Elazığlılar dikkat! 2 günlük ek süre verildi 

AFAD tarafından 6 Şubat Kahramanmaraş depreminin ardından başlatılan hak sahipliği başvurularına başvuramayanlar için 2 günlük ek süre tanındı. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Elazığ’da 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli medyana gelen depremlerin ardından başlatılan hak sahipliği başvurularına çeşitli nedenlerden dolayı başvuramayanlar için yeni bir süreç başlatıldı. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, köyünde, mahallesinde konutları, ahırları ve işyerleri, yıkık / ağır / orta derecede hasar gören afetzedelerden 6 Mayıs ve 29 Ağustos tarihleri arasında hak sahipliği için müracaat almıştı. 

AFAD; tanınan bu süreç içerisinde “Çeşitli nedenlerle müracaat edemeyen” afetzedelere 2 günlük ek müracaat süresi verdi. Yeniden başlatılan hak sahipliği müracaatları, e-devlet, Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi ve ilçe kaymakamlığından 6 Kasım ve 7 Kasım tarihlerinde alınmaya başlanılacak. AFAD tarafından yapılan açıklama şöyle: 06.02.2023 Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem afetleri nedeniyle Elazığ ili Hak Sahipliği Talep ve Taahütname Başvuruları; 06.06.2023 - 04.08.2023 tarihleri arası 60 günlük yasal sürede ve 05.08.2023 - 29.08.2023 tarihleri arası 25 günlük yasal ek sürede e-Devlet Kapısı üzeri, Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi ve İlçe Kaymakamlıklarında kurulan Hak Sahipliği Danışma Ofisleri aracılığıyla alınmıştır. Ancak, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem afetleri sonrası Hak Sahipliği Talep ve Taahütname Başvurularını çeşitli nedenlerden dolayı yapamayan vatandaşlarımız için 06.11.2023 07.11.2023 tarihlerini kapsayacak şekilde mesai saatleri içerisinde 2 günlük ek süre verilmiş olup başvurular yalnızca Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezinden (Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı Kültür Park Yanı) yapılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Elazığlılar dikkat! 2 günlük ek süre verildi 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN