Elazığ Müftülüğünde görev değişimi

Resmi Gazete'de yayımlanan kararla Elazığ Müftülüğü görevini yürüten Selami Aydın Trabzon Müftülüğüne atandı. Elazığ'a Kocaeli Kartepe İlçe Müftüsü İrfan Üstündağ atandı.

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

9 Mayıs 2020 yılında Elazığ Müftülüğü görevine getirilen Selami Aydın bugün Resmi Gazete’de yayımlanan cumhurbaşkanı atama kararıyla Trabzon İl Müftülüğüne atandı.

Elazığ’a Kocaeli Kartepe İlçe Müftüsü İrfan Üstündağ atandı.

İRFAN ÜSTÜNDAĞ KİMDİR?

1970 yılında Erzincan/ Refahiye'de doğdu. İlkokulu kendi köyünde, orta ve liseyi Erzincan İmam Hatip Lisesinde bitirdi.1993 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. 1994-1995 yıllarında askerlik görevini yaptı.

1995 yılında İstanbul Sultanbeyli Kız Meslek Lisesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak göreve başladı.

Üç yıllık öğretmenlik yaptıktan sonra 1998 yılında kurumlar arası nakil yoluyla Diyanet İşleri Başkanlığına geçti ve Şemdinli İlçe Müftülüğüne İlçe Müftüsü olarak atandı.

2001 yılında Selçuk Eğitim Merkezine kursiyer olarak katıldı. 2004 yılanda aynı Eğitim Merkezinden mezun oldu ve akabinde bir müddet Konya İl Müftülüğünde vaizlik yaptı.

2004 yılı Kasım ayındı Edirne İli Lalapaşa İlçe Müftülüğü görevine atandı. 2009 yılı Mart ayında İstanbul İl Müftü yardımcılığı görevine atandı.

17 Aralık 2012 tarihinde Fatih İlçe Müftülüğü görevine başladı. "Kur'an-ı Kerim'de Su Kavramı" isimli teziyle Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde lisansüstü eğitimini tamamladı.

23 Mart 2017 tarihinde Büyükçekmece Müftüsü olarak göreve başladı. Daha sonra Kocaeli Kartepe İlçe Müftüsü oldu. Evli ve iki çocuk babasıdır.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN