Meteorolojiden uyarı!

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ ve bölge 3 şehir için karla karışık yağmur yağışı uyarısında bulundu. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Muhammed Fatih Akarsu

Elazığ’da Aralık ayının sonuna gelmemizle birlikte kar ve benzeri uyarılar gelmeye başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü 13. Bölge Müdürlüğü’nden Elazığ, Adıyaman, Malatay ve Tunceli için karla karışık yağmur uyarısı yapıldı. 

Bölgemiz genelinde yarın (26.12.2022 Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren aralıklarla görülecek olan yağışların karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerinde kar şeklinde olması tahmin edilmektedir. Beklenen yağışların Adıyaman, Malatya ve Elazığ’ın güney ilçeleri (Pütürge, Battalgazi, Kale, Yeşilyurt, Doğanyol, Doğanşehir, Sivrice, Maden) ile Tunceli’nin kuzey kesimlerinde (Ovacık, Pülümür,Hozat) yer yer kuvvetli olması tahmin edilmektedir. 

Rüzgarların kuzeyli yönlerinden orta, yağış anında yer yer kuvvetli esmesi beklenmektedir. Sıcaklıkların mevsim normalleri civarıda seyretmesi tahmin edilmektedir. Oluşması Muhtemel Riskler; Ulaşımda aksamalar - Su Baskını - Sel - Buzlanma - Don Olayı gibi olaylara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından gerek görüldükçe hazırlanacak olan anlık meteorolojik uyarıların takibini yaparak, oluşması muhtemel risklere karşı can ve mal emniyeti açısından dikkatli ve tedbirli olunması önem arz etmektedir” denildi.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN