MHP Lideri Bahçeli, Elazığlılara seslendi 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli 'Aday Belli Karar Net Elazığ Mitingi'nde Elazığlılara seslendi. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli Elazığ’da İstasyon Meydanı’nda Elazığlılara seslendi. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin konuşmalarının satır başları şu şekilde: 

“Görüyorum ki Elazığ ayağa kalkmış, sevdalılarını kucaklıyor. Maşallah İstasyon Meydanı deniz olmuş dalgalanıyor. Gakgoşlar yine tarih yazıyor. Milliyetçi Haraketi yine bağrına basıyor. Vakarınız, vefanız, cesaretiniz, Türkiye’ye nam salıyor. Mücadelemize heyecan katıyor. Bu vesile ile hepinizi hürmet ve muhabbetle selamlıyorum. 
Ağın’a, Alacakaya’ya, Arıcak’a, Baskil’e, Karakoçan’a, Keban’a, Kovancılar’a, Maden’e, Palu’ya, Sivrice’ye en halishane en içten selamlarımı gönderiyorum. Yanı başımızda dimdik duran Harput’u selamlıyorum. Çayda çıra oynayıp Deliloy ile gülenleri selamlıyorum. Asaletin, cesaretin, kardeşliğin, dostluğun simgesi Gakgoşları, Elazığ’ın her değer ve mirasını kalple selamlıyorum. Arap Baba’’an destur almak için geldik. 

MHP Lideri Bahçeli, Elazığlılara seslendi 

“KARANLIK SENARYOLARI YIRTIP ATACAĞIZ” 

Balakgazi’nin, İmam Efendi’nin, Tayyar Baba’nın, Heybet baba’nın manevi mirasından feyz almak için buradayız. Zalimlere boyun eğmeyeceğiz, hainlere teslim olmayacağız. Şiddet severlere eğilip bükülmeyeceğiz, küresel ablukaya diz çökmeyeceğiz, karanlık senaryoları yırtıp atacağız. Şu an sembolik bir toplantı yaparak açık hava toplantısı yaparak buradaki sesinizi yedi düvele duyurmak istiyorum.  Adıyaman, Malatya, Tunceli, Diyarbakır, Elazığ, Türkiye niyaz ederim ki ayağınıza taş değmesin. Allah sizleri kof sözlerden, kem gözlerden, kötü emellerden korusun, kollasın. Bu meydanda bizlere daha iyisini yapma şevkini alkışlayan, mücadelemize destek sağlayan siz değerli kardeşlerimize buraya kadar gelmese de gözü, kulağı, duası bizimle olan muhterem vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyorum. Açık hava toplantılarının düzenlenmesinde emeği geçen parti teşkilatımıza, değerli yöneticilerini ve tüm dava arkadaşlarımı kutluyorum. 

“DOĞRU DUVARIN YIKILMAYACAĞINI ÇOK İYİ BİLİYORUZ” 

2023’e doğru aday beli karar net temalı bugün ki toplantımıza katılan Elazığlı kardeşlerimizin yanı sıra Adıyamanlı, Malatyalı, Tuncelili, Diyarbakırlı kardeşlerimize hoş geldiniz diyorum, sefalar getirdiniz. Yolu doğru olanın yükü ağır olsa da biz bu yükü imanla ve iştahla kaldırdık, kaldırıyoruz. Doğru duvarın yıkılmayacağını çok iyi biliyoruz. Yunus diyor ya ‘cümleler doğrudur sen doğru isen’ Ümitsizliğe çanak tutanların doğruya ve doğruluğa muhalif tarafta bulunacağına inanıyoruz. Ülkü vardır, ülke vardır. Ufuk vardır, kaderdaşlık ve kardeşlik hukukuyla yaşayacağımız daha nice asırlar bizleri beklemektedir.   

MHP Lideri Bahçeli, Elazığlılara seslendi 

“ACIMIZLA VE SEVİNCİMİZLE BİRİZ VE BERABERİZ” 

Attığımız her adım umtu doludur. Söylediğimiz her söz sevgi ve saygıyla doludur. Milli ve manevi değerlerin ortak paydasında yerini alan her insanın bizim kardeşimiz, Türk milletinin öz be öz evladıdır. Kardeşlik hukuku kalleşlik fermanını yırtıp atacaktır. Hiçbir şer odak aramızı açamayacaktır. Hiçbir mihrakaramıza giremeyecektir. Bizim birlikteliğimiz çıkara dayalı değildir. Bizim kardeşliğimiz gölgeli bir iş değildir. Bin yıldır bu topraklarda el ele, gönül gönüle, omuz omuzayız. Acımızla ve sevincimizle biriz ve beraberiz. Ayrımız yoktur, gayrımız yoktur, hasmımız ise pek çoktur. Haykırışınızla yeri göğü sallamanızı istiyorum. Türkiye’yi karıştıran, Elazığ’ın önünü kesmek isteyen mücadelemizde yanımızda mısınız. Zalimlere karşı aynı safta mıyız, zillete karşı aynı safta mıyız. 
Gakgoşlar babacandır, dost canlısıdır, zalime düşmandır. Gakgoşlar merttir, namerde bütünüyle mesafelidir. Bu alanda gakgoşların kiminle yürüdüğünün açık mesajıdır. 2023 yılı lider ülke Türkiye’nin ön sözüdür, ön yüzüdür. 2023 yılı 13. Cumhurbaşkanıyla birlikte 287. Dönem milletvekilliği seçimlinin yapılacağı demokrasi ve sandık yılıdır. Şimdi söyleyiniz; 2023 yılına hazır mısınız? 2023 yılında sandığa gidecek misiniz? 2023 yılında Türkye Cumhuriyeti’ne sahip çıkacak mısınız? 2023 yılında varlığınızı, birliğinizi, dirliğinizi ve geleceğinizi müdafaa edecek misiniz? İşte irade budur, işte cesaret budur, işte Elazığ’ın vatan sevdası bu kadar aşkın ve taşkındır. Bu tavizsiz iradeniz Türkiye üzerinde hesap yapanların uykularını kaçırıyor, dengelerini sarsıyor. 

“CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DIR” 

Meydanın boş olmadığını bütün aleme gösteriyorsunuz. Kimse boşuna heves etmesin çünkü Cumhur İttifakı alayına göğüs germeye ve kirli oyunlarını bozmaya muktedirdir. Artık 2023 seçimlerine az bir süre kalmıştır. Demokratik hesap günü ufukta görünmektedir. Bizim adayımız nettir; Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Hedefimiz Cumchurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açık ara farkla seçilmesi ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde siyaseten güçlü temsil edilmesidir. Cumhur İttifakı olarak mecliste nitelikli çoğunluğa ulaşmamız lazımdır. Arzumuz budur. Soruyorum sizlere; bu hedeflere bizlikte yürümeye var mısınız? Bize destek olacak mısınız? Üç hilalin yanında duracak mısınız? Söz veriyor musunuz? Allah’ın izniyle Elazığ zillete düşmeyecektir. Türk milleti zillete düşmeyecektir. 
Şairin dile getirdiği gibi  ‘zor günler yaşadık, acılar gördük. Yaşam ağımızda ölümü ördük. Eğilmedik bir an zulmün önünde ardı sıra kaçan düşmanlar gördük. Kanla yazarken marşı kükrettik arşı. Kükredik düşmana karşı sonunda en şanlı zaferi gördük. Selam okuduk denize çöle, dönüştük kızıla göle, al rengin üstünde hilali gördük. Şimdi zaferin önünde kahraman; vatanın ağzında kahraman sizin sayenizde biz vatan gördük. Bugün ki mevcudiyetimizin hamurunu ecdadımız yoğurdu. Bize kanlarıyla canlarıyla onlar bıraktı. Bu nedenle görev ve sorumluluğumuz çok farklıdır. Türkiye’yi yabancı ülkelere şikayet eden yüzsüzlerle işimiz ve tahammülümüz yoktur. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı selin içerisinde sürünen küteye düşmüştür. Siyasi nefretini Türkiye’ye karşı silah gibi kullanmaya başlamıştır. PKK’ya kol kanat geren Kılıçdaroğlu’dur, FETÖ’ya özgürlük sözü veren Kılıçdaroğlu’dur, teröre destek veren Kılıçdaroğlu’dur. Ayrı zamanda Türkiye’nin huzur ve güvenliğini tehlikeye atmaktadır. Londra’ya giderken temiz para bulacağım dedi. Türkiye’yi uyuşturucu satmakla suçladı.

MHP Lideri Bahçeli, Elazığlılara seslendi 

“ATATÜRK’ÜN KURDUĞU PARTİ REHİN VE İŞGAL EDİLMİŞTİR” 

Cari açığın hangi paralarla kapatıldığını yanlışlarla iddia etti. Birleşik krallıktan haberi olmadığını cahilce söyledi. Kılıçdaroğlu ve yönetiminin tedavisi olmayacaktır. Dünyanın hangi medeni ülkesinde kendi milletine sırtını dönen bir muhalefet vardır. Dünyanın neresinde Kılıçdaroğlu gibi bir lider vardır. Atatürk’ün kurduğu parti rehin ve işgal edilmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi kuruluş çizigisnden uzaklaşmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi’ni Kılıçdaroğlu tanınmaz hale getirmiştir. Sebahattin Demirtaş’a özgürlük vereceğiz diye CHP yönetimidir, teröre destek veren CHPn yönetimidir. 

“MİLLETİN ÖNÜNDE HİÇBİR GÜÇ YOKTUR” 

Soruyorum size Türkiye düşmanlarına karşı bir miyiz? Terör örgütlerine, emperyalizmin planlarına karşı beraber miyiz? Milli birliğimizi, ebedi kardeşliğimizi birlikte savunacak mıyız? MHP’ye eveet mi? Millet İttifakı’na evet mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan’a evet mi? Söz de buradadır, karar da buradadır. Milletin önünde hiçbir güç yoktur. Biz binlerce kilometre uzaklıktaki benzinlikten Türkiye’nin yönetimi altında alçak planların yapıldığı hamburgerli masalara oturmadık. Allah muhafaza biz aklımızdan bile geçirmedik. 

“BİZ ELAZIĞ’IN HUZURUNDAYIZ” 

Onlar ABD’ye gider, biz Elazığ’ın huzurundayız: Onlar Birleşik Krallığa gider biz Adıyaman’dayız, onlar dışarıya gider biz Diyarbakır’dayız, biz Tunceli’nin gönlündeyiz. Biz Cumhur İttifakı’ndayız. Hep birlikte Türkiye’yiz. Soruyorum sizlere 2023 yılında vatana, bayrağa, milli namusa ve milli haysiyetimize sahip çıkacak mısınız? 2023 yılında Zillet İttifakından hesap soracak mısınız? Batıla hizmetkarlık eden yüz karalarına 2023 yılında bedel ödetecek misiniz? 2023 yılında Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy verecek misiniz? Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar Cumhurbaşkanı seçecek misiniz? Gakgoşlar şimdiden kararını vermiş. Sözünüz sözümüzdür,hedefiniz hedefimizdir 

MHP Lideri Bahçeli, Elazığlılara seslendi 

“SEVDAMIZ MİLLETTİR” 

Bizim altına çiyanların tutunduğu bir masamız yoktur. Umudumuz milletytir ve dayanışma ruhudur. Biz masalara yüz sürmeyiz. Elazığ ne diyorsa ona kulak veririz. Malatya ne istiyorsa onu yaparız. Adıyaman, Tunceli ne istiyorsa onunla beraber oluruz. Sevdamız millettir. Hacı Bektaş’ın tarihten gelen sesiyğiz. Biz Kürşat’ın, Ertuğrul neslinin maziden kalan seciyesiyiz. Bizimd duruşumuzu zedelemek milli onurun duruşudur. Partilerin ittifakıyla vücut bulan partilerin bedeni siyasi bir ağırlık haline gelmiştir. 

“ALTILI MASA İSTİKRARSIZDIR” 

Bunların itibar edilecek, ciddiye alınacak bir sözü yoktur. Bunların lakırtı dışında söyledikleri bir şey yoktur. Kaldı ki inançları yoktur. Henüz kimi Cumhurbaşkanı adayı gösterecekleri de derin bir anlaşmazlık ve tartışma konusudur. Altılı masa istikrarsızdır. Dış güçlerle yan yana gelerek Türkiye’nin aleyhine sinsi bir şekilde oldukları ortadadır. 2023 seçimlerine 7 ay kalmasına rağmen bir aday bile çıkaramadılar. Z illet partilerinin her birisi ayrı tavda ayrı havadadır. Gündemleri başladır. Hiçbir tecrübesi olmayan, diplomasiye kafaları basmayan ve malum belediye başkan adaylarının ısıtılıp tekrar servis edilmesidir. 
PKK’nın siyasi bünyesi olan herkes üssü toplar damarıdır. Daha fazla gecikmeye bırakılmadan HDP’nin kapatılması mutlak ve hukuki bir mecburiyettir. Hiç kimse HDP ile ilgili bize parmak sallayamaz. Sallayan olursa o parmakları kıracağımızı hiç kimse unutmamalıdır. Bu belediyeleri para kapısına çevirenler bize konuşamaz, aynı hedefe kilitlenenler aynı masada beşlik simiz gibi dizilenler evvela karanlık ilişkilerinin hesabını vermek zorundadırlar. HDP, PKK polislerimizin kanlısıdır. HDPPKK haindir. Kürt  ve Zaza kökenli kardeşlerimizin HDPKK ile bir bağlantısı yoktur onlar bizim can kardeşlerimizidir. HDPKK ile Kürt ve Zaza kardeşlerimizin ilişkisi olduğunu söylemek bile mümkün değildir. 

“ELAZIĞ’I GEÇEMEZLER” 

Kimlerin kimlerle beraber olduğunu diyorum ki aynaya bakın, masaya bakın, geçmişe bakın ve PKK ile geçmişten bağlantı kurun. Zillet ittifakı ne oluyor Elazığ’da ne oluyor? diye masanın altına saklansın. PKK, HDP, DH hepsi ortak değil mi? Cumhur’un karşısında durmuyorlar mı? Elazığ’ı geçemezler, Adıyaman’ı yenemezler, Diyarbakır’ı aşamazlar, Tunceli ve Türkiye’yi mahcup edemezler, bir oluruz, diri oluruz. Türk milletinin şahsiyetini kimseye çiğnetmeyiz. Son yurdumuzu ihmal etmek isteyenleri iki yakasından tutup maşere bırakmadan bu dünyada burunlarından fitil fitil sormasını biliriz. Alayının hakkından Allah’ın izniyle geliriz. Halen daha aday bulamamış bir zilletin heyecan bulması akla ziyan bir beklentidir. Bu durum beyhude bir yalandır. Kılıçdaroğlu son grup toplantısında ayağa kalk CHP ayağa kalk Türkiye demiş. CHP ayakta değil, ayaklar altındadır. Sorumlusu da Kılıçdaroğlu’dur. 

“ER MEYDANINA ÇIKABİLECEK CESARETİN VAR MI?” 

Türkiye zafere kilitlenmiştir. Kalbi yabancı başkentler için atan kişiler bu gerçeği anlayamaz. Bunlar nefsine hakim değil, yabancılara hadim olan kötünün siyaset anlayışlarıdır. Sayın Kılıçdaroğlu adamsan çık açıkla aday mısın? Değil misin? Ne için duruyorsun? Hangi mantıkla keçeyi suya atıp çıkan yerlerini tutuyorsun. Sayın Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olacak yürek sende var mı? Er meydanına çıkabilecek cesaretin var mı? Onu söyle? Cumhurbaşkanlığında senin seçilmene milletimiz hiç sana onay verir mi? Cumhurbaşkanı yetkilerini protokole bağlamak isteyen birine emamet edilir mi? Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle her mesele kökünden çözülecektir. Bu 5 yıl güzel bir şekilde geçmiş ve Türkiye parlamıştır. Cumhurbaşkanlığı hükümet Sistemi ikinci beş yılına girmeli ve hayaller yarım kalmamalıdır. Sosyal ekonomik sorunların hepsi bitecektir. İşsizliği yeneceğiz, yoksulluğun tıpkı terör gibi kökünü kurutacağız. Emeklilikte Yaşa Takılan, sözleşme çilesi yaşayan kardeşlerimize deva olacağız. Bunların hepsini Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yapacağız.

Türk Devletleri Teşkilatı liderler zirvesinde beklendiği üzerine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gözlemci olarak tasdik edildi. Böylelikle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tanınması yönünde önemli bir adım oldu. Semerkant da olan temsilcililerimize Elazığ’dan selam olsun. Türkiye’nin gücüne güç eklemesi için bizimle misiniz? Milliyetçi Hareket Partisiyle cumhur İttifakına oy verecek misini? Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a evet diyecek misiniz? Hakkına, hukukuna, tarihine sahip çıkacak Elazığ’dan aldığım işaret gördüğüm gerçekten çok şükür budur. Cumhur İttifakı’nın önü açıktır, zillet ittifakının önü kapalıdır. Cumhur İttifakı’nın önünü kapatmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. 

MHP Lideri Bahçeli, Elazığlılara seslendi 

“ÇAĞRIMIZ TÜRKİYE’YEDİR” 

Milletimizden ve coğrafyamızdan intikam almak isteyenlerin tamamı Kılıçdaroğlu ve zillet ittifakının arkasında kuyruğa dizilmiştir. Böyle bir zillete ne milletimiz inanacak ne de rıza gösterecektir. Cumhur İttifakımız belaları atacak, ekonomik güvenliği ve toplumsal huzuru sağlam esaslara bağlayacaktır. Ortak anlam ve amaçtan tamamen uzaklaşmış zillet ittifakı akıntı da sürüklenen bir saldır. Kirli bir kumpanyadır. Biz yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz. Türkiye’yi güç birliği halinde büyüteceğiz. Çağrımız birliğe, dirliğe ve kardeşliğedir. Çağrımız Türkiye’yedir. 

“ÇAĞRIMIZ EL ELE OMUZ OMUZA YÜRÜMENİN ÇAĞRISIDIR” 

İnançlı, erdemli, hakça paylaşımı esas alan bir toplumadır. Çağrımız önce ülkem ve milletim diyen her insanımızdır. Çağrımız bu bayrak benim diyen her kardeşimizedir. Çağrımız her insanımızı kardeş, her yöremizi aziz bilen herkesedir. Çağrımız çiftçimizin, esnafımızın, memurumuzun, yetimlerimizin, şehit analarımızın, tüm mazlumlarımızın çağrısıdır. Çağrımız al bayrak altında toplanıp el ele omuz omuza yürümenin çağrısıdır. Bizim çağrımız tarihi değiştirmeye sonuna kadar taliptir. Bizim milletimiz kurulan tuzaklara düşmeyecektir. 

“GEÇİM SIKINTILARINI BİLİYORUZ” 

Vakit; hiçbir ayrım yapmadan vatan, millet bayrak paydasında buluşma vaktidir. Bin yılın barışından ve kardeşliğinden doğmuş her insanımızı samimiyetle kucaklıyoruz. Bütün samimiyetimizle bütün vatandaşlarımıza elimizi uzatıyoruz. Ancak bölünme içerisinde olanları da sonuna kadar atıyoruz. Bu millet icazetçiler tarafından sömürgeciler tarafından kurulmamıştır. Biz doğulusunu da batılısını da, Alevisini de Sunnisini de sadakat hamuruyla yoğrulmuş kutlu bir hareletin mensuplarıyız. Bu insanlara milletim diyen, bayrak diyen, vatan diyen herkese gönlümüz açıktır. Geçim sıkıntılarını biliyoruz. Ancak yoksulluk bir gün giderilir. Enflasyon çıktığı gibi inecektir. Bugün az yiyen yarın çok yiyecektir. Kucaklaşmanın adresi büyük Türk Milletidir. Cumhur İttifakı lider ülke Türkiye’nin mimarı, dünyaya Türkçe bakışın telafisi, kızıl elmanın telafisidir. Türkiye bir karar aşamasına gelmiştir. Ya onurlu bir millet olarak yaşayacağız ya da komplolara inanarak bölünme yasacağız. Bir milletin şerefi ve haysiyeti ortak değerlerde toplanan milli birliktir. Kardeşlik ruhumuz sarsılırsa bunun geri dönüşü mümkün değildir. Milletimiz tarihi beraberliğini sonsuza kadar sürdürecektir. 
2023 lider ülke Türkiye ülkümüz gerçekleşecek, elbette olacak, birlikte olacaktır. Ülkemizde, ülkümüzde huzurlu ve refah dolu yarınlara kavuşacaktır. Birlikte olacaktır. Adaletin paylaşım, bölüşüm, insanca yaşam ortak kaderimiz olacak, elbette olacaktır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle siyasi istikrar korunacak, birlikte olacaktır. Hukukun ve adaletin üstün olduğu bir iklim olacaktır. Anadolu yeniden bilimin ve medeniyetin beşiği olarak öne çıkacak, beraberce yaşanacaktır. Kutlu ülküler doğrultusunda iman neferleriyiz. 

“CUMHUR’UN ZAFERİNE HAZIR MISINIZ?” 

Türkiye’nin yıkılamayacak irade kalesiyiz. Bizim anlayışımızda herkes eşittir. Herkes bu milletin vazgeçilmez ferdidir Son defa soruyorum sizlere Cumhur’un zaferine hazır mısınız? Cumhur’un muazzam iradesini sandıkta gösterecek misiniz? Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Milliyetçi Hareket Partisi’nin desteğiyle destek olacak mısınız? Önümüzdeki seçimler büyük milletimizi tıpkı asırlar öncesinde olduğu gibi lider ülke Türkiye’nin başlangıcı olacaktır. Milli beraberliğimiz sonuna kadar olsun diyorum. Yolunuz, bahtınız ve alnınız açık olsun. Cenap-ı Allah’a emanet olun. Ne mutlu Türk’üm diyene.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN