143 hak sahibi için kura çekilecek 

Elazığ'da Keban, Sivrice ve merkez köylerde depremden etkilenen ve hak sahibi olan 143 vatandaş için kura çekimi gerçekleştirilecek. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Elazığ’da 24.01.2020 tarihinde meydana gelen deprem afeti nedeniyle evleri hasar görüp hak sahibi olan afetzede vatandaşlar için ekli; kentsel dönüşüm, rezerv ve köylerdeki toplu alanlarda Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) afet konutları yapılarak teslim aşamasına geldi. Teslim aşamasına gelinen Keban, Sivrice ve merkez ilçelerdeki 143 konut için kura çekimi yapılacak. 

Keban İlçesi Üçpınar Köyü toplu alanda ekli listedeki 75 konutun,75 hak sahibine, Sivrice İlçesi Uslu Köyü toplu alanda ekli listedeki 34 konutun,34 hak sahibine, Merkez Kelmahmut Köyü toplu alanda ekli listedeki 22 konutun 22 hak sahibine, Merkez Sarıkamış Köyü toplu alanda ekli listedeki 9 konutun,9 hak sahibine, Merkez Körpe Köyü toplu alanda ekli listedeki 1 konutun 1 hak sahibine, Merkez Yedigöze Köyü toplu alanda ekli listedeki 1 konutun 1 hak sahibine Merkez Cevizdere Köyü toplu alanda ekli listedeki 1 konutun 1 hak sahibine, Olmak üzere toplam 143 hak sahibinin konutlarının kurası 21 Ekim Cuma günü saat 14.00’te çekilecek. 


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN