İYİ Parti Karakoçan ve Palu ilçe kongreleri gerçekleşti

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Ercan, İYİ Parti’nin 2023 seçimlerinde tüm ezberleri bozacak düzeyde yüksek bir oy alacağına ve iktidarda önemli bir pay üstleneceğine inandığını söyledi.

İlk olarak Karakoçan İlçe Kongresi’ne katılan Ercan ve teşkilat mensupları İYİ Parti’nin her geçen gün oylarını artıran bir parti konumuna geldiğini söyledi. Karakoçan İlçe Kongresi’ne İlçe Başkanı Bekir Tosun, Saadet Partisi İlçe Başkanı Ekrem Evliyaoğlu, köy muhtarları ile teşkilat mensupları katıldı.

BAŞKAN TOSUN: HUZURLU GÜNLER YAKIN

İYİ Parti Karakoçan İlçe Başkanı Bekir Tosun, yürüttükleri çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. İlçede üye sayılarını yüzde yüzün üstüne çıkardıklarını belirten Tosun, Genel Başkan Meral Akşener’in öncülüğünde huzurlu günlerin yaklaştığını sözlerine ekledi. Başkan Tosun kongreye katılım sağlayan misafirlere teşekkür ederek, İYİ Parti’nin adım adım iktidar yürüyüşünü sürdürdüğünü ifade etti.

ERCAN: HALKIN TEK UMUDU İYİ PARTİ

İYİ Parti Karakoçan İlçe Başkanlığı Kongresi’nde konuşan İYİ Parti Elazığ Milletvekili Aday Adayı Yüksel Ercan, İYİ Parti’nin siyaset sahnesine çıktığı günden beri ‘Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak’ hedefiyle çalışmalarını yürüttüğünü ifade etti.

İYİ Parti’nin Genel Başkan Meral Akşener’in öncülüğünde iktidara yürüyen bir parti olduğunu söyleyen Yüksel Ercan,  İYİ Parti’nin halkın tek umudu olduğunu vurguladı. Elazığ’da yıllardır ticaret ve siyasetin içerisinde yer aldığını belirten Yüksel Ercan, 2023 Haziran ayında yapılacak genel seçimlerde İYİ Parti’den Elazığ Milletvekili Aday Adayı olduğunu, milletin teveccühüyle milletvekili seçilmesi halinde Elazığ’a ve Elazığ halkına katkı sunacak hizmetler yapmak istediğini kaydetti. Türkiye’de enflasyon ve işsizliğin en büyük problemler olduğuna dikkat çeken Ercan, çiftçi, esnaf, emekli ve sabit gelirlilerin zor bir dönem yaşadığını vurguladı.

İYİ Parti iktidarında bütün sorunların aşılacağını, ülkenin refaha kavuşacağını ifade eden Ercan, şöyle konuştu:

“İYİ PARTİ İKTİDARA YÜRÜYOR”

“Ben uzun süre MHP’de siyaset yapmış, MHP Elazığ il genel meclisi üyeliği görevinde bulunmuş, dolayısıyla bu şehrin, ilçelerin ve Karakoçan’ın sorunlarını bilen bir kardeşinizim. Elazığ’da yıllardan beri otomotiv sektöründe çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dolayısıyla da ülke ekonomisinin geldiği noktayı çok iyi bilen bir kardeşinizim. Bugün İYİ Parti siyaset sahnesinde varsa ve bu sorunların üstesinden gelecek bir kadroyla iktidara yürüyorsa, bu sizlerin gayretleriniz ve sizlerin samimiyetinizle oluşan bir başarıdır. AK Parti hükümetleri 20 yıldan beri ülkeyi yönetiyor. Elbette bazı başarılı çalışmaları ve hizmetleri olmuştur. Ancak geldiğimiz noktada ak partinin ülkemize vereceği ne hizmeti ne de heyecanı kalmamıştır.  Bugün her birimizin yaşadığı problemler, enflasyon, işsizlik, emeğinin karşılığını almadığı için ekip biçmeyen çiftçilerimiz, siftahsız dükkân kapatan esnaflarımız çoğunlukta. Sabit gelirliler ve emekliler açlık sınırının altında bir maaşla yaşamaya çalışıyor. Oysa ülkemiz zengin kaynaklara, beyin gücüne ve genç nüfusa sahip. Tüm bunları harekete geçirecek parti, saygıdeğer Genel Başkanımız Meral Akşener’in öncülüğünde iktidara yürüyen iyi partidir.”

“İYİ PARTİ HALKIMIZIN TEK UMUDU HALİNE GELMİŞTİR”

İYİ Parti halkımızın tek umudu haline gelmiştir. Bunun en önemli göstergesi de partimizin yüzde 20’lere ulaşan oy oranıdır. İYİ Parti teşkilatı olarak bugün olduğu gibi Elazığ’ın merkezini ilçelerini, beldelerini  köylerimizi halkımızın sorunlarına çözümler üretmeyi, milletimizin sesini duyurmayı en kıymetli önceliğimiz olarak benimsiyoruz. Çünkü millet bizi çağırıyor ve biz o gür sesi bugün Karakoçan’da olduğu gibi çok net duyuyoruz ve görüyoruz. İYİ Parti Haziran 2023 seçimlerinde tüm ülkemizde, ilimizde ve ilçelerimizde tüm ezberleri bozacak düzeyde yüksek bir oy alacak ve yarının iktidarında önemli bir pay alacak ve duruşunu ortaya koyacaktır. Bu duygularla toplantımızın hayırlı olmasını diliyor, başta ilçe başkanımız olmak üzere ilçe yönetim kurulundaki arkadaşlarıma yapmış oldukları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyor, siz dava arkadaşlarımıza saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.”

Parti teşkilat yöneticilerinin ve üyelerinin katılımıyla gerçekleşen İYİ Parti Karakoçan İlçe Başkanlığı kongresinde Başkanlığa Bekir Tosun seçildi.

PALU İLÇE KONGRESİ GERÇEKLEŞTİ

İYİ Parti teşkilat mensuplarının sonraki durağı Palu ilçesi oldu. Palu ilçe kongresinde teşkilat mensuplarıyla bir araya gelen Yüksel Ercan, Paluların 2023 seçimlerinde İYİ Parti’den yana oy kullanacaklarına inandığını söyledi.

İYİ Parti Palu İlçe Kongresi’ne Gençlik Kolları İl Başkanı Mehmet Ali Kahvecioğlu ile iş insanı Selahattin Çobanaoğlu’da katıldı.

Teşkilat mensupları ile ilçe sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği kongrede mevcut başkan Nurettin Canpolat güven tazeleyerek ilçe başkanı oldu.

İYİ Parti heyeti Palu ilçesinde temaslarda bulunarak ilçe sakinleriyle bir araya geldi. İYİ Parti Milletvekili Aday Adayı Yüksel Ercan, 2023 yılı Haziran ayında gerçekleşecek olan seçimlerin önemine değinerek, Genel Başkan Meral Akşener’in Palu’da yüksek oy alacağına inandıklarını belirtti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN