Demirbağ: Kapalı olan 115 köy yolumuz ulaşıma açıldı 

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, gece saatlerinde başlayan yoğun kar yağışından dolayı ulaşıma kapanan Elazığ'daki 115 köy yolunun, 57 araç ve 96 personelle Elazığ İl Özel İdaresi ekiplerinin yoğun ve gayretli çalışmaları neticesinde ulaşıma açıldığını ifade etti.

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Muhammed Fatih Akarsu

Elazığ’da başlayan yoğun kar yağışından dolayı gece saatlerinden itibaren köy yollarındaki ulaşım olumsuz etkilenmiş ve gün içerisinde kar yağışından dolayı merkez, Baskil, Maden, Karakoçan, Keban, Kovancılar, Palu ve Sivrice’de toplam 115 köy yolu ulaşıma kapanmıştı. AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, gün içinde kapanan 115 köy yolunun, Elazığ İl Özel İdaresi ekiplerinin yoğun gayretleriyle açıldığını söyledi. 

DEMİRBAĞ: 57 ARAÇ VE 96 PERSONELİMİZ YOĞUN ÇALIŞMA GERÇEKLEŞTİRDİ 

57 araç ve ekipman ile 96 personelle çalışmaların yoğun bir şekilde gerçekleştiğini ifade eden Milletvekili Demirbağ; “Gece saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı, merkez ve ilçelerimizdeki köy yollarımızın ulaşımında aksamalara neden olmuş ve 115 köy yolumuz ulaşıma kapanmıştı. Bunun üzerine Elazığ İl Özel İdare ekiplerimiz vakit kaybetmeden harekete geçerek, yollarımızı ulaşıma açma çalışmasına başladı. Merkezde 24, Baskil’de 1, Maden’de 12, Karakoçan’da 20, Keban’da 7, Kovancılar’da 6, Palu’da 16 ve Sivrice’de 29 olmak üzere toplam 115 köy yolumuzun ulaşıma açılması adına, Özel İdare’ye bağlı toplam 57 araç ve ekipmanlarımız çalışmalarını sürdürdü. Toplam 96 personelle yoğun çalışmalar sonucunda şu aşamada bütün köy yollarımız açılmış bulunmakta” dedi. 

Gayretli çalışmalarından dolayı Özel İdare ekiplerine teşekkür eden Milletvekili Zülfü Demirbağ; “Vatandaşlarımızın yoğun kar yağışından dolayı ulaşımda olumsuz bir durum yaşamaması adına yoğun gayret harcayan, başarılı bir çalışma gerçekleştiren Elazığ İl Özel İdare yetkililerimize ve personellerimize teşekkür ediyorum.” ifadesinde bulundu.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN