Aksaray Mahallesi yeni mesire alanı vatandaşların takdirini topluyor 

Elazığ Belediyesi tarafından şehrin dört bir yanında oluşturulan yepyeni yaşam alanları vatandaşlar tarafından büyük beğeni topluyor. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Aksaray Mahallesi’nde atıl halde bulunan ve Elazığ Belediyesi tarafından sosyal donatılarla bir yaşam alanı kimliğine kavuşturulan yeşil alan, 7’den 70’e Elazığlıları ağırlıyor. Özellikle yaz aylarında vatandaşların yoğun olarak tercih ettikleri alan, hem spor yapmak isteyen hem piknik yapmak isteyen vatandaşların vazgeçilmezi oldu. 

Aksaray Mahallesi yeni mesire alanı vatandaşların takdirini topluyor 

“KORKU ALANI DİYE TABİR ETTİĞİMİZ ALAN EĞLENMEYE GELDİĞİMİZ BİR ALAN HALİNE DÖNÜŞTÜ” 

Mahallelerinin her bölgesinde hızlı bir değişim, dönüşüm yaşadığını aktaran Aksaray Mahalle Muhtarı Özcan Bal, “Şu an mesire alanı olarak kullandığımız alan geçmişte atıl durumdaydı. Öyle bir alandı ki vatandaşlarımız belli bir saatten sonra bu alandan geçemiyordu. Biz bu alanın bir dönüşüme ihtiyacının olduğunu Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları’na ilettik. Belediye Başkanımızla, mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızın vakit geçirebileceği, piknik yapabilecekleri bir alan yapmayı düşünüyorduk. Daha sonra bu alanı yapmaya karar verdik. Bu alan içerisinde 50-60 yıllık çam ağaçları bulunuyor. Bu da bizim bu alanı mesire alanı yapmamıza vesile oldu. Çok güzel bir alan oluştu. Vatandaşlarımız artık buradan geçmeye çekinmiyorlar.

Aksaray Mahallesi yeni mesire alanı vatandaşların takdirini topluyor 

Aksine çocukları ile buraya eğlenmeye geliyorlar. Bu alan içerisinde gençlerimizin spor yapabilecekleri basketbol sahası, futbol sahası, fitness aletleri ve oyun alanları var. Vatandaşlarımızın aileleri ile birlikte mangal yapabilecekleri alanlar var. Yürüyüş alanları var. Burası artık vatandaşlarımızın aileleri ile güzel ve kaliteli vakit geçirebilecekleri bir alan haline geldi. Belediye Başkanımıza mahallemize, vatandaşlarımıza gösterdikleri ilgiden dolayı mahallelim ve şahsım adına çok teşekkür ederim. Korku alanı diye tabir ettiğimiz alan bugün Belediye Başkanımız ve ekibi sayesinde çocuklarımızla birlikte eğlenmeye geldiğimiz bir alan haline dönüştü.” ifadelerini kullandı. 

Aksaray Mahallesi yeni mesire alanı vatandaşların takdirini topluyor 

VATANDAŞLARDAN BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI’NA TEŞEKKÜR 

Yapılan mesire alanından çok memnun olduklarını ifade eden vatandaşlar ise Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na yapılan hizmetten dolayı teşekkür ettiler.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN