Emine Erdoğan, Elazığ Belediyesi standını ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi, Şule Yüksel Şenler Vakfı tarafından düzenlenen 'Deprem Bölgesi Gönülden Gönüle Kardeşlik Köprüsü Hayır Çarşısı' etkinliğinde Elazığ Belediyesi standını ziyaret etti.

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Şule Yüksel Şenler Vakfı tarafından düzenlenen depremden etkilenen 11 ilin stantlarının yer aldığı "Deprem Bölgesi Gönülden Gönüle Kardeşlik Köprüsü Hayır Çarşısı" etkinliğine destek ziyaretinde bulundu.

Eyüpsultan Belediyesi Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe Emine Erdoğan Hanımefendi, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Şule Yüksel Şenler Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta’nın yanı sıra iş dünyasından hayırseverler, sivil toplum temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

EMİNE ERDOĞAN ELAZIĞ BELEDİYESİ STANDINI ZİYARET ETTİ

Etkinlikte Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından kurulan EBEGEM ve Halk Eğitim Merkezi bünyesindeki Sir Altı Çinicilik ve Tel Kırma El Sanatları eğitmenlerinin ve kursiyerlerinin hazırladığı ürünler de beğeniye sunuldu.

Elazığ Belediyesi standında depremzedeler tarafından üretilen ürünlerle ilgili Belediye personellerinden bilgi alan Emine Erdoğan, burada ürünleri yapan depremzedelerle bir süre sohbet etti.
 Emine Erdoğan, Elazığ Belediyesi standını ziyaret etti

ERDOĞAN: “KALPLERİMİZ HAFTALARCA ELAZIĞ'DA ATTI”

Etkinlikte konuşan Emine Erdoğan, sözlerine depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dileyerek başladı. Emine Erdoğan Hanımefendi, “Hayırsever milletimizin yüce gönlünün timsali olan kardeşlerimizle bir araya gelmenin buruk mutluluğunu yaşıyorum. Kalplerimiz haftalarca Elazığ, Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Osmaniye ve Malatya'da attı. Pek çok ülke toprağından daha geniş coğrafyaya yayılan, ender görülen şiddette, dahası üst üste gelen depremler ve seller ile sınandık. Buna rağmen devletimiz, afetlerin başladığı ilk andan itibaren tüm kurumlarıyla varlığını hissettirdi. Sabahın ilk saatlerinden itibaren gıda, kıyafet, elektronik cihaz, çadır, konteyner sevkiyatı ve arama-kurtarma çalışmalarının ivedilikle başlatıldığını belirterek, bakanlıkların ve bütün kurumların iş makineleri, gemiler, tırlar, helikopterler, uçaklar ve insansız hava araçları seferber oldu. Gönüllüler, sivil toplum kuruluşlarımızın aracılığıyla olsun bireysel girişimleriyle olsun afet bölgesindeki halkımızın yardımına koştular. Bu zorlu süreçte, güzel ülkemizdeki her evin bir hayır kurumuna her vatandaşımızın iyilik neferine dönüştüğüne birlikte şahit olduk." diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN