Milletvekili Bulut: Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü yeni hizmet binası yapımını 2023 programına aldırdık

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü yeni hizmet binasının yeniden yapılacağını açıkladı. Milletvekili Bulut, 'Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü yeni hizmet binası yapımını 2023 programına aldırdık' dedi. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Muhammed Fatih Akarsu

Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü hizmet binası yenilenecek. AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü yeni hizmet binası yapımının 2023 yılı programına alındığını açıkladı. 

Milletvekili Bulut: Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü yeni hizmet binası yapımını 2023 programına aldırdık

Milletvekili Bulut açıklamasında, “24 Ocak Depreminde Orman Bölge Müdürlüğü Hizmet Binası hasar görmüştü.  Orman Bölge Müdürlüğü Hizmet Binası büyük oranda ekonomik ömrünü tamamlamıştı. Deprem sonrası oluşan fiili durumdan dolayı Bölge Müdürlüğü beş ayrı yerde hizmet veriyordu. Orman Bölge Müdürlüğü Hizmet Binasını yeniliyoruz. Bilindiği üzere Bölge Müdürlüğümüz merkezi Elazığ’da 1951 yılında kurulmuş olup Malatya, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari illerine hizmet vermektedir. Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü Yeni Hizmet Binası yapımını 2023 programına aldırdık. İdari binanın mimari projesi hazırlandı.  Enerji maliyetlerini düşürmek için çatı kısmına GES kurulumu için projede revize çalışmaları yapılıyor. Bu çalışmaların bitimine müteakip inşaat çalışmaları başlayacak. Orman Bölge Müdürlüğü Hizmet Binası ile birlikte Orman İşletme Müdürlüğü ve Fidanlık Müdürlüğü Hizmet Binaları ayrıca Çok Amaçlı Toplantı Salonu, Laboratuvar,  Yemekhane ve Sosyal Tesis de yapılacak. Orman Bölge Müdürlüğü Yeni Hizmet Binası ve Tesisleri ilimize ve bölgemize hayırlı olsun” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN