Köylerin su sorunu tek tek çözüme kavuşuyor 

Kovancılar İlçesi'ne bağlı İğdeli Köyü'nde yıllardır sonuç alınamayan içme suyu sorunu İl Özel İdaresi'nin girişimleri ile çözüme kavuştu.  İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri içme suyu çalışmaları kapsamında Kovancılar İlçesine bağlı İğdeli Köyü'nde gerçekleştirdiği çalışmalarla yıllardır kangren haline gelen içme suyu sorununu çözüme kavuşturdu.

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Gerçekleştirilen çalışma ile daha önce içme suyu yetersiz olan İğdeli Köyü yeterli düzeyde sağlıklı içme suyuna kavuşmuş oldu. İğdeli Köyü Muhtarı Mehmet Baba Doğan, gerçekleştirilen çalışma ile köyün yıllardır çözüm bekleyen içme suyu sorununun çözüldüğünü vurguladı. 

İğdeli Köyü Muhtarı Mehmet Baba Doğan, “ İl Özel İdare’den önce tankerlerle su taşıyorduk. Yapılan bu çalışmadan dolayı sularımız akıyor Allah razı olsun. Şuan ihtiyacımızı karşılıyor” dedi. 

Elazığ İl Özel İdaresinden yapılan açıklamada, vatandaşların sağlıklı içme suyuna erişmesine yönelik çalışmaların aralıksız bir şekilde devam ettiği belirtilerek; “Şehrimizde tüm yerleşim yerlerinin yaşam standartlarının yükseltilmesi için büyük bir gayretle çalışmaktayız. Bu çalışmalar kapsamında bir yandan yol ve alt yapı çalışmaları bir yandan da içme suyu ve tarımsal sulama çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Su hayattır düşüncesi ile halkımızın sağlıklı içme suyuna kavuşturulmasına yönelik çalışmalar ise yatırım programında özel bir yer almaktadır. Bazı yerleşim yerlerinin konumlarından kaynaklı olarak kronik hale gelen su sorunu ise güneş enerji sistemli içme suyu tesisleri inşa ederek çözüme kavuşturmaktayız. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ile vatandaşlarımız sağlıklı içme suyuna kavuşmaktadırlar“ açıklamasına yer verildi.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN