Elazığ Yeni Sanayi Sitesi'nin yeri netleşti 

AK Parti Elazığ Milletvekilleri tarafından yapılan duyuruya göre Yeni Sanayi Sitesi'nin Merkez Camyatağı köyü sınırları içerisinde yapılması Tarım ve Orman Bakanlığı MERA komisyonunca uygun görüldü. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Elazığ’da kamuoyunun ve özellikle sanayi sitesi esnaflarının merakla beklediği Yeni Sanayi Sitesi’nin yapılacağı yer netleşti. AK Parti Elazığ Milletvekilleri Erol Keleş, Ejder Açıkkapı ve Mahmut Rıdvan Nazırlı tarafından yapılan ortak açıklamaya göre Elazığ Merkez Camyatağı köyü sınırları içerisinde Yeni Sanayi Sitesi’nin yapılması Tarım ve Orman Bakanlığı MERA komisyonunca uygun görüldü. 

Elazığ Yeni Sanayi Sitesi'nin yeri netleşti 

AK Parti Elazığ Milletvekillerinden yapılan ortak açıklamada: “Sanayi Sitesi esnafımızın heyecanla beklediği "YENİ SANAYİ SİTESİ" arzusunu gerçekleştirmek üzere, milletvekilleri olarak, belediyemiz ve il teşkilatımızla birlikte durmadan duraksamadan çalışmaya devam ediyoruz. Sanayi Sitesi esnafımızın bu özlemini gerçekleştirmek üzere yaptığımız çalışmalar doğrultusunda müracaatını yaparak talepte bulunduğumuz "Elazığ Merkez Camyatağı köyü sınırları içerisinde, Sanayi sitesi yapımı amacı ile 952.539 metrekare alan 2018/8 sayılı Cumhurbaşkanlığı genelgesi kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı MERA komisyonunca uygun görülmüştür." İlimizin yıllardır beklediği "Yeni Sanayi Sitesi" süreci tamamlanıncaya kadar çalışmalarımız, takiplerimiz devam edecek ve Allah'ın izniyle konu çözüme kavuşturulacaktır” denildi.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN