Toplu taşımaya zam geliyor 

Elazığ Şoförler Odası Başkanı Şevket Toraman, toplu taşımaya zam yapılacağını açıkladı. Yeni tarifeyle birlikte Bir kişi 6 TL, öğrenci fiyatı ise 4 TL 50 kuruş olurken taksimetre açılışı ise 12 TL olacak. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Muhammed Fatih Akarsu

Elazığ’da toplum taşıma fiyatlarına zam yapılıyor. Yapılacak olan zam ile ilgili Elazığ Şoförler Odası Başkanı Şevket Toraman açıklamalarda bulundu. Başkan Toraman bir kişi 6 TL, öğrenci fiyatı ise 4 TL 50 kuruş olurken taksimetre açılışı ise 12 TL olacağını söyledi. 

TORAMAN: CİDDİ ANLAMDA ESNAFIMIZ MAĞDUR 

Şoförler Odası Başkanı Şevket Toraman yaptığı açıklamada, “6-7 aydır dünyada ekonomik bir sıkıntı yaşıyoruz. Akaryakıtlara gelen zamlar şoför esnafını zor duruma düşürdü. Tabi şoför esnafı dediğimiz zaman sadece bizim esnafımızı kapsamıyor tüm esnafı etkiliyor ama en fazla ciddi zararı olan bizim kamyon, otobüs, minibüs toplu taşıma ile alakalı olan esnafımız. Toplu taşımada yeni ücreti belirledik. Biz bu fiyatı Belediyemizden de destek istiyoruz belediyemiz başlamasa dahi biz bunu önümüzdeki hafta içerisinde makul bir fiyatla başlatacağız. Bu şehirde yaşayan insanımızda bize destek olsunlar. Geçen yıl Haziran ayında akaryakıtın fiyatı 6 TL 470 kuruş. Ama bugün 30 TL 80 Kuruş. Vatandaşında bu esnafı düşünmesi gerekir biz devlet değiliz bizim BAĞ-KUR’umuz var. Biz de onlardan biriyiz. Ciddi anlamda esnafımız mağdur. Eğer zamlarda uygulanmayacaksa mevcut hükümetimizden destek, yerel yönetimlere destek versinler onlarda esnafına destek versin bunun acilen yapılması lazım" ifadelerini kullandı.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN