Kürsübaşı Sohbetleri'nin konuğu yazar Çağlıyan oldu 

Harput-Der tarafından geleneksel olarak düzenlenen Kürsübaşı Sohbetlerinde bu hafta Araştırmacı Yazar Sedat Çağlıyan, kaleme aldığı 'Tarihin Işığında Hüseynik' adlı kitabı ile ilgili bilgi verdi. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Harput ve Köyleri Dayanışma Derneğinin geleneksel olarak düzenlediği Kürsübaşı Sohbet Programları devam ediyor. Bu hafta düzenlenen sohbet programına Araştırmacı Yazar Sedat Çağlıyan konuşmacı olarak katıldı. Çağlıyan, geçtiğimiz hafta yayınlanan “Tarihin Işığında Hüseynik” adlı kitabı üzerine söyleşi gerçekleştirdi. 

Yetkililere seslenen Harput der Başkanı Kazım Atıcı, kaynak kitap özelliği bulunan kitabın Elazığ’da dağıtılması gerektiğini söyleyerek: “ben buradan başta yetkililerimize valiliğimize, il özel idaremize özellikle il milli eğitim müdürlüğümüze böyle bir kaynak kitabın bütün Elazığ’a dağıtılması noktasında bir çağrıda bulunuyorum. Bu kitap bir roman değil ansiklopedi niteliğini taşıyan 150 yılı anlatan tarihi bir kitap” ifadelerini kullandı.  Araştırmacı Yazar Sedat Çağlıyan, Kitabın içeriği ile ilgili bilgi verdi.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN