Başkan Akmurat: Baskil'in nüfusu 45 bine yaklaştı

Malatya'daki Baskillilerin hızlı bir şekilde Elazığ'a geldiğini ifade eden Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat, 12 bin olan ilçe nüfusunun depremle birlikte 45 bine ulaştığını söyledi.  

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Depremden etkilenen Malatya’dan Baskil’e göç başladığını aktaran Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat, Baskil nüfusunun şu an 45 bine ulaştığını ifade etti. 

Başkan Akmurat, “Malatya’da şu anda ciddi bir yıkım var.  Bu yıkımdan sonra enkaz altında olan vatandaşlarımız var. Canını kurtaran Baskilli hemşehrilerimizde var. Bunların büyük bir kısmı depremin ilk etkileri geçtikten sonra kafalarını sokacakları bir yere ihtiyaç duydular. En yakın ilçe olmamız nedeniyle Baskil’imize geldiler. Şu anda 6 mahallemiz 60 köy muhtarlığımız var. 40 binin üzerinde vatandaşımız Malatya’dan Baskil’imize geldiler. Baskilli olanlar, Malatyalılar ve Adıyamanlıların Baskil’imize sığındıklarını görüyoruz. Şu an Baskil’de 45 binin üzerinde nüfus var.” dedi. 

AKMURAT: YARDIMLARI DEPREMZEDELERE EN HIZLI ŞEKİLDE ULAŞTIRMAYA ÇALIŞIYORUZ 

Başkan Akmurat, yardımları hızlı bir şekilde Malatya’ya ulaştırdıklarını ifade ederek, “Devletimiz büyük bir devlet, milletimiz yüce bir millet. Hızlı bir şekilde yardımlar alınmaya başladı. Bizlerde bunu kaymakamlığımızın başkanlığında ve belediyemizin öncülüğünde afet krizi oluşturduk ve bu yardımları Malatya’dan gelen depremzedelere en hızlı şekilde ulaştırmaya çalışıyoruz. Zaman zaman ihtiyaca cevap veremiyoruz. Gerek ilçe esnafımız gerekse dışarıdan gelen yardımların konusunda bir yetersizliğimiz söz konusu. Bunu da hızlı bir şekilde dışarıda yaşayan hayırsever insanlarımıza ulaştırmak sureti ile bu yardımlar bize ulaşıyor. Bizlerde bu yardımları Malatya’dan gelen depremzede vatandaşlarımızın adını, soyadını, TC’sini ve imzasını almak sureti ile veriyoruz.” diye kaydetti.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN