak işlerde ortak hareket etmeyi sağlayacak. Üçüncü görevi ise AR-GE merkezinde hem şehir merkezinde gerekli projeler için yer oluşturacak, hem de bundan sonraki süreçte şehrimiz için olası sorunlar tespit edilecek ve daha o sorunlar oluşmadan önlemler alınarak o sorunların oluşması engellenecek inşallah” şeklinde konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ELMİYAD Başkanı Erhan Bahçeci, Elazığ Bağımsız Milletvekili Adayı Prof. Dr. Yasemin Açık’a başarılar diledi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN