Erol: Bağımsız adaylar listeye tepkinin eseridir

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 14 Mayıs seçimleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Elazığ için çok ilginç bir seçim dönemine girildiğini ifade eden Gürsel Erol, “Sonuç itibari ile bütün siyasi partiler, adaylık listelerini açıkladılar. Bu adaylık listelerine tepki anlamında bağımsız adaylıklar da çıktı. Elazığ için çok ilginç bir seçim dönemine girdik. Listelerden kaynaklı o partilere oy veren seçmen kitlesinin tepkisi var. Listeler ile ilgili memnuniyetsizlikleri var. Aynı zamanda  yıllardır Elazığ’da siyasette de iş dünyasında da akademik kariyeri ile de başarı gösteren bağımsız adaylar var.” dedi.

AK PARTİ LİSTESİ BEKLENTİLERİ KARŞILAMADI

Ak Parti listesi Elazığ’ın beklentilerine cevap vermediğini ve bu nedenle bağımsız adaylar çıktığını ifade eden Gürsel Erol, “Bu bağımsızlar daha önce partilerinden aday adayı  oldular, listelerde yer bulamayınca bağımsız aday oldular. Şimdi bu dönem Elazığ’da gerçekten sonucu çok kestirilebilir    bir dönem değil. Ama ben şunu görüyorum, Ak Parti’nin listesi Elazığ’ın beklentilerine cevap vermeyen bir liste. Zaten öyle olmasaydı bağımsızlar çıkmazdı. Önümüzdeki süreç gerçekten önemli bir süreç. Bu süreçte adaylar olarak sokaklarda olacağız.”dedi.

4 MEVCUT MİLLETVEKİLİNİN 4’Ü DE DEĞİŞTİ

Görev yaptığı süre de Elazığ’ın sorunlarına çözüm bulmak için çalıştıklarını söyleyen Erol,“Ben 5 yıldır parlamentodayım, Elazığ’ın sorunlarını mecliste ve ulusal kanallarda gündeme getirerek bir algı yaratmaya çalıştım. Elazığ’ı sahipsiz bırakmamaya çalıştık. Elazığ’ın sorunlarına sahip çıktık. İşte bu konular ile ilgili zaman zaman bakanlar ile görüştük. Cumhurbaşkanımız ile görüştük. Birçok sorunun çözümü içinde sonuçlar aldık. Ama burada iki kriter var. Birincisi Ak Parti’nin mevcut 4 milletvekilinin bir başarı hikayesi olmamasından kaynaklı 4 aday da değişti.”dedi.

ELAZIĞLILAR'IN GÜVENİ KALMAMIŞ

Elazığlıların milletvekili düzeyinde Ak Parti’ye bir güveninin kalmadığını ifade eden Gürsel Erol,“Belki de Ak Parti tarihinde ilk defa oldu. Bu Ak Parti’nin kendi tercihidir ama 4 vekilde değişiyorsa demek ki bir arayış var. Ama bu yapılan yeni listenin de tabanın ve Ak Partililerin beklentilerine çok cevap verdiği düşüncesinde değilim. Sokakta ki ses başka bir şeydir. Ama bu kampanya sürecinde iyi çalışan, topluma güven veren kim olursa olsun güven kazanacaktır. Sonuçlar farklı olacaktır. Ak Parti’den büyük bir kayışın ve arayışın olduğunu görüyorum. İnsanların milletvekili düzeyinde Ak Partiye bir güveni kalmamış.”dedi.

ADAYLAR DÜZEYİNDE OY KULLANILMASI LAZIM

Bir ilde 4 milletvekilinin  aynı partiden olmasının bir anlamı olmadığını ifade eden Milletvekili Erol,“Ben milletvekili seçildiğim günden bu güne kadar hep söylediğim bir söz vardı; Bir ilde 4 milletvekili seçilmesinin hiçbir anlamı yok. Keşke her partiden makul insanlar seçilebilse de kentin sorunları ile ilgili ortak hareket edebilsek. Bu güne kadar bunu başaramadık ve beceremedik. Ayrıca 4 milletvekilinin aday yapılmaması da benim bu tezimi destekliyor. Seçimlerde Ak Partiye gönül bağı var diye oy kullanılmasını doğru bulmuyorum. Adaylar düzeyinde oy kullanılması lazım.” diye ifade etti. 

ELAZIĞ’DA TOKİ KONUTLARI VATANDAŞA BEDAVA VERİLECEK

Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Elazığ’a 2 söz verdiğini açıklayan  Erol,“Yeni dönemde bir iktidar değişikliği beklentisi var. Bu iktidar değişikliği beklentisi yönünde bizim genel başkanımız bölgenin insanı, büyük bir ihtimalle de cumhurbaşkanı olacak. Bu bölgeden bir cumhurbaşkanı seçilmesi büyük bir avantajdır. Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun Elazığ’a verdiği 2 tane söz var. 8 Mayıs’ta gelip Elazığ’ da açıklayacak. İşte Elazığlı bir bakanımız olacak. Ak Parti’nin 22 yıllık iktidarında hak ettiği halde verilmeyen bakanlık hakkını biz vereceğiz. Yine ikinci sözü ise TOKİ konutlarından bir kuruş para alınmayacak. Tüm TOKİ konutları vatandaşa bedava verilecek. Bunu bir vatandaşlık hakkı olarak teslime edeceğiz.”dedi.

AK PARTİ ADAYLARI KENDİ ADINA SÖZ VEREMEZLER

Elazığ’ın her anlamda bir pilot il olacağını ve bakanlık verileceğini ifade eden  Erol,“Mesela Ak Parti milletvekillerinin Elazığ ile ilgili söylemleri ne olacak? Mesela biz bir iddia da bulunuyoruz. Diyoruz ki biz Elazığ’a bakanlık vereceğiz. Onlar diyebilecek mi? Elazığ’ın bir tarım kenti ve  lojistik merkezi yapılması ile ilgili çalışmalarımız  var. Elazığ her anlamda bir pilot il olacak. Elazığ’da bağımsız adayların kendilerine göre iddiaları var. Kendilerine göre söylemleri var. Kendilerinin  haklı nedenleri var. Mesela Ak Parti adayları kendi adına söz veremezler.” dedi.

VATANDAŞLARIN ŞUNU SORMASI LAZIM; NİYE ADAYSINIZ?

Listenin lokomotifi 1 ve 2. sıradır diyen Erol,“Ak Parti’nin listesinden vatandaş memnun değil. Listenin lokomotifi 1 ve 2. sıradır. Şimdi ben kalkıp dersem biz buradan 3 ya da 4 milletvekili istiyoruz dersek hayalci bir yaklaşım olur. Bizim bura da iddiamız bellidir. Biri muhafaza edeceğiz, 2’nci milletvekilliği için ise çalışma yapacağız. Alırsak bizim için müthiş bir başarıdır. Ak Parti Milletvekillerine vatandaşların şunu sorması lazım; niye adaysınız? Onlar adayız diyemezler çünkü partileri iktidar. Bizler de partilerimiz adına söz veriyoruz.” dedi.

ELAZIĞ, SİYASETTE EN ETKİLİ DÖNEMİNİ YAŞAYACAK

İktidarları döneminde Elazığ’a verilecek bakanlığın en etkili bakanlık olacağını ifade eden Gürsel Erol, “İktidarımız döneminde Elazığ’a verilecek bakanlık en etkili bakanlık olacak. İbrahim Çanakcı, büyük bir ihtimalle Maliye ve Hazine Bakanı olacak. Bununla ilgili genel başkanımıza düşüncemizi anlattık. Yani bölgeyi temsilen, bunun bakan olması son derece anlamlıdır. Düşünün Hazine bakanının bir Elazığlı olması kabinede ki bütün bakanların Elazığlı olması demektir. Siyaseti güçlü bir hale getiriyoruz. Ayrıca 2’nci bir bakanlık için de çalışmalarımız var. O arkadaşımız kamu da olduğu için ismini açıklamıyoruz. Sonuç itibari ile Elazığ etkili bir dönem geçirecek.” dedi.

CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ KEMAL BEY’İN ELAZIĞ’DA BİR GEÇMİŞİ VAR

Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı olmasının  Elazığ için bir avantaj olacağını söyleyen Erol,“Her şeyden önce Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Bey’in Elazığ’da bir geçmişi var. Kemal Bey Tuncelilidir. Çocukluk dönemi Bingöl’de geçmiş. Gençlik  dönemi ise Elazığ’da geçmiştir. Niye bu bölgemizden biri cumhurbaşkanı olmasın. Kemal beyin cumhurbaşkanı olması, Elazığ için önemlidir. Elazığ her yerde ayrıcalıklı olacaktır. Ak Parti döneminde yapılmayanlar bizim dönemimiz de yapılacak. Bu bölgemiz hizmette yetim kaldı.” dedi.

EROL: “ELAZIĞ, AK PARTİ’YE OY VERMEMELİ”

Elazığ kendi geleceği ile ilgili eğer gerçekten bir değişim istiyorsa Ak Parti’ye oy vermemeli diyen Erol, “Bu seçim sonucu kestirilemeyen bir seçim. Her sonuç sandıktan çıkabilir. Bağımsızlarda seçilebilir. Biz de farklı bir tablo da çıkabilir. Ama Elazığ kendi geleceği ile ilgili eğer gerçekten bir değişim istiyorsa Ak Parti’ye oy vermemeli. Ak Parti’nin dışında kime oy verirse versin. Çünkü Elazığ’da bir dengeye ihtiyaç var. Eğer Ak Parti’nin Elazığ’da eli zayıflarsa, yani 4 vekilden 2 vekile düştüğü zaman ve biz iktidar olduğumuz da benim elim güçlenecek. Elazığ, Ak Parti’ye şimdiye kadar inanılmaz bir destek vermiş. Sonuç ne hiçbir şey. Her ilden bakan çıkmış, Elazığ’dan çıkmamış. Sulama konusu halen çözülmedi.” dedi.

“KİMSE BENİM SIRAMA OYNAYAMAZ”

Elazığlıların oy kullanırken güvendikleri isimlere oy vermesi gerektiğini ifade eden Erol, “Vatandaşımız kime oy verirse versin. Bana da oy versinler demiyorum. Elazığ kime inanıyorsa ona oy versin. Ama Ak Parti’ye oy vermesin. Kendimle ilgili bir iddia da bulundum; liste bir benim. Ben istedikten sonra   kimse benim sırama oynayamaz dedim. Ben bugün liste birim yine. Peki, onlar nerede? 4 vekil de değişti” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN