Şuurlu Öğretmenler Derneği bölge toplantısı Elazığ'da yapıldı 

ÖĞ-DER Şuurlu Öğretmenler Derneği'nin ekim ayı bölge toplantısı Elâzığ'da yapıldı. Toplantıda eğitim camiasında yaşanan sorunlar dile getirildi. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Şuurlu Öğretmenler Derneği tarafından her yıl yılda iki kere Ekim ve Mart aylarında düzenlenen bölge toplantılarının ev sahipliğini Elazığ yaptı. Toplantıya Malatya Diyarbakır Şanlıurfa ve Mardin şubelerinden katılım sağlandı. Toplantıda eğitim camiasında yaşanan sorunlar masaya yatırılarak istişarelerde bulunuldu. 

ÖĞ-DER Elazığ Şube başkanı Habib Karaçorlu, toplantıda derneğin yaptığı çalışmaların da konuşulacağını söyleyerek, “Bugün burada inşallah şube başkanlarımız ve genel merkez başkan yardımcımızla eğitimin sorunlarıyla ilgili istişarelerde bulunacağız, görüş alışverişinde bulunacağız. Yaptığımız faaliyetlerle ilgili çeşitli çalışmalarımız olacak” dedi. 

ÖĞ-DER Genel Başkan Yardımcısı Bayram Bölükbaş eğitimin istenilen düzeyde olmadığını dile getirerek, “Eğitimimiz istenilen düzeyde değil. Yetişen nesillerimiz istediğimiz inanç ve tarihi değerlerimize uygun olarak yetişmiyorlar. Dolayısıyla bizim amacımız yetişecek nesillerimizi kendi değerlerimize, inancımıza ve tarihimize göre yetiştirebilmektir. Fakat bizim eğitimimizin yönü yaklaşık 100 yıldır Batıya dönüktür ve batıcı bir eğitim anlayışıyla eğitim yapılmaktadır. Bu anlayışla bugüne kadar kimseye hayır gelmemiştir bundan sonrada gelmeyecektir. Bu eğitim anlayışı bizim kültürümüze, tarihimize ve inancımıza uymamaktadır” dedi. Bölükbaş, uzun yıllardır Türkiye’nin batıcı bir eğitim anlayışına sahip olduğunu bunun bir fayda sağlamayacağını söyledi.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN