SGK mücbir sebep hali kapsamında Elazığ'da uygulanacak süreci açıkladı 

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından, Mücbir Sebep Hali kapsamına alınan Elazığ'daki prim borçlarının ödenme süreleri ile ilgili açıklama yaptı. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Elazığ önce afet bölgesi sonra da mücbir sebep hali olarak ilan edildi. Sosyal Güvenlik Kurumu, Elazığ’da mücbir sebep halini sürecinde uygulanacak adımlarla ilgili açıklama yaptı. 

SGK DETAYLARI AÇIKLADI 

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan açıklamada, “Kahramanmaraş ili merkezli meydana gelen deprem felaketi nedeniyle Elazığ ili, Sosyal Güvenlik Kurumu Yönetim Kurulu'nun 20/02/2023 tarih ve 2023/28 sayılı kararı ile 06/02/2023 ila31/07/2023 tarihleri arasında 5510 sayılı Kanunun 91 inci maddesi gereği mücbir sebep kapsamına alınmıştır. Söz konusu karara göre, www.sgk.gov.tr adresindeki duyurular kısmında yer alan 09.02.2023 tarihli Prim Borçlarımın Ödenme Süreleri ile Bilgi, Belge ve Beyannamelerin Verilme Sürelerinin Ertelenmesine Dair Duyuruda" belirtilen açıklamalar Elazığ ili bakımından da geçerli Kuruma Verilmekle Yükümlü Olunan olacaktır” denildi.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN