Gürsel Erol'dan Muharrem İnce'ye adaylıktan çekil çağrısı

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Memleket Partisi'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'den Kılıçdaroğlu lehine çekilmesi için çağrı yaptı.

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, cumhurbaşkanı adaylığı resmen ilan edilen Memleket Partisi lideri Muharrem İnce ile ilgili soruları yanıt verdi. Erol, "Muharrem İnce'nin Kılıçdaroğlu lehine adaylıktan çekilmesini bekliyoruz. Akıllı ve mantıklı bir adamdır. Yuvasına geri döner diye bekliyorum ve dönmelidir" dedi.

Erol, Halk TV'de katıldığı yayında  İnce için "Partinin mutfağından yetişmiş, her türlü görev almış birisi" ifadelerini kullanan Erol, "Muharrem İnce'nin Kılıçdaroğlu lehine adaylıktan çekilmesini bekliyoruz. Akıllı ve mantıklı bir adamdır. Yuvasına geri döner diye bekliyorum ve dönmelidir" diye konuştu.

Erol'un açıklamalarından satır başları: 

"Her siyasetçinin kendine göre bir siyaset tarzı olabilir ama Muharrem Bey'in 70 yıllık CHP tarihinde bugüne kadar en yakın iktidar olma sürecinde bu harekete bir olumsuzlukla karşılık vereceğine ihtimal vermiyorum. En büyük güvencemiz genel başkanımızın devlet adamlığı kimliği. Muharrem İnce'nin de sağduyusuna güveniyoruz.
Bu konuyla ilgili de mutlaka bir gelişme olacaktır. Arkadaşlarımız bir görüşme yapacaklardır. Muharrem Bey'in de bu sürece dahil olacağı kanaatindeyim. Muharrem Bey'in bu sürecin dışında kalacağına ve aleyhine çalışacağına geçmişte almış olduğu CHP kültürü açısından asla ihtimal vermiyorum."

Muharrem İnce ittifaklar içinde yer alır mı?

14 Mayıs seçimlerinde ittifaklar içinde olup olmayacağı sorulan İnce telaşa gerek olmadığını, seçimlere daha 60 günlük bir süre olduğunu belirterek "Niye baştan beni bir yere yamamaya çalışıyorlar? Yapalım kampanyamızı, bir çıkalım. Belki ipi ben göğüsleyeceğim, belki birinci çıkacağım. Duruma göre bakarız. Türkiye'nin aleyhine hiçbir şey yapmayız, merak etmeyin ama telaş da yapmaya, baskı kurmaya gerek yok." diye konuşmuştu. 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN