Elazığ'da Halk Sağlığı Haftası etkinlikleri 

Elazığ İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat '3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası' kapsamında vatandaşları bağımlılıkla mücadele ve fiziksel aktivite çağrısı yaptı. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Elazığ İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, tüm ülkede devam eden  ''3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası'' kapsamında halk sağlığı ve koruyucu sağlığı hizmetlerinin önemine değinerek, vatandaşları sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite, ruh sağlığının korunması ve sağlıklı kiloda kalması gibi temel sağlık konularında duyarlı olmasını istedi. 

POLAT: ETKİNLİKLER DÜZENLEYİP, ÇEŞİTLİ FARKINDALIKLAR OLUŞTURMAKTAYIZ 

Hafta kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü tarafında Elazığ’daki bir AVM de düzenlenen etkinlik ve standı ziyaret eden İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat yaptığı açıklamada “Ülkemizde 2001 yılından bu yana her yıl 3-9 Eylül tarihleri arası Halk Sağlığı Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu haftanın Halk Sağlığı Haftası olarak kutlanmasındaki amaç, halk sağlığının ve koruyucu sağlık hizmetlerinin önemine değinmek, bu alanda yapılan çalışmalara dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmaktır.  Bu yıl ki Halk Sağlığı Haftası temasının “Sağlıkla Yaşayan Türkiye”dir. Biz de Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü olarak bakanlığımızın tüm ülkede başlatmış olduğu  “Sağlıklı Beslen, Egzersiz Yap, Sağlıklı Kiloda Kal”, “Sana En Yakın Hekimin Aile Hekimin”, “Sağlıklı Hayat Merkezleri ile Sağlıklı Bir Yaşam, Sağlıklı Bir Gelecek”, “Aşıyla Güvende Kal, Şüphede Kalma”, “Hayata Sağlıklı Başlamak Her Bebeğin Hakkıdır”, “Bağımlılığa Değil, Hayata Sarıl”, “Ruh ve Beden Sağlığı Bir Bütündür. Ruhunuza İyi Bakın” konulu etkinliklerin ruhuna uygun olarak etkinlikler düzenleyip, çeşitli farkındalıklar oluşturmaktayız. 

Elazığ'da Halk Sağlığı Haftası etkinlikleri 

Müdürlüğümüze bağlı 4 tane Sağlıklı Hayat Merkezi’nde yukarıda belirtilen amaçlar doğrultusunda Beslenme Danışmanlığı, Kanser Erken Teşhis Taraması,  Madde Bağımlılığı, sigarayı bırakma, bağımlılıkla mücadele ve Kadın Üreme Danışmanlığı başta olmak üzere risklerden birey ve toplumu korumak, sağlıklı hayat tarzını teşvik etmek, madde ve alkol bağımlısı olan kişi ve yakınlarına yönelik psikososyal danışmanlık, birinci basamak sağlık hizmetlerini güçlendirmek ve bu hizmetlere ulaşımı kolaylaştırmak üzere çeşitli hizmetler verilmektedir” dedi.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN