Elazığ'a 230 konut daha dahil edildi 

81 ilde yapılacak sosyal konut projesinin yapılacağı yerler ve rakamlar açıklanmıştı. Elazığ genelinde toplam 1.651 adet konut yapılacaktı. AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık yaptığı açıklamada Elazığ'da 230 konutun daha yapılacağını duyurdu. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Geçtiğimi haftalarda 81 ilde 5 yıllık süreçte 500 bin sosyal konut, 250 bin konut amaçlı arsa, 50 bin işyeri yapılacağını belirten Erdoğan, projenin ilk etabının 2 yılda bitirileceğini söylemişti ve detayları açıklamıştı. Elazığ genelinde toplam 1.651 adet konut yapılacağı duyurulmuştu. 

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada,  Alacakaya, Arıcak ilçeleri ile Akçakiraz, Erimli Beldelerini de sosyal konut projesi içine dahil edildiğini ve bununla birlikte 230 konutun daha yapılacağını söyledi. Milletvekili Balık, “Sosyal Konut Projesi kapsamında; Alacakaya, Arıcak ilçelerimiz ile Akçakiraz, Erimli Beldelerimize toplamda 230 konut daha projeye eklenmiştir.  Desteklerinden dolayı, Sn. Bakanımız murat kurum ile TOKİ Başkanımız Sn. Ömer Bulut'a şükranlarımı iletiyorum. Hayırlı Olsun” ifadelerini kullandı. 

ELAZIĞ’A YAPILACAK KONUTLAR SAYISI VE YERLERİ 

Son rakamlar ile birlikte Elazığ’da toplamda bin 881 tane sosyal konut yapılacak. Elazığ Merkeze: 600 Ağın: 200 Karakoçan: 188 Keban: 88 Kovancılar: 214 Yurtbaşı: 79 Palu: 282 Alacakaya, Arıcak ilçesi ve Akçakiraz, Erimli Beldelerine toplam: 230


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN