Kartakgül: Elazığ, üvey evlat muamelesini hak etmiyor!

Vefa Der Genel Başkanı Zülfü Kartakgül, Elazığ'ın behemehal afet bölgesi ilan edilmesinin kaçınılmaz olduğunu ifade etti. Kartakgül, 24 Ocak 2020 yılında yaşanan Elazığ depreminde binaların yeterince yıprandığını belirterek açıklamasında şunları söyledi:

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Muhammed Fatih Akarsu

“24 Ocak 2020 tarihinde hükümet yetkililerinin açıklamasına binaen 6.8 ifade edilen lakin hissedilenin Avrupa basınında 7.2 olduğu ifade edilen deprem afeti yaşamıştık. O zamanda aynı şimdiki gibi kesinlikle Elazığ’ın Afet Bölgesi ilan edilmesi noktasında dönemin Ticaret Odası Başkanı Sayın Asilhan Arslan beyefendinin ve Vefa-Der Genel Başkanı olarak şahsımın ve birçok STK başkanımız ve muhtarlarımızın Basın açıklamaları olmuştu. Ne yazık ki Ogün hükümet temsilcisi olan vekillerimiz ve belediye başkanımız ısrarla Elazığ’ın Afet bölgesi ilan edilmemesi üzere açıklamaları ve beyanatları olmuştu.

Bunu hatırlatma gereksinimi duyarak geçen günlerde yaşadığımız asrın afeti olarak nitelenen ve buna binaen 10 ilimizin afet bölgesi olarak açıklanması bizleri sevindirirken aynı acıları, aynı mal kaybını ve aynı kaderi yaşayan Aziz şehir Elazığımızın Afet Bölgesi kapsamına alınmaması bizi ziyadesi ile üzmüştür.

Şimdi siz kıymetli basınımız aracılığı ile seslenmek istiyorum bu sefer şehrimize üvey evlat muamelesini asla kabul etmiyoruz. Gerekenin acilen ve zaruret ile yapılmasını hükümet yetkililerinden bekliyoruz.”
 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN