Kent Konseyi Yürütme Kurulu toplantısı gerçekleştirildi 

Elazığ Kent Konseyi Mayıs Yürütme Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Kent konseyi Başkanı Av. Rüstem Kadri Septioğlu bugüne kadar yapılan ve bundan sonra ilin gelişimi ve tanıtımı noktasında yapılacak çalışmalara değindi.

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Elazığ Kent konseyi Mayıs yürütme kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Kent Konseyi Başkanı Av. Rüstem Kadri Septioğlu bugüne kadar yapılan ve bundan sonra ilin gelişimi ve tanıtımı noktasında yapılacak çalışmalara değindi. Septioğlu, “Cumartesi günü Baskil ilçemize gittik. Oradaki tarihi turistlik yerleri daha önceden tespit etmiştik. Bunlarla ilgili nasıl bir çalışma yapabiliriz gibi. İlk olarak Sultan Alaattin Keykubat’ın kardeşi tarafından 8 yıl esir edildiği zindanları yerinde gördük. O bölgedeki insanlardan çoğunun haberi yok. Bunu Baskil’e, Elazığ’a ve Türkiye’ye tanıtmamız gerekir. Bu güzellikleri tespit edip tanıtmak yeterli değil. Bunları valiliğimiz ile belediyemiz ile özel idare müdürlüğümüz ile görüşerek ulaşılabilir hale getirmek lazım” dedi. 

ASKF Başkanı Mustafa Gür ise amatör spor evini tüm STK’lara toplantıları için açarak destek verdiklerini belirterek, yakın bir tarihte Elazığ’da önemli bir etkinliğe imza atacaklarını söyledi. Kent Konseyi Çalışma Kurulu üyesi Süleyman Yapıcı’da kent konseyinin çalışmalarına değindi.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN