Demirbağ: Cumhurbaşkanımız ve devletimiz milletinin yanında 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Malatya'daki deprem bölgesinde incelemelerine katılan AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, 'Cumhurbaşkanımız ve devletimiz zor zamanlarda da milletinin yanında' dedi. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler, komşu şehrimiz Malatya'da da yıkıma neden oldu. AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ geçtiğimiz 2 gün Malatya'da incelemede bulunarak Malatyalıların acılarına ortak olmuştu. Demirbağ, bugün de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Malatya ziyaretindeki programa katıldı. 

ERDOĞAN: BU MİLLET HİÇBİR ZAMAN MAĞDURA, MAZLUMA EL UZATMADAN YAPAMAZ 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Malatya'da yaptığı açıklamada; "Çalışmalar için 100 milyar liralık kaynak ayırdık. Ev sahibi olanlara 5 bin lira, kiracı olanlara 2 bin lira kira yardımı yapacağız. Enkaz kaldırma çalışmalarının ardından inşa çalışmalarına başlayacağız. Çevre Şehircilik Bakanıma talimatı verdim, TOKİ talimatı aldı. Rezerv alanlarda da inşaatların yapımına başlayacağız. 1 yıl içinde Allah'ın izniyle bu işi bitireceğiz. Hiçbir insanımızı çaresiz, sahipsiz bırakmayacağız. Deprem bölgesindeki vatandaşlarımızdan devletlerine güvenmelerini istiyorum. Bazı istismar şebekelerine sakın kulak vermeyin. Bu süreç istismar süreci değildir. Bugün birlik olma, dayanışma günüdür. Sosyal medyada yalan yanlış haberlerle sizleri galeyana getirmek isteyen provokatörlere kesinlikle prim vermeyin. OHAL yasasını bunu istismar etmesinler diye çıkardık. Bazı yerlerde soygunlar oldu. Bu millet harama hiçbir zaman tevessül etmez. O marketlerin sahiplerine müracaat etseler onlar zaten ne var ne yok seferber eder. Şu anda binlerce tır deprem bölgesine geliyor. Giyecek, yiyecek... Bu millet vefakar. Bu millet cefakar. Bu millet hiçbir zaman mağdura, mazluma el uzatmadan yapamaz. Bizim mayamızda bu var. "dedi. 

DEMİRBAĞ: ZOR GÜNLERİN HEP BİRLİKTE ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ İNŞALLAH 

Milletvekili Zülfü Demirbağ ise; "Depremin yıkıma yol açtığı Malatya'daki ziyaretlerimiz bugün de devam etti. Bu kapsamda Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın Malatya ziyaretinde biz de yanlarındaydık. Sn. Cumhurbaşkanımız her zor zamanda olduğu gibi Milletini yalnız bırakmadı. Bu afetin etkilerini en hafife indirecek çalışmaların bir an önce başlayacağını duyurdu. Kendisinden, Devletimizden Allah razı olsun. Allah Devletimize zeval vermesin. Bu acının, zor günlerin hep birlikte üstesinden geleceğiz inşallah” İfadesinde bulundu.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN